• Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej

• Szanowni Państwo Rodzice!

Na Państwa kontach w dzienniku elektronicznym została zamieszczonainformacja dotycząca zakwalifikowania Państwa dziecka do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Rodzice nowo zapisanych dzieci otrzymają informację na podany we wniosku o przyjęcie numer telefonu. Jednocześnie informujemy, że na dzień 22.03.2024 roku nie ma wolnych miejsc w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025.

Bardzo prosimy tych z Państwa, którzy nie potwierdzili jeszcze woli przyjęcia kandydata do przedszkola o dopełnienie formalności w postaci pisemnego oświadczenia w terminie nieprzekraczalnym do 19.04.2024 roku. Brak w/w dokumentu skutkuje skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych. Lista dzieci przyjętych do przedszkola zostanie podana w terminie pomiędzy 22 a 28 kwietnia 2024 roku.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraczkowej

• Życzenia świąteczne

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego,wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego,, Alleluja " życzą przedszkolaki wraz z wychowawczyniami

• II Gminny Dziecięco- Młodzieżowy Festiwal Piosenek W Językach Obcych

• W dniu 22 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Dziecięco- Młodzieżowym Festiwalu Piosenek W Językach Obcych i...spisali się doskonale.

W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Solomiia Pohrebna z piosenką " The bunny hop" przy akompaniamencie Pana Łukasza Gargały.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobyła Lena Skrobacz , a III miejsce Amelia Gorzkiewicz.

W kategorii klas VII-VIII drugie miejsce zajęła Aniela Kunysz. [22.03, 19:53] Lidka: Gratulujemy!

• VI edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim

• 15 marca 2024 r. odbyła się VI edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły.

Jury oceniało technikę czytania (poprawność wymowy, dykcję, tempo czytania) oraz środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulację głosu, mimikę, postawę, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą).

Wszystkie dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie wystąpienia, dlatego komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Tytuły Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania w Języku Angielskim w tegorocznej edycji otrzymali:

klasy 2-3: Mistrz- Gabriel Nieroda,

Wicemistrz- Mikołaj Kańczuła

wyróżnienie: Dominik Nycz, Tymoteusz Walawender,

klasy 4: Mistrz- Klara Janowska,

Wicemistrzowie: Lena Stachów, Szymon Nycz,

klasy 5: Mistrz: Anna Trzyna,

wyróżnienie: Magdalena Cyran, Katarzyna Kontek, Lena Skrobacz,

Bartosz Krawczyński,

klasy 6: Mistrz- Peter Magoń,

Wicemistrz- Maja Nieroda,

klasy 7- 8: Mistrz- Julia Chmiel,

Wicemistrz- Aniela Kunysz,

wyróżnienie: Julia Międlar, Małgorzata Nycz.

Wszystkim Uczestnikom składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów  w rozwoju swoich pasji wśród świata literatury anglojęzycznej.

Kierujemy serdeczne podziękowania do Rady Rodziców, Państwa Eweliny i Łukasza Pado oraz wydawnictw Macmillan, Oxford, Nowa Era i Pearson za wsparcie i pomoc

w organizacji Konkursu.

• Uczniowskie karnety na basen Gminy Łańcut

• Szanowni Rodzice

W dniu 20 marca br. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy szkołami, Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej Gminy Łańcut o wspólnej realizacji Gminnego Programu Aktywności Fizycznej. Zakres programu obejmuje:

- nieodpłatne wejścia na basen w miejscowości Wysoka dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Łańcut

- upowszechnienia nauki pływania wśród uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łańcut,

- wyposażenia szkół w odpowiednią ilość stojaków na rowery i wiat rowerowych,

- tworzenie Uczniowskich Klubów Sportowych we wszystkich szkołach.

Na realizację„Gminnego Programu Aktywności Fizycznej” zostaną zabezpieczone środki przez organ prowadzący w poszczególnych jednostkach.

Centrum Kultury Gminy Łańcut zobowiązuje się do koordynowania wszelkich działań w ramach realizacji „Gminnego Programu Aktywności Fizycznej”.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. będzie zarządzał obiektem na podstawie umowy zawartej z Gminą Łańcut.

Szkoły zobowiązują się do zapewnienia merytorycznego wsparcia planowanych zadań.

Szczegółowe zasady korzystania z uczniowskich karnetów znajdują się w załącznikach.

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasach pierwszych

• Przyszła do nas Pani Wiosna,

ciepłe, dłuższe dni przyniosła,

wszystkim nam i światu.

Słońce mocniej zaświeciło,

Wiosno, Wiosno zatańcz z nami,

podaj nam swe ciepłe ręce,

jesteś gościem wyczekanym

w sercu i w piosence...

• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „DASZ CO MASZ” SK „Caritas”

• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „DASZ CO MASZ” SK „Caritas” ogłasza zbiórkę żywności na rzecz podopiecznych Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego „Caritas” w Wysokiej. Wystarczy jedna rzecz, jeden baton lub opakowanie makaronu. Podziel się tym, co masz już w domu w „zapasie”, bez potrzeby dodatkowych zakupów. zbieramy: - żywność z długim terminem ważności, - słodycze, - soki, musy owocowe. nie zbieramy - żywości, którą należy przechowywać w lodówce, - świeżych owoców i warzyw. Żywność zbieramy do wtorku 26.03. 2024 r. w sali 114, 116 i w gabinecie pani pedagog.

• Kiermasz wielkanocny

• Zapraszamy na kiermasz wielkanocny organizowany przez oddziały przedszkolne, który odbędzie się w dniach 20, 21 na korytarzu szkolnym. Zachęcamy do zakupu przygotowanych ozdób i słodkości.