• Świetlica 2020/2021

Masa porcelanowa

Kocha, lubi, szanuje ...
        nasze świetlicowe Walentynki z fotobudką

Z okazji tegorocznych Walentynek świetliczaki zapraszają wszystkie dzieci naszej szkoły do wesołej fotobudki.
        Zapozuj z  przyjacielem, przyjaciółką do wspólnego zdjęcia ;-) !
        Walentynki to także dobra okazja, aby wyrazić ciepłe uczucia względem tych, których lubimy i kochamy. Dlatego świetliczaki wykonały piękne serduszka walentynkowe z tektury i czerwonej włóczki dla wszystkich, którzy są bliscy ich sercom.

9 lutego - Międzynarodowy Dzień Pizzy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci na zajęciach świetlicowych poznawały ciekawostki na temat historii pizzy oraz wykonały prace plastyczne  „ Pizza jak malowana” .

W zimowej aurze
        dokarmiamy ptaki

Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i w czasie zimowego spaceru zadbały o głodne i zmarznięte ptaki. W przyszkolnym ogrodzie zawiesiły pyszne smakołyki dla sikorek i innych skrzydlatych przyjaciół.
        Wy również pamiętajcie o zwierzętach. Pomóżmy im przetrwać w ten zimowy, mroźny czas!

Motoryka mała - efekty duże

Masa solna jest doskonałym tworzywem, z którego dzieci zwykle potrafią wyczarować piękne figurki i płaskorzeźby. Nasze świetliczaki również puściły wodze fantazji i powstały w ten sposób piękne prace. Wspólne lepienie masy pozwoliło na efektywne spędzenie czasu, dzieci bawiąc się wyśmienicie jednocześnie ćwiczyły motorykę małą. Kiedy figurki wyschły, pokryły się pięknymi kolorami farb.

Zobaczcie sami!        GALERIA >>>

Karnawał w świetlicy

W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Z. Dmitroca

Po długiej przerwie uczniowie klas I-III  wreszcie wrócili do szkoły i sale świetlicowe znów tętnią życiem. Chociaż nie możemy w tym roku bawić się na tradycyjnym balu karnawałowym to jednak dzieci przygotowały piękne maski karnawałowe i kolorowe ozdoby. Wzięły też udział w zabawach ruchowych przy muzyce i tańczyły każde ze swoim balonikiem!

Zabawa była wyśmienita!

"Tańcowała igła z nitką"
        czyli świetlicowe warsztaty krawieckie

Wśród szerokiej oferty zajęć świetlicowych znalazły się także mini warsztaty krawieckie, w czasie których dzieci uczą się operować igłą i nitką. Do tej pory odbyła się lekcja przyszywania guzików dużych i małych, przewleczenie nitki na igłę, a następnie wykonanie supełka było nie lada wyzwaniem.  Zadanie to przysporzyło nie tylko wiele radości, ale także skutecznie ćwiczyło grafomotorykę dziecięcych rączek. Igły poszły w ruch i na kolorowych łatkach zaczęło przybywać coraz więcej guzików. Na kolejnym szczeblu wtajemniczenia dzieci samodzielnie wykonywały poduszeczki na szpilki i igły. Zadanie nie było łatwe, ale  wiele dzieci było w stanie stworzyć własną poduszeczkę. Brawo za wytrwałość!
        Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych warsztatów.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców!

30 września obchodziliśmy w świetlicy szkolnej „Dzień Chłopaka”. Jak tradycja nakazuje bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania i zadbały o to, aby ten dzień był dla chłopców jak najmilszy. Przygotowały miłą niespodziankę dla kolegów, były długie życzenia oraz gromkie 100 lat!

Dzień Kropki w naszej świetlicy

Od pięciu lat 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystko zaczęło się od książeczki napisanej przez Petera Reynolds’a zatytułowanej „The Dot” / „Kropka”, która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti ponieważ dzięki niej ta mała dziewczynka uwierzyła w siebie. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. W wielu miejscach na świecie powstają kropkowe galerie, tak więc i w naszej szkolnej świetlicy stworzyliśmy kolekcję sów w kropki!