Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W czwartek 5 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kraczkowej. Wzięli w nich udział uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych i siódmej. O funkcję przewodniczącej samorządu ubiegały się trzy dziewczyny: Julia Nowak z klasy 7, Klaudia Skitał z kl.6 i Wiktoria Seruga z kl.4. Kandydatki wcześniej przygotowały plakaty wyborcze, w których przedstawiły swe propozycję działań w tym roku szkolnym oraz zachęcały pozostałych uczniów na głosowanie na ich osobę.

W dniu wyborów każdy uczeń dostał kartę wyborczą, na której były wypisane wszystkie nazwiska kandydatek. Uczniowie stawiając X głosowali na wybraną dziewczynę, którą uważali za najbardziej odpowiednią na miejsce przewodniczącej szkoły. Jeżeli ktoś zaznaczył więcej niż jedną kandydatkę, głos był nieważny.

Na Wiktorię Serugę oddano 28 głosów, na Julię Nowak 33 głosy, a na Klaudię Skitał 51 głosów. 5 głosów oddano nieważnych.

Ostatecznie przewodniczącą szkoły została Klaudia Skitał. Serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich planów!

Walentynkowa poczta

Jak co roku, 14 lutego 2018 r., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował tradycyjną Pocztę Walentynkową.
        Uczniowie już 13 lutego mogli wrzucać swoje walentynki do specjalnego pudełka, z którymi chodziły po korytarzu listonoszki. Były one ubrane na czerwono, a na ich głowach znajdowały się opaski z czerwonymi, świecącymi serduszkami.
        W środę każdy uczeń mógł ubrać się na różowo lub w czerwono i w ten szczególny dzień mógł liczyć na zwolnienie z pytania, ale była to świetna zabawa. Wyjątkową atmosferę stworzyły również niecodzienne dekoracje na korytarzu. Na balustradzie powieszono duży napis ,,Walentynki", a na oknach naklejono serduszka. Na 3 i 4 lekcji listonoszki posegregowały kartki i rozdały je poszczególnym uczniom.
        Tego dnia wszyscy czekali z niecierpliwością, by otrzymać upragnioną walentynkę.

Przemarsz z chorągiewkami papieskimi  - akcja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej

Pamiętamy o zmarłych

Są w roku takie dni, kiedy trzeba się zatrzymać, pomyśleć, zastanowić. Do tych wyjątkowych momentów należy Dzień Wszystkich Świętych. To czas, kiedy myślimy o zmarłych z naszych rodzin, bliskich, znajomych, ale i o tych, którzy walczyli za naszą wolność, pracowali dla innych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kraczkowej przyłączyli się do zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski akcji porządkowania grobów, szczególnie tych zaniedbanych, zapomnianych.

Dnia 19 października 2017r. uczniowie klas 5a i 6b wraz z wychowawczyniami, Agatą Kargol i Aliną Maciułą, a także dziewczynki z klasy 5b z panią Anna Biedą wybrali się na cmentarz parafialny w Kraczkowej, by oczyścić kilka grobów. Dzieci zabrały ze sobą miotełki, grabie, sekatory, worki na śmieci i inne potrzebne rzeczy. Od razu zabrały się do pracy. Jedni grabili liście, inni wyrywali trawę lub wycinali twardsze pędy. Uporządkowały w sumie pięć bardzo zaniedbanych grobów. Na koniec uczniowie pomodlili się za zmarłych tam spoczywających i zapalili znicze. Chwilę  w skupieniu, w modlitwie zatrzymali się nad mogiłami nieznanych żołnierzy. Wrócili do szkoły z poczuciem spełnienia dobrego uczynku, ale i obowiązku. Pamiętajmy o zmarłych! Złóżmy hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność!

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

We wtorek, 26 września 2017 r., odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych i siódmej. Najliczniej przybyli czwartoklasiści.

Uczniowie świetnie się bawili przy muzyce, którą przygotowali chłopcy z klasy szóstej: Dominik Dubiel i Ernest Możdrzeń. Hitami okazały się takie utwory jak: „Belgijka”, „Makarena” , „Kaczuszki”, „Mam chusteczkę haftowaną”.

Była to pierwsza dyskoteka w nowym roku szkolnym i należy zaliczyć ją do tych udanych.