Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

Podczas wyborów został wyłoniony Samorząd Uczniowski na bieżący rok szkolny.

Jego skład:

Przewodniczący -  Jakub Kuźniar            Zastępca - Karolina Techman

Sekcja dekoracyjno-porządkowa : Rita Gargała, Daria Kisała, Marlena Kruczek, Maja Pilecka, Patryk Kisiel,
        Szymon Kuczma

Losowanie "szczęśliwego numerka": Aleksandra Cukierda, Ewelina Wisz

Opiekunowie:  mgr Alicja Malska, mgr Alina Skomra, mgr Anna Wojturska

Na te Wielkanocne Święta, chociaż tak inne,
        życzymy spokoju i otwartego serca.
        Wytrwałość i nadzieja niech Was nie opuszcza,
        w zdrowiu i ufności wyglądajcie jutra.
        Błogosławieństwa Tego, co za nas umarł,
        koronę strącił cierniową i Zmartwychwstał.
        Alleluja!

Samorząd  Uczniowski  wraz z Opiekunami

Walentynki

Tradycyjnie 14 lutego w Dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował "pocztę walentynkową" - uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię do drugiej osoby. W dniu tym "królowały" różowe lub czerwone elementy ubioru.

XX edycja akcji Góra Grosza

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". W bieżącym roku szkolnym odbędzie się ona już po raz dwudziesty w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku. Akcję na terenie naszej szkoły przeprowadzi Samorząd Uczniowski w formie rywalizacji międzyklasowej. Celem ogólnopolskiej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie programów, które pozwolą tym dzieciom wrócić do domu lub tworzenia miejsc zbliżonych do domu rodzinnego i pozwalających im spokojnie dorastać. 70 tysięcy dzieci przebywa w opiece zastępczej  i czeka na naszą pomoc. Nie pozostańmy obojętni - każdy grosik jest cenny!

Wyniki konkursu na rozpoznanie nauczyciela po zdjęciu

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs wśród uczniów klas 4 - 8 na rozpoznanie nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa lub z lat młodości. Uczniowie mieli rozpoznać 25 nauczycieli. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzieliła klasa 5a, tym samym zdobyła I miejsce. Nagrodą dla uczniów wyżej wymienionej klasy jest wybór dnia bez pytania.
                                                                                     WYNIKI KONKURSU:
        1. Klasa   5a                 18/25
        2. Klasa   6a                  17/25
        3. Klasy   7a, 6b i 4a     13/25
        4. Klasy   8a i 8b           11/25
        5. Klasa   5b                    5/25
        GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

#RazemNaŚwięta  -  Mikołajki dla Hospicjum

22.11.2019

"Czasami wystarczy tak niewiele, by pomóc drugiej osobie, by zmienić jej życie na lepsze,
        by wywołać na jej twarzy szczery uśmiech, by przywrócić nadzieję na lepsze jutro".

To słowa podziękowania Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci za pomoc w organizacji paczek z okazji Dnia Świętego Mikołaja dla Podopiecznych. Do tej akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły zachęceni przez Samorząd Uczniowski. W piątek 22 listopada 2019 roku opiekunka Samorządu Alicja Malska zawiozła do Hospicjum dary (artykuły pielęgnacyjne i spożywcze, kosmetyki, zabawki, pościel i inne produkty)  zebrane przez uczniów o wielkim i czułym sercu.  Darczyńcy, którym składamy serdeczne podziękowania, zostali uhonorowani uwagami pozytywnymi, ale cenniejszy jest gest dobrej woli.

Lista darczyńców: Milena Jastrząb (kl. IVa), Daria Kisała (kl. Va), Amelia Kwiatkowska (kl. Va), Marlena Kruczek (kl. Va), Adam Kołodziej (kl. VIa), Szymon Kopiec (kl. VIa), Franciszek Różański (kl. VIa), Mikołaj Musz (kl. VIb), Radosław Krawczyński (kl. VIb), Patrycja Techman (kl. VIIb), Magdalena Korbecka (kl.VIIb), Karolina Techman (kl. VIIIa), Weronika Bar (kl. VIIIb) oraz zbiorowe paczki ze słodyczami od uczniów z klasy VIIIa i VIIIb.

20.11.2019

W środę 20 listopada 2019 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową.
        W zabawie w godzinach 16.30:00 - 19:30 udział wzięło wielu uczniów z klas V - VIII. Uczestnicy imprezy bawili się w radosnej i miłej atmosferze, o którą wspólnie zadbaliśmy.

Akcja na rzecz dzieci z Hospicjum

13.11.2019

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w mikołajkowej akcji na rzecz dzieci z rzeszowskiego Hospicjum. Do 24 listopada Samorząd Uczniowski będzie zbierał podarowane rzeczy (sala 113,207), które następnie zostaną zawiezione do Hospicjum. Zapraszamy do zaangażowania w akcję.

Podarujmy wspólnie pokrzywdzonym przez los dzieciom odrobinę radości.

Hospicjum.pdf >>>

Film historyczny pt. "Legiony"

Dnia 14 października 2019 roku uczniowie najstarszych klas naszej szkoły tj. VIII i VII pod opieką nauczyciela historii Alicji Malskiej oraz wychowawców: Anny Wojturskiej, Aliny Maciuły, Agaty Kargol i Anny Sępskiej-Skomra udali się do kina Helios w Rzeszowie na film historyczny pt. „Legiony”.
        Projekcję filmu poprzedziła prelekcja wygłoszona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie dotycząca tematyki filmu.
        Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.
        Film "Legiony" przybliża zarówno atmosferę, jaka panowała w szeregach legionistów, jak i dylematy, przed którymi stali wówczas młodzi Polacy. To także opowieść o miłości do będącej w niewoli Ojczyzny.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

W czwartek 3.10.2019 r. odbyła się pierwsza dyskoteka w nowym roku szkolnym. Została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV - VIII. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce,
        o którą zadbali chłopcy z klasy VIII b: Dominik Dubiel i Dawid Śleboda.