Nawigacja

Szkolne Koło Caritas


Nasz zarząd

Przewodnicząca: Aleksandra Kuźniar

Zastępca przewodniczącego: Kinga Bereś

Skarbnik: Kamila Bartman

Zastępca skarbnika: Gabriela Lech


PLAN PRACY SKC NA ROK SZKOLNY 2017/2018


 
"Podarujmy dzieciom radość"

Dziewczęta  z projektem w Katolickiej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej
Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Łące

 


 

Grupa dziewcząt z klasy II gimnazjum należących do Szkolnego Koła Caritas  - Aleksandra Probachta, Aleksandra Pilecka, Magdalena Bem, Kamila Bartman, Magdalena Gargała i Daria Rogowska – postanowiła zrealizować swój projekt gimnazjalny w nieco odmiennym niż dotychczas preferowany przez uczniów stylu. Uczennice napisały scenariusz bajki o charakterze dydaktyczno – wychowawczym, której bohaterami uczyniły tak lubiane postaci smerfów. Na tej podstawie przygotowały przedstawienie „Podarujmy dzieciom radość”.  Opracowały scenografię i charakteryzację, a na odbiorców swej bajki wybrały podopiecznych Katolickiej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Łące.
 Przed dziećmi zaprezentowały się 17 maja. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i  serdecznej atmosferze. Widzowie z uwagą obejrzeli krótki spektakl, a następnie wzięli udział w przygotowanym przez dziewczyny quizie dotyczącym bajki, w którym nagrodami były łakocie samodzielnie przez nie wypiekane.
Zarówno podopieczni placówki, jak i uczestniczki projektu przeżyli chwile radości. Po zakończeniu przedstawienia nawiązali nowe znajomości, odbyli długie rozmowy i wspólnie bawili się w rytmie „smerfnej” muzyki. Wyrazili też nadzieję na podobne spotkania w przyszłości. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i wychowawcom oraz opiekunom  w ośrodku za tak ciepłe i przychylne przyjęcie.
 

GALERIA >>>


 

Świąteczny Kiermasz

W poniedziałek 26 marca Szkolne Koło Caritas zorganizowało charytatywny kiermasz Baby, babki i babeczki świątecznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się wesprzeć materialnie jedną z uczennic naszej szkoły, dla której zakupiliśmy potrzebny sprzęt. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali pyszne wypieki – bez Waszej pracy nie moglibyśmy zrealizować tych wspaniałych celów, jakie wyznacza wszystkim wolontariuszom przynależność do Szkolnego Koła Caritas.

GALERIA >>>


Wolontariusze SKC  w Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym Caritas w Wysokiej

Tak, jak w ubiegłych latach przekazali podopiecznym placówki dary zebrane w czasie andrzejkowej akcji zorganizowanej w sklepie Stokrotka w Kraczkowej. Spotkali się z bardzo miłym przyjęciem ze strony dyrekcji i pracowników Ośrodka.

Wolontariuszki ze wzruszeniem i dużą przyjemnością spędziły czas z dziećmi i zapewniają, że wizyta ta na długo pozostanie w ich pamięci.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji na rzecz podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej.

GALERIA >>>


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w sobotniej akcji andrzejkowej w sklepie „Stokrotka”

Zebrane dary zostaną przekazane do Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej, który zapewnia opiekę, naukę i rehabilitację dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, ze sprzężonymi wadami, autystycznym, dzieciom, którym choroba odebrała to, co posiadamy my – ludzie zdrowi. Dzięki Waszej  hojności dzieci te otrzymają prezenty z okazji mikołajek. Dziękujemy za wsparcie i wrażliwość.


Kiermasz ozdób świątecznych Szkolnego Koła Caritas

W środę 13 grudnia Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz ozdób świątecznych.

Uczniowie mogli zakupić stroiki, bombki, choinki, piernik i figurki, a wszystko to wykonane własnoręcznie przez wolontariuszy. Kolorowe „cudeńka” cieszyły się dużym zainteresowaniem, za co bardzo serdecznie dziękujemy, gdyż nasza akcja służy celom charytatywnym. Tym razem pragniemy wspomóc dzieci z naszej szkoły, które borykając się z trudną sytuacją materialną, nie mogą skorzystać z wyjazdów i wycieczek szkolnych.

GALERIA >>>


Podsumowanie akcji SKC

Kiermasz mikołajkowy

6 grudnia 2017 r. w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej, Wolontariusze Szkolnego Kołą Caritas, pod opieką pani Iwony Szczepańskiej i pani Marzeny Wołos oraz księdza Dariusza Główczyka zorganizowali sprzedaż świątecznych mikołai.

Wykonanie tych słodkich pamiątkowych pierników przypadło w udziale  uczennicom, które podzielone na grupy sukcesywnie wykonywały powierzone im zadania. A proces przygotowania takiego mikołaja jest dosyć długi. Dlatego też jedne osoby zajmowały się wypiekiem, inne zdobieniem, a jeszcze inne pakowaniem i opatrzeniem wypieku wierszykiem. Musimy jednak przyznać, że te małe dziełka wyglądały ładnie, a jeszcze lepiej smakowały.

Okazję do zakupienia wypieków mieli wszyscy po zakończonych Mszach Świętych w tym dniu. W ten sposób Szkolne Koło Caritas zebrało kwotę, która przeznaczona zostanie na cele charytatywne jako wsparcie dla osób, które potrzebują naszej pomocy zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Chcemy, by i Ci, którzy nie zawsze mają powody do radości, mogli uwierzyć w życzliwość i ofiarność ludzi wokół nich, by ich świętowanie było weselsze mimo trudności i trosk. Serdecznie dziękujemy za udział w kiermaszu i zapraszamy za rok.

***

Zakończenie akcji Szkolnego Koła Caritas „Zbieramto”

Zakończyliśmy zbiórkę starych monet i bilonu oraz srebrnego złomu, który gromadziliśmy w ramach akcji wspierającej misje w Afryce organizowanej przez Księży Sercanów z Lublina. Dzięki zaangażowaniu i darom przyczyniamy się do budowy studni Czadzie. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i podzielili się  tym, co być może tylko zalegało gdzieś w szufladach, a przyniesie tak potrzebne wsparcie Afrykańczykom, którzy cierpią z powodu braku wody.

***

Dziękujemy za …nakrętki

Ostatniego listopada Szkolne Koło Caritas zakończyło akcję Nakręteczka dla Kacperka. Zebraliśmy znaczną ilość nakrętek, za co serdecznie Wam  dziękujemy. Pragniemy też wyrazić wdzięczność w imieniu rodziców chłopca, którzy odebrali ten niewymagający „dar” ze szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i innych ludzi dobrej woli Kacperek będzie mógł skorzystać z rehabilitacji. Dziękujemy.

***

Szkolne Koło Caritas pomogło strażakom w rozprowadzeniu kalendarzy

Dziękujemy za udział w akcji kalendarzowej, która miała miejsce w naszej szkole w ubiegłym tygodniu. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pomogli strażakom w rozprowadzeniu kalendarzy, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie leczenia przewlekle chorej uczennicy naszej szkoły. Wszystkim, którzy zakupili kalendarze, dziękujemy za akt dobrej woli i życzymy dużo zdrowia w Nowym Roku.

GALERIA >>>


Zachęcamy do udziału w akcjach Szkolnego Koła Caritas

     Zachęcamy Was do udziału w akcjach, które organizujemy w najbliższym czasie.
    Już w sobotę 25 listopada w sklepie Stokrotka w Kraczkowej odbędzie się zbiórka żywności, przeznaczonej na prezent mikołajkowy dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej.
Wzorem lat poprzednich wolontariusze SKC będą zbierali słodycze i żywność trwałą oraz środki pielęgnacyjne, które możecie nabyć przy okazji własnych zakupów w Stokrotce. Poprzednie zbiórki pokazały, że obdarowani byli bardzo szczęśliwi z powodu Waszej hojności i pamięci. Wyrażamy nadzieję, że i w tym roku nie zapomnicie o chorych dzieciach i przyłączycie się do naszej akcji. Zachęcamy!
    6 grudnia, jak co roku, zapraszamy na kiermasz mikołai, który odbędzie się w odpust parafialny po każdej Mszy Świętej. Akcja przeznaczona jest na wsparcie dzieci z ubogich rodzin w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.


Nakręteczka dla Kacperka

Szkolne Koło Caritas organizuje w naszej szkole akcję pomocową dla chorego na karłowatość Kacperka. To mały chłopiec, który niestety ze względu na swoją chorobę nie może normalnie żyć, rozwijać się, nawet chodzić, ponieważ dysproporcjonalne rozmiary głowy utrudniają mu utrzymanie równowagi.

Zachęcamy Was do włączenia się w to przedsięwzięcie. Przynieście plastikowe nakrętki! Podarujcie to, co dla Was nie ma znaczenia jako jeden z elementów opakowania, chłopcu, który dzięki nim otrzyma stosowną pomoc. 

Akcja trwa do końca listopada. Pojedyncze nakrętki możecie wrzucać do umieszczonych na szkolnym korytarzu pudełek, natomiast większe ilości składajcie w sali 208 lub 205.


Akcja zbiórka odzieży zakończona!

Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę odzieży używanej. Zebraliśmy znaczną ilość odzieży zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dary trafią za pośrednictwem głównej Caritas do potrzebujących w Syrii, Mołdawii i na Ukrainie oraz w Bieszczadach.

Jesteśmy wdzięczni za ten dar i zachęcamy do dzielenia się z innymi tym, co mamy w przyszłości.

GALERIA >>>


„Wesprzyj serce Gabrysi”-  szkolna akcja zakończona!

Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję pomocową dla Gabrysi, którą czeka bardzo poważna, ratująca życie operacja w Rzymie. Pragniemy serdecznie podziękować Wam i Waszym rodzicom za odpowiedź na apel dziewczynki i jej rodziców. Okazało się, że wykazaliście się wielką empatią i hojnością. Do Waszych serc dotarła prośba o wsparcie i fakt, że Gabrysia liczy na Was. Jeszcze przez dwa tygodnie można wysyłać sms na rzecz dziewczynki, której historię możecie poznać dokładnie na stronie internetowej siepomaga.

Dziękujemy za udział w kiermaszu i wolne datki. Dar, który złożyliście został przekazany do komitetu organizującego pomoc Gabrysi i  odebrany przez wolontariuszy biorących udział w akcji.

GALERIA >>>


Szkolne Koło Caritas przyłącza się do akcji Ratujmy serce Gabrysi

SKC włącza się w akcję pomocową organizowaną dla Gabrysi – dziewczynki z bardzo ciężką wadą płuco – serca, która ma szansę na powrót do zdrowia dzięki operacji w Klinice Dzieciątka Jezus w Rzymie. Szpital ten jako jedyny zdecydował się na przeprowadzenie tej ryzykownej operacji, w Polsce jest to niemożliwe. Niestety wiąże się ona z wysokimi kosztami. Koszt pierwszego etapu leczenia to aż 160 tysięcy złotych.

Pomóżmy dozbierać pieniądze! Weźcie udział w kiermaszu ciast, który odbędzie się w naszej szkole 4 października i zbiórce na rzecz Gabi. Wesprzyjcie tę akcję, a zarazem dziewczynkę i jej rodziców. Wesprzyjcie serce Gabrysi!


Uwaga, przypominamy o kontynuowanych akcjach SKC!

Jeszcze w tym tygodniu, do końca września możecie przynosić odzież używaną, którą przekażemy do głównego ośrodka Caritas z przeznaczeniem dla potrzebujących wsparcia materialnego w Polsce i poza jej granicami.

Kontynuujemy również akcję ZBIERAMTO wspierającą działalność misyjną – budowę studni w Czadzie. Srebrny i złoty złom oraz stare monety prosimy przynosić do sali 208.

Zachęcamy do wspierania naszych akcji!

Dobro powraca…


 

SP w Kraczkowej 2018, admin: HMagoń, MKisała