Szkolne Koło Caritas

Skarbnicy: Kamila Bartman, Julia Nowak

Sekretarz: Aleksandra Probachta

PLAN PRACY SKC NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Akcja SKC pt. "Zbieramto"

Szkolne Koło Caritas pragnie ponownie włączyć się w akcję "Zbieramto" w szkole. Dzięki temu nasza społeczność szkolna może wesprzeć nie tylko budowę studni na afrykańskich terenach misyjnych, ale także przyczynić się do pomocy w nauce dzieciom na Filipinach.

Zachęcamy Was do zbiórki zużytych przedmiotów poddawanych recyklingowi, które na pewno zaśmiecają Wasze domy. Akcja potrwa do końca I semestru, a przynoszone rzeczy będziemy gromadzić u pań opiekunek SKC w sali 208 i 205.

Zbieramy:

- srebrny złom,

- stare monety i bilon,

- nakrętki,

- zużyte baterie,

- stare telefony komórkowe,

- makulaturę

Podziękowanie za udział w akcji dla dzieci z Mołdawii

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji wspierającej dzieci z Mołdawii. Wspólnie udało nam się zebrać znaczną ilość przyborów i artykułów szkolnych, które potrzebującym dzieciom zostały dostarczone przez kraczkowskich chórzystów z Nikolausa 29 września.

Dziękujemy za hojność i zaangażowanie 42 uczniom naszej szkoły, którzy niezawodnie odpowiedzieli na naszą akcję.

GALERIA>>>

Wesprzyjmy dzieci z Mołdawii!

W dniach 18.09 – 24.09 organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych, które mogłyby wspomóc przygotowanie do nowego roku szkolnego dzieci w Mołdawii. Zebrane dary dzieciom przekażą chórzyści z Nicolausa, którzy będą tam koncertować pod koniec września.

Zeszyty, bloki, przybory do pisania, kolorowania, rysowania, malowania itp. możecie składać w sali 208. Zachęcamy do udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny i formacyjny!

Zachęcamy do udziału w akcjach charytatywnych, które planujemy podjąć w tym roku szkolnym. Wśród członków społeczności szkolnej i parafialnej, ale i poza Kraczkową, są osoby, które potrzebują naszego wsparcia i pomocy, dlatego prosimy Was o zaangażowanie i otwarcie swoich serc tak, jak czyniliście to do tej pory.

Wszystkim życzymy roku pełnego sukcesów na różnych płaszczyznach i wiele dobra oraz życzliwości od ludzi.