•  2021/2022

"Czyste lasy i potoki"

"Mamy kota na punkcie mleka"

Klasa 3c po raz kolejny bierze udział w programie profilaktycznym "Mamy kota na punkcie mleka". Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. W ramach programu organizowane są ciekawe zajęcia, konkursy. Szczególnym wydarzeniem są spotkania online z mlecznym bohaterem Kotem Mleczysławem. Uczniowie przekonują się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Zdobywają wiedzę o wartościach odżywczych mleka. Podejmowane działania profilaktyczne mają na celu promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia.

"Mała książka - wielki człowiek"

"Szkoła do hymnu 2021"

"Szkoła pamięta"

"Razem na święta 2021"

Program profilaktyczny „Zdrowo jem, więcej wiem”

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3c realizuje program profilaktyczny „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to program skierowany do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Nauczyciel stara się również włączać do programu  rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Rodzice uczestniczą w przygotowywaniu składników niezbędnych do wykonania poszczególnych zadań np. kanapek z warzywami, sałatek warzywnych i owocowych, koktajli. Niektóre zadania dzieci wykonują w szkole, niektóre w domu. Wspólne wykonywanie zadań oprócz funkcji edukacyjnej sprawia rodzinom wiele frajdy i kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe.