• #7a KsiążkazBiblioteki i #7b KsiążkazDomu

          • 01.04.2020 20:20



          • POZNAJ    
              POLSKĘ
                        Z    KLASĄ 
                        7A  I 7B
          •       Zuzanna Nycz   7b                                    21.03.2020

             Polska 
            Martyna Wojciechowska  

             

                   Autorką książki pt. „Polska” jest Martyna Wojciechowska. Urodziła się 28 sierpnia 1974 roku. Jest prezenterką telewizyjną, alpinistką, sportsmenką, podróżniczką, dziennikarką i pisarką. 
                  Książka opowiada o powodach, dla których warto zwiedzić Polskę.  Rozpoczyna się zwiedzaniem Polski zachodniej. Autorka odwiedza miejsca takie jak: Poznań, Toruń, Międzyrzecze, Szczecin, Świnoujście, Karkonosze, Wielkopolskę.
                    Najpierw opisuje Wielkopolskę. Podziwia pałac w Antoninie, w Rogalinie, w Racocie oraz zamek w Tarcach. Następny opis jest o Poznaniu. Wymienia osiem powodów, dla których warto go  zobaczyć. Jednym z nich jest Stary browar- jest to bowiem sklep z ciuchami, kosmetykami. Później opisuje Toruń, czyli miasto piernika. Opowiada o Żywym Muzeum Piernika.  Kolejnym miejscem jest Międzyrzecze i sensacje XX w. Ogląda  tam teren fortyfikacji. Następnie  odwiedza Szczecin, gdzie znajduje się Zamek Książąt Pomorskich. Później podziwia Fort Gerharda w Świnoujściu. Na koniec odwiedza Karkonosze, które można zdobywać na wiele sposobów.
                      Kolejnym punktem na mapie jest Polska środkowa z takimi miastami jak: Uniejów, Łódź, Żyrardów i Bełchatów.  W łódzkim Muzeum Włókiennictwa historia miasta jest na wyciągnięcie ręki. W Uniejowie powstało pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne. W Bełchatowie natomiast jest do zobaczenia kopalnia.
                    Najwięcej miejsc do odwiedzenia proponuje w Polsce południowej m.in. Kraków, Lublin i Roztocze.        Poleca także odwiedzenie Polski północnej, gdzie warto zobaczyć Warmię, Warpuny, Olsztyn oraz Jezioro Jeziorak, będące najdłuższym jeziorem w Polsce.  
                 Moim zdaniem warto przeczytać tą książkę, aby przekonać się, że pięknych miejsc w Polsce nie brakuje. Nie trzeba wybierać się do innych krajów, aby podziwiać piękno przyrody i architektury.

             

                        Magdalena Kurasz  7a                                    19.03.2020

            "Najważniejsze miasta"
            Joanna i Jarosław Szarkowie

            Książka pt. ”Najważniejsze miasta” opisuje 15 miast polskich. Książka jest bardzo ciekawa, ponieważ dzięki niej można się dowiedzieć dużo ciekawych i interesujących rzeczy o danych miastach Polski. Zawiera najważniejsze informacje o każdym z miast.
            Moim zdaniem książka jest bardzo interesująca i polecam ją do przeczytania.

             

                         Michał Lekowski 7a                               21.03.2020

             

             

            '' Polscy Patroni ''

            Joanna i Jarosław Szarkowie 

             

                  Książka opowiada o Patronach narodu polskiego. Jest w niej ukazane życie wielu Świętych. Można się wiele dowiedzieć  o ich historii i poznać, w jaki sposób zostali świętymi.

                    Najbardziej zainteresowała mnie historia Maryi. Czytając  fragment o niej nie mogłem uwierzyć , że pomogła wygrać Polakom bitwę pod Grunwaldem. Jedną z rzeczy , które zwróciły moją uwagę były czyny, których dokonywali święci przy pomocy Boga.

                     Polecam tę książkę osobom , które chcą się dowiedzieć o życiu ludzi świętych. Według mnie książka jest interesująca i ciekawa .

             

             

                   Oliwia Szczepańska  7a                                                      21.03.2020

             

             

             

            ”Polskie Zwyczaje’’

            Joanna i Jarosław Szarkowie

             

             

             

             Książka została wydana w 2015 roku.

                  Są w niej zawarte informacje o znanych bohaterach, wydarzeniach historycznych dzięki którym obchodzimy nasze tradycje. Ta książka jest przeznaczona głównie dla dzieci, żeby się uczyły o naszych pięknych, chrześcijańskich tradycjach. Opisane są między innymi; ,,Adwentowe oczekiwanie’’, ,,Trzech króli’’, ,,Niedziela palmowa’’ i wiele innych pięknych zwyczajów oraz to jak one znalazły się w naszym pięknym kraju. Dzięki tej książce będziemy mieli pewność, że tradycje, które przechodzą z pokolenia na pokolenie pozostaną dalej takie same.
                   Mnie najbardziej zainteresowało w tej książce to, czy są zwyczaje, o których nie wiedziałam. Okazało się, że nie wszystkie tak dobrze znam. Szata graficzna jest przepiękna, a kolory są intensywne. Jest to idealny prezent pod choinkę, urodziny czy też innego rodzaju okazje.

             

             

            Hubert Jurgielewicz 7b                        21.03.2020

            Warmia i Mazury
            Krzysztof Panasiak

                  „Warmia i Mazury” to książka opowiadająca o regionalnych atrakcjach turystycznych, miejscach i zabytkach, które warto zobaczyć na własne oczy będąc na terenach Warmii i Mazur.

                   Przewodnik ten został napisany przez Krzysztofa Panasika i wydany przez wydawnictwo „Press Foto”. Książka jest co prawda przewodnikiem (głównie dla turystów), ale jest też ciekawą lekturą. Zawsze warto jest poznawać nowe miejsca, wydarzenia i tradycje. Można tu poczytać o Olsztynie, Elblągu, Bartoszycach i innych miastach. O powiatach (na przykład o powiatach Braniewskim, Działdowskim, Giżyckim, Iławskim i wielu innych). Najbardziej zainteresował mnie Gierłoż czyli „Wilczy Szaniec”, w którym znajdowała się siedziba Hitlera za czasów II wojny światowej.

                  Według mnie ta książka jest bardzo przydatna w trakcie podróży w tamte rejony, ale i również jest ciekawą lekturą, z której można zaczerpnąć mnóstwo informacji o tym regionie. Serdecznie ją wszystkim polecam.

             

                      Patryk Grzesik 7a                                         22.03.2020

             

             

            Warszawa zwiedzanie i zabawa 
             

            Eliza Piotrkowska

            Książka jest bardzo kolorowa, ma ciekawe ilustracje przy niej żadne dziecko nie powinno się nudzić. 
            Książka jest w bardzo fajny i ciekawy sposób przedstawiona. To przewodnik po Warszawie dla dzieci. Zawiera zagadki, niespodzianki i pełno pomysłów na poznawanie stolicy przez zabawę. Przy niej nie będziemy się nudzić. Możemy dowiedzieć się z niej o różnych zabytkach, pomnikach i różnych instytucjach dla dzieci np. muzea, zoo, Centrum Sztuki Współczesnej, ogród botaniczny.

             

               Paweł Ruszel 7b                                           22.03.2020

            Dookoła Polski. Trójmiasto: Gdańsk – Gdynia – Sopot

            Joanna Markin

            Książka należy do serii przewodników „Dookoła Polski” wydawnictwa Pascal. Wydany tom pt. „Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Sopot” pozwala nam na bliższe poznanie regionu pomorskiego.
            W I części książki znajdziemy informacje ogólne o tych miastach tj., historia, architektura i sztuka oraz znani artyści. Część II jest obszerna i interesująca. Omówione w niej zostały najważniejsze zabytki tych miast, ważne miejsca i historyczne dzielnice wraz z mapami dojazdu.
            Bardzo podoba mi się sposób  przedstawienia informacji. Przy każdym zabytku obok historii podane są legendy oraz ciekawostki. Będąc na wakacjach książka okazała się naszym niezbędnikiem pozwalającym zapoznać się z Trójmiastem. Należy również dodać, że na końcu książki znajdują się praktyczne informacje z adresami, telefonami oraz datami imprez organizowanych w Trójmieście.
            Mimo, iż jest to przewodnik, to polecam wszystkim zainteresowanym Polską i ciekawymi miejscami. Zawarte informacje w znaczący sposób pozwalają nam poszerzyć wiedzę zdobytą na lekcjach, dotyczącą tego regionu.

             

                Kunysz Maciej  7a                               23.03.2020 

            Polska
            Renata Grunwald – Kopeć

             

            Książka pt. „Polska” liczy 127 stron. Dotyczy naszej ojczyzny, opowiada o historii , geografii poszczególnych regionów Polski. Dzieli się na 16 rozdziałów, gdzie każdy kolejny dotyczy poszczególnego województwa.

             

            (recenzję w oryginale można przeczytać w zeszycie Maćka:)

                 

             

            Moim zdaniem te książkę warto przeczytać. Polecam ją szczególnie osobom, które interesują się naszą piękną Polską. Wiele osób wyjeżdża za granicę, nie zdając sobie sprawy, jak piękna jest nasza ojczyzna. Może po przeczytaniu tej książki pokochają ja jeszcze bardziej.

             

            Sebastian Stanio 7a                           24.03.2020

            Historia Krakowa dla każdego
            Jan M. Małecki

               To pasjonująca, urozmaicona ciekawostkami, anegdotami i cytatami z oryginalnych źródeł książka. To pomoc i przewodnik dla uczniów, turystów i wszystkich miłośników Krakowa, którzy chcieliby poznać miasto od najciekawszej strony. Odnoszę wrażenie, że książka Jana Małeckiego poświęcona historii Krakowa opisuje dzieje miasta od początku aż po 1990 r.
                Polecam ją wszystkim do przeczytania, ponieważ można dowiedzieć się dużo więcej o Krakowie niż z opowieści lub wycieczki.

             

               

              Ida Sawicka kl.7a                                      25.03.2020

            „Rośliny Polski”

            Renata Krzyściak-Kosińska,  Marek Kosiński

             

                  Książka „Rośliny Polski” jest ilustrowaną encyklopedią, autorstwa Renaty Krzyściak-Kosińskiej i Marka Kosińskiego. Jak mówi tytuł, książka opowiada o roślinach, które możemy znaleźć na terenie naszego kraju.

            Na wstępie autorzy przekazują nam, co znajdziemy w dalszej części książki i pokrótce opowiadają co skłoniło ich do jej napisania. Znajduje się tam również kilka ilustracji, które pokazują budowę roślin oraz nazewnictwo ich podstawowych części. Dalej przechodzimy już do sedna publikacji. Znajdujemy tam 200 roślin, opisywanych zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Do każdej rośliny dołączone jest jej zdjęcie. Autorzy opowiadając o każdej roślinie odpowiadają nam na pięć podstawowych pytań:

            Jak wygląda dana roślina? Kiedy kwitnie? Na jakich terenach możemy ją znaleźć? W jakich miejscach w Polsce występuje? Oraz jakie ma praktyczne zastosowanie?
            Mnie od razu najbardziej zaciekawił ostatni punkt. Autorzy bowiem przedstawiają nam lecznicze właściwości rośliny. Opowiadają jak kiedyś leczono choroby i udowadniają, że z niektórymi dolegliwościami możemy poradzić sobie naturalnymi sposobami. Moim zdaniem to bardzo interesujące.

            Książka na pewno zainteresuje wszystkich początkujących botaników. Napisana jest przystępnym, prostym językiem, a wszystkie trudniejsze wyrażenia wyjaśnione są w słowniku z tyłu książki. Zawiera ona wiele ciekawych informacji. Zdaję sobie jednak sprawę, że osoby niezainteresowane tematyką roślin może ta książka po prostu nudzić.

             

             

            Klaudia Szmigiel 7b                                 26.032020

             

             

            Tytuł : Podkarpacie przewodnik + atlas

            Autor : Ewa Lodzińska i Waldemar Wieczorek

             

             

                Przewodnik po Podkarpaciu autorstwa Ewy Lodzińskiej i Waldemara Wieczorka to książka warta polecenia.

            Opisano w niej w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób rejon Podkarpacia. Rozpoczynając wycieczkę , dowiemy się z niej szczegółów o ciekawych miejscach , ludziach i historiach z nimi związanych.
            Z książki tej dowiemy także o praktycznych rzeczach takich jak np: gdzie można dobrze zjeść.

            Podobało mi się to , że siedząc w domu poznałam miejsca , w których nigdy nie byłam, a są tak blisko. Jadąc palcem po dołączanym atlasie można zwiedzić nasz region nie wychodząc z domu. Jest to idealna lektura przed planowaniem wakacji.

             

                   Kacper Kuźniar 7b                                26.03.2020

             

            Powiat Rzeszowski - Przewodnik

            Władysław Hennig i Elżbieta Kurowska                                    

                 Przewodnik zawiera wiele wskazówek i opisów mówiących o walorach turystycznych Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Znalazły się w nim opisy gmin : Błażowa , Boguchwała , Chmielnik , Dynów , Głogów Małopolski, Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Sokołów Małopolski, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.
                Opisane są w nim historia oraz bogactwa przyrody. Można tu znaleźć najczęściej odwiedzane i polecane miejsca. Zwrócono  uwagę na : pałace, dwory, kościoły i ogrody, a także pomniki.
                  Zaletą przewodnika są informacje praktyczne, które pomogą turystom w odnalezieniu np. noclegów i restauracji.
            Jest tu dużo zdjęć  przy opisie każdej gminy. Są też tajemnice związane z niektórymi miejscowościami.

                        Polecam tę książkę , bo jest napisana ciekawie i zwięźle.  Zawiera dużo zdjęć i ciekawostek. Jest to lektura napisana nie tylko dla turystów , którzy chcą zwiedzić okolice Rzeszowa , ale także dla mieszkańców ciekawych historii naszego regionu.

             

             

                     Jakub Wisz 7b                         26.03.2020

            Polska  Świat . Najpiękniejsze miejsca i zabytki.
            praca zbiorowa



            Przeczytałem książkę z serii:
            Polska i 
            Świat pt. „ Najpiękniejsze miejsca i zabytki”.
            Prezentuje ona bogactwo natury i najpi
            ękniejsze zabytki na świecie i w naszym kraju. Można z niej dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o kulturze i przyrodzie. Jest też dużo wiele informacji o  krajobrazach np.  górach .
            Dlatego mi si
            ę podoba, bo jest ciekawa i wciąga.

             

             

            Patrycja Techman  7b                      26.03.2020                

             

                      Książka pt. „Góry Polskie” z serii BIBLIOTEKA WIEDZY zainteresowała mnie, ponieważ lubię wycieczki górskie i często jeżdżę z rodziną w góry. Książkę tę uatrakcyjniają mapy i zdjęcia.

            Można się z niej dowiedzieć, gdzie warto się wybrać i czego można się tam spodziewać. Zawiera informację na temat każdego Parku Narodowego, których w Polsce mamy 23. 

            Posiada charakterystykę polskich pasm górskich - zarówno tych najpopularniejszych, jaki i mniej znanych. Znajdziemy tam także informację na temat szlaków górskich czy bezpieczeństwie w górach. W tej książce dokładnie opisane są wszystkie pasma górskie.         

            Najwyższym i zarazem największym obszarem górskim są Karpaty. W skład Centralnych Karpat Zachodnich wchodzą polskie części Tatr i Pienin. Najwyższym szczytem Tatr i całych Karpat jest leżący po stronie Słowacji Gerlach (2655m n.p.m.). Natomiast najwyższym szczytem w Polsce są Rysy (2499m n.p.m.). Z kolei Pieniny stanowią pas skał wapiennych. Dzielą się też na 3 pasma : Pieniny Spiskie, Pieniny Środkowe, Pieniny Małe. Rozległy obszar Karpat Zachodnich leżących w Polsce zajmuje pasmo następujących Beskidów:         

                     Beskid Makowski    –         Beskid Mały        –         Beskid Niski     –         Beskid Sądecki

                     Beskid Śląski        –         Beskid Wyspowy    –         Beskid Żywiecki

                      Sudety rozciągają się na długość około 280km prawie wzdłuż całego odcinka granicy Polski z Czechami. Są to góry zbudowane z kilku rodzajów skał: metamorficznych,  magmowych i osadowych. W Sudetach panuje wyjątkowo surowy klimat, charakteryzujący się wysoką średnią ilością rocznych opadów i częstymi, silnymi wiatrami. Znajdują się w nich:

                   Góry Bardzkie                Góry Bialskie     –      Góry Bystrzyckie    –       Góry Izerskie

                   Góry Kaczawskie  –       Góry Kamienne   –       Góry Opawskie     –       Góry Orlickie

                   Góry Sowie      –       Góry Stołowe     –       Góry Wałbrzyskie   –       Góry Złote

                   Karkonosze                    Masyw Ślęży     –       Masyw Śnieżnika    –       Rudawy Janowickie

                    Góry Świętokrzyskie są położone w południowo-wschodniej części Polski. Głównym budulcem ich masywu są bardzo stare skały kambryjskie. Najwyższy szczyt tych gór stanowi Łysica(612m n.p.m.)., a największe pasmo- Łysogóry.         

                          Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę i dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy oraz uzupełnić
               swoją wiedzę w temacie gór.  Polecam też, aby wybrać się z rodziną w Bieszczady, Pieniny czy Góry  
               Świętokrzyskie, sama byłam i dobrze to wspominam.     
                     

             

                    

               Marlena Panek  7b                                          26.03.2020

             

             

              Książka pt. "Śladami zamków i ruin" autorstwa Agnieszki Malik należy do serii książek "Cuda Polski" wydawnictwa Publicat.

                Opisuje ona 30 najważniejszych zamków i ruin znajdujących się w różnych miejscach Polski. Jest ona znakomitą pomocą dla uczniów, bo dzięki niej można poznać legendy i fakty o burzliwych dziejach zamków. Ukazuje również piękno komnat, ogrodów oraz dziedzińców przedstawionych na fotografiach. Dzięki niej można zaplanować interesującą wycieczkę, zwłaszcza że zawiera mapę określającą położenie poszczególnych zamków.

                          Książka bardzo mi się podoba. Zawiera dużo ciekawych informacji o historii Polski i architekturze dawnych czasów. Polecam, jest godna przeczytania.

             

             

                  Wiktoria Pecuch 7a                                26.03.2020

            Przewodnik po Polsce
            Joanna i Jarosław Szarkowie

            Książka opowiada o zwierzętach, najstarszym zamku w Polsce, latarni morskiej w Świnoujściu, starych samochodach. Jest to warta przeczytania książka, gdyż dowiadujemy się z niej wielu ciekawostek o naszym kraju. Dodatkowo wzbogacają ją kolorowe ilustracje opisywanych budowli, miast oraz zwierząt.
            „Przewodnik po Polsce” bardzo mnie zainteresował, ponieważ poznałam wiele rzeczy, o których do tej pory nie wiedziałam. Zaciekawił mnie bardzo tekst o gackach i mopkach Nietoperka. Dla 12 gatunków nietoperzy utworzono w podziemnych korytarzach rezerwat przyrody. Co roku zimuje tam ponad 30 tysięcy tych zwierzątek. Są wśród nich gacki szare i brunatne, nocki rude, duże, łydkowłose i wąsatki, a także mopki, mroczki i karliki malutkie.
            Polecam tę książkę, ponieważ jest bardzo interesująca.

             

                 Rafał Czapkowski 7a                      29.03.2020

             Jeszcze Polska nie zginęła 
            Joanna i Jarosław Szarkowie


            Książka pt " Jeszcze Polska nie zginęła” to ciekawa propozycja dla dzieci. Można wiele dowiedzieć się o Polsce, jej historii, tradycjach, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach. Autorzy w ten sposób chcą zaszczepić zalążki patriotyzmu i miłości do naszego kraju. Książka pokazuje dzieje ojczyzny nie tylko poprzez legendy, ale także spotykając się z postaciami prawdziwych rycerzy, królów. Uczestniczy się w wielkich bitwach i zwycięstwach.   

             

             

                       Anna Tłuczek 7a                                                29.03.2020

            „Cuda Polski- Śladami Zamków i Ruin”
            Agnieszka Malik

            Książka pt. „Cuda Polski- Śladami Zamków i Ruin” autorstwa Agnieszki Malik jest pasjonująca i ciekawa. Dzięki niej możemy poznać zamki i ich ruiny w całej Polsce, burzliwe losy tych budowli, jak się przekształcały w czasie. Wyposażenie, kształt komnat, kto w nich władał, co się w nich znajduje do dziś dnia. Opisane są tam też różne legendy związane z danym miejscem. Dzięki tej książce możemy się dowiedzieć choćby o naszym zamku, który znajduje się w Łańcucie, rezydencja Lubomirskich. Była to jak na II połowę XIV wieku najbardziej nowoczesna posiadłość. Doceniali to artyści z całej Europy i chętnie przyjeżdżali do tej rezydencji. Warto też wspomnieć o renesansowym zamku – z basztami Papieską, Boską, Królewską, Szlachecką. Jest to też piękna budowla zachowana do dziś, można ją zobaczyć i zwiedzać w Krasiczynie. Przy tych pałacach zachowały się zespoły Zamkowo- Parkowe, które również można oglądać do dziś. Można by tu wymieniać jeszcze dużo ciekawych miejsc. Książka ta zawiera również historię losów władców poszczególnych zamków znajdujących się w Polsce. Często bardzo dobre i wesołe, a często bardzo tragiczne w skutkach. Książka ta zawiera również ciekawostki jak i legendy przypisane do danego miejsca jak i zamku. Opisuje także gospodarkę, jak się rozwijała, nowości, które przyjeżdżały do nas z Europy takie jak np. ziemniaki.
            Można by tu pisać jeszcze dużo o tej książce, pięknych fotografiach, mapkach. Polecam ją przeczytać i samemu się przekonać, co się w niej znajduje.

             

              

                          Oliwia Janowska kl.7a                                     31.03.2020

            ,,Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice”

             Rafał Jabłoński

             

               Zachęcam do poznania najpiękniejszych miejsc Gdańska, miasta, które było świadkiem wybuchu II wojny światowej, a w latach 80 XX wieku początku upadku komunistycznego totalitaryzmu. Oglądając album z fotografiami Stanisława, Jolanty i Rafała Jabłońskich, możemy podziwiać najpiękniejsze miejsca Gdańska malownicze zakątki Starego Miasta, urzekająco piękne kamienice, a także współczesną nowoczesną architekturę.

                 Na zdjęciach zobaczymy dawne zabudowania portowe, m.in. spichlerze i dźwig (Żuraw), fontannę Neptuna, a także piękny gotycko-renesansowy ratusz.
            Książka ta nie jest nudnym atlasem, mieszczącym w sobie jedynie natłok ilustracji, z których każda jest podobna do drugiej. Niesamowita jakość obrazów oraz ich przedstawienie, naprawdę przyciągają spojrzenie oraz pobudzają wyobraźnie. Dodatkowo wszystkie elementy są poddane dokładnemu opisowi, który zawiera nie tylko informacje współczesne, ale również te sięgające XX wieku. Wszystko jest dokładnie usystematyzowane tak, aby już nawet najmłodsi odbiorcy mogli wyruszyć w pierwszą w swoim życiu samodzielną podróż po Trójmieście.

            Gorąco zachęcam do lektury!

             

             

                Krzysztof Korecki 7a                                   31.03.2020

            "Polska Zabytki UNESCO"

            Książka a raczej album pt. "Polska Zabytki UNESCO" ukazuje nam miejsca w Polsce, które zostały docenione przez ekspertów UNESCO .

            Na prestiżowej liście UNESCO figuruje dziś kilkaset miejsc na całym świecie. W Polsce są to m.in. Stare Miasto w Krakowie, kopalnia soli w Wieliczce, Puszcza Białowieska, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, małopolskie kościoły drewniane (Dębno, Lipnica Murowana, Sękowa, Haczów, Binarowa i Blizne). Album prezentuje na pięknych fotografiach właśnie te cenne obiekty i miejsca w naszym kraju, które zostały docenione przez ekspertów UNESCO. W publikacji są przedstawione także obiekty, które zostały zgłoszone i znajdują się na tzw. liście oczekujących. Może, nim ta książka trafi do rąk Czytelników, któryś z nich będzie już oficjalnie wpisany do rejestru UNESCO.

             

                         Natalia Ryś 7b                                         1.04.2020

            "Polska. Krainy geograficzne"

              Krzysztof  Ulanowski

            "Polska. Krainy geograficzne" Ulanowskiego Krzysztofa  to albumowa książka, która charakteryzuje wszystkie regiony Polski z podziałem na krainy.

            Wewnątrz opisano: Pomorze Szczecińskie, Pomorze Środkowe, Pomorze Gdańskie, Warmię i Mazury, Suwalszczyznę, ziemię lubuską, Wielkopolskę, Kujawy, ziemię chełmińską i dobrzyńską, ziemię łódzką, sieradzką i wieluńską, Mazowsze, Podlasie, Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Kielecczyznę, Lubelszczyznę, Małopolskę i Podkarpacie. Każdy z regionów scharakteryzowano pod względem: fauny i flory, historii i geografii, mieszkańców regionu, gospodarki i przemysłu, natury i kultury oraz turystyki.

            Tę książkę poleciłabym każdemu nawet najmłodszym, ponieważ jest bardzo ciekawa.

            z

          • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kraczkowej
      • telefony: (0-17) 226-60-26 - dyrektor (0-17) 225-69-13 - wicedyrektor (0-17) 226-64-92 - sekretariat (0-17) 226-68-22 - stołówka fax: (0-17) 226-60-26 e-mail: sp.kraczkowa@interia.pl
      • sekretariat (0-17) 226-64-92
      • dyrektor (0-17) 226-60-26
      • wicedyrektor (0-17) 225-69-13
      • stołówka (0-17) 226-68-22
      • fax (0-17) 226-60-26
      • 37-124 Kraczkowa 311 woj. podkarpackie Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych