Nawigacja

 • 22 maja 2018 r. w Białobrzegach odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kraczkowej zdobyły I miejsce i zakwalifikowały się na zawody wojewódzkie.
                                                                            I miejsce dziewcząt w Powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznym - Obrazek 1

  Ponadto "Kraczkowskie Perełki" zostały najlepszymi lekkoatletkami w powiecie. Najlepsze miejsca indywidualnie zajęły kolejno: Karolina Techman - I , Nowak Julia - II i Wiktoria Michna - III. Serdecznie gratulujemy!

                                                                       I miejsce dziewcząt w Powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznym - Obrazek 2
   

 • Szkolne Dni Książki

  20.05.2018

  Maj to tradycyjne święto książki, znane jako
  Dni Oświaty, Książki i Prasy.

  Szkolne Dni Książki - Obrazek 1

  Z tej przyczyny prezentujemy recenzje czytelników, którzy napisali kilka słów o wybranych książkach z naszej biblioteki. Polecają te starsze i te najmłodsze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poczytajcie. Zapraszamy do biblioteki.

  PS. Zapraszamy też do napisania notatki o innych książkach z naszego zbioru. Czekamy w bibliotece.

  BIBLIOTEKA >>>RECENZJE
   

 • Kurs pierwszej pomocy dla gimnazjalistów i uczniów klasy VII

  18.05.2018 roku odbył się w naszej szkole kurs pierwszej pomocy dla gimnazjalistów i uczniów klasy VII. Przeprowadzili go pracownicy Państwowej Straży Pożarnej z Łańcuta.

  Kurs pierwszej pomocy dla gimnazjalistów i uczniów klasy VII - Obrazek 1

   

  Inicjatorem i organizatorem kursu były opiekunki Samorządu Uczniowskiego Alicja Malska i Anna Wojturska.
  Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przed przyjazdem wykwalifikowanego personelu ratowniczego.  Przedstawione zostały czynności jakie należy podjąć u osób z podejrzeniem NZK czyli nagłego zatrzymania krążenia, jak postąpić w przypadku krwotoku czy zadławienia. Uczniowie ćwiczyli poszczególne etapy RKO-resustytacji krążeniowo-oddechowej: ocena własnego bezpieczeństwa, sprawdzenie czy poszkodowany jest przytomny i reaguje na głos, udrożnienie dróg oddechowych i sprawdzenie oddechu, a następnie wykonanie 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych; a także prawidłowy sposób powiadamiania odpowiednich służb o zaistniałej sytuacji-najważniejsze informacje jakie należy podać dyspozytorowi pogotowia. Były to bardzo ważne zajęcia, gdyż każdy powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, aby w nagłej sytuacji nie spanikować lecz podjąć odpowiednie kroki mogące uratować komuś życie. Warto zaznaczyć, że natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.

  Profesjonalnie przeprowadzone treści i procedury zachowań, a także ćwiczenia praktyczne niewątpliwie przyczyniły się do efektywniejszego wdrożenia u nastolatków prawidłowych zachowań i poszerzenia umiejętności udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. 

  GALERIA >>>

   

 • I miejsce w III Konkursie Interdyscyplinarnym Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu

  17.05.2018

  17 maja 2018r. w Zarzeczu odbył się
  III Konkurs Interdyscyplinarny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

   I miejsce w III Konkursie Interdyscyplinarnym Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu - Obrazek 1

  Konkurs obejmował wiedzę z: j. polskiego, j. angielskiego, historii, matematyki, techniki oraz rywalizację sportową.
  Szkoła Podstawowa w Kraczkowej zajęła I miejsce. Gratulujemy.

  GALERIA >>>
   
 • Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"

  12.05.2018

  Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów - tym razem w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

  Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" - Obrazek 1

  Wojciech Kisała (kl. 4a) uzyskał wynik BARDZO DOBRY (116/120 pkt.), natomiast Kacper Lekowski (kl. 4a) - WYRÓŻNIENIE.

  Gratulujemy wysokich wyników!
   

 • Klasa 3a gim. w zamku łańcuckim na lekcji historii

  11.05.2018

  Temat: Obyczaje i zwyczaje w dawnej Polsce

  Klasa 3a gim. w zamku łańcuckim na lekcji historii - Obrazek 1

  11 maja 2018 roku uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy Alicji Malskiej i nauczyciela języka polskiego Iwony Szczepańskiej udali się do Muzeum-Zamku w Łańcucie. Uczestniczyli oni w żywej lekcji historii na temat: Obyczaje i zwyczaje w dawnej Polsce. Podczas wędrówki po komnatach i korytarzach rezydencji magnatów łańcuckich wsłuchiwali się w opowieści dotyczące codziennego życia, ubiorów, zwyczajów i tradycji ubiegłych stuleci.

  GALERIA >>>

 • 28.04.2018

  28 kwietnia 2018 r. w Białobrzegach odbył się Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny. Dziewczęta z Kraczkowej zajęły I miejsce. Najlepszymi lekkoatletkami zostały: Karolina Techman, która zdobyła I miejsce indywidualnie, a Julia Nowak III. Chłopcy z SP z Kraczkowej zajęli IV miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów na powiatach!
                                                        I miejsce dziewcząt w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym - Obrazek 1

 • 21.04.2018

  21 kwietnia w Białobrzegach odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny. Dziewczęta z Kraczkowej zajęły III miejsce, a chłopcy II. Najlepszymi lekkoatletami w gminie zostali Adaś Kołodziej i Patryk Kwolek. Gratulujemy!
                                                       Zwycięstwa w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Trójboju LA - Obrazek 1

 • Wyróżnienie dla Oliwii Janowskiej z 5a

  26.04.2018

  Wyróżnienie dla Oliwii Janowskiej  z 5a w VII Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania

  Wyróżnienie dla Oliwii Janowskiej z 5a - Obrazek 1

  26 kwietnia w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VII Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, wspierające Ją stowarzyszenie oraz Radio Rzeszów.
  W gronie wyróżnionych była uczennica klasy 5a Oliwia Janowska wraz z opiekunką panią Agatą Kargol. Gala finałowa odbyła się pod patronatem honorowym wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.
  Serdecznie gratulujemy!!!
 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010 roku  dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Kraczkowej w roku szkolnym 2017/2018 ustalono w dniach:

  - 20 kwietnia 2018 r. – piątek – część językowa egzaminu gimnazjalnego,

  - 30 kwietnia 2018 r. – poniedziałek,

  - 2 maja 2018 r. – środa,

  - 4 maja 2018 r. – piątek,

  - 1 czerwca 2018 r. - piątek.
   

 • Umowa odpłatności za PP 2018

 • Dzień Ziemi

  25.04.2018

  Dzień Ziemi obchodzony corocznie 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uwrażliwić innych na piękno naszej planety i uświadomić mieszkańcom Ziemi, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska.

  Dzień Ziemi - Obrazek 1

  Z tej okazji, także w naszej szkole, odbyła się akademia poświęcona tematyce Ziemi. Dostrzegajmy więc wielość darów, jakie oferuje nam nasza piękna planeta i starajmy się, aby mieć także swój udział w wielkim dziele ochrony przyrody.

  GALERIA >>>
   

 • XIII Gminny Konkurs Recytatorski POLSKA MOJA OJCZYZNA

  19.04.2018

  19 kwietnia 2018r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "POLSKA MOJA OJCZYZNA" w Przedszkolu Publicznym  w Kraczkowej. Szkolną zerówkę reprezentowały: Maja Nieroda, Kinga Niedziałek, Karol Jęczalik i Hubert Ulman.
                                         XIII Gminny Konkurs Recytatorski POLSKA MOJA OJCZYZNA - Obrazek 1

  Przedszkolaki pięknie wyrecytowały swoje wiersze pokonując własną tremę i nieśmiałość. Następnie był słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Maja Nieroda zajęła III miejsce, a Kinga Niedziałek wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami i książkami. Gratulujemy!!!

  GALERIA >>>
   

 • "Rodzinne poczytajki" w klasie 1a

  18.04.2018

  Klasa IA uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z cyklu „Rodzinne poczytajki” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
                                              "Rodzinne poczytajki" w klasie 1a - Obrazek 1


  Tym razem dzieciom czytała babcia Mikołaja – pani Marysia Janowska, która wprowadziła w klasie ciepłą, rodzinną atmosferę czytając historię o… przytulaniu.

  Serdecznie dziękujemy!

  GALERIA >>>
   

 • 14.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
  Wycieczka klas 6 i 7 do Warszawy.

  Wycieczka klas 6 i 7 do Warszawy - Obrazek 1

 • Uczniowie klas II gimnazjum na wycieczce w Warszawie

  14.04.2018

  W dniach 12-13 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjum, pod opieką wychowawców, p. M. Wołos, p. E. Kozioł oraz p. K. Czyjta.

  Uczniowie klas II gimnazjum na wycieczce w Warszawie - Obrazek 1

  W pierwszym dniu młodzież miała okazję spacerować po parku w Wilanowie, przeżyć piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym. Następnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie na poszczególnych wystawach można było obserwować przeróżne zjawiska fizyczne oraz eksperymenty. W tym samym dniu młodzież spacerowała także po Łazienkach Królewskich, a dzień pełen wrażeń zakończył się dyskoteką.

  W drugim dniu wycieczki zaplanowano wyjście na Rynek, Plac Zamkowy oraz Krakowskie Przedmieście, a zwieńczeniem zwiedzania był pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Wycieczka była bardzo udana.  Pełni wrażeń i w dobrym humorze, około godziny 23, powróciliśmy do Kraczkowej.

   GALERIA >>>
   

 • Dawid Malski - III miejsce w Powiatowym Konkursie "Zawód moich marzeń"

  13 kwietnia 2018 r.  została rozstrzygnięta  III edycja Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń”, którego inicjatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie
                                                      Dawid Malski - III miejsce w Powiatowym Konkursie "Zawód moich marzeń" - Obrazek 1

  oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie a skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łańcuckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki.
    Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. Młodzież miała za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej, które przedstawiałyby wybrany przez nią zawód.
  Dawid Malski z klasy VII zajął III miejsce w kategorii multimedialnej. Gratulujemy!
  Opiekunem ucznia był pan K. Czyjt.

   

strona:
SP w Kraczkowej 2018, admin: HMagoń, MKisała