• Szkoła z Rogóżna z wizytą

Wizyta uczniów, rodziców
            nauczycieli Zespołu Szkół
            im. Anny Jenke z Rogóżna

4 czerwca 2014 r. biblioteka szkolna w Zespole Szkół w Kraczkowej gościła Szkołę Podstawową z Rogóżna. Jako pierwsza szkoła w gminie postanowiła ona iść szlakiem Św. Jana Pawła II i odwiedziła parafię oraz szkołę w Kraczkowej.

Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym i obejrzeniu pamiątek związanych z osobą św. Jana Pawła II wszyscy uczestnicy przybyli do naszej szkoły.

W spotkaniu w bibliotece wzięli udział:  p. dyrektor Janina Fudali z ZS w Rogóżnie, ks. proboszcz Zbigniew Malec
            z Rogóżna, nauczyciele, uczniowie klas 4 – 6 SP oraz rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
                    Zwiedzający obejrzeli papieskie pamiątki naszej szkoły wyeksponowane na wystawie i w przeszklonej gablocie.
            Na wstępie zapoznano wszystkich z tradycjami szkoły związanymi z Patronem św. Janem Pawłem II. Goście
            w wielkim skupieniu wysłuchali historii zgromadzonych pamiątek. Szczególne zainteresowanie wzbudziły dokumenty potwierdzające autentyczność osobistych przedmiotów Papieża: golarki i długopisu. Zwiedzający przeglądali też kronikę szkoły z osobistym podpisem Ojca Świętego oraz kronikę, która była założona w czasie, gdy Papież ciężko zachorował. Ciekawa dla nich była korespondencja szkoły z Watykanem, księga kondolencyjna powiatu łańcuckiego (założona po śmierci Jana Pawła II) oraz pięknie oprawiony zbiór różnych gazet, które pisały o ciężkiej chorobie i odchodzeniu do Domu Ojca naszego wielkiego Papieża.
                     Te wszystkie dokumenty i pamiątki zostaną w bibliotece szkolnej dla przyszłych pokoleń, ale już dziś zachęcamy do ich obejrzenia.
                       Czas, który goście spędzili w bibliotece, niewątpliwie pozwolił im na głęboką refleksję nad przesłaniem płynącym z życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II i zbliżenie się do Jego osoby.

Wizyta ta po raz kolejny uświadomiła nam, jak godnego Patrona ma nasza szkoła.