Nawigacja

Rok szkolny 2017/2018


Wesołe pszczółki

Nadeszła piękna, ciepła wiosna i czas zabrać się do pracy niczym wesołe pszczółki. Świetliki przygotowały urocze dekoracje, które od teraz „fruwają” po naszej sali świetlicowej – kolorowe motylki, brzęczące pszczółki i biedroneczki w kropeczki. Cała sala zamieniła się w radosną majową łąkę!

GALERIA >>>


 

Przygotowania do świąt

W naszej świetlicy przygotowania do Świąt Wielkanocnych odbywały się pełną parą. Dzieci przygotowywały prace plastyczne, którymi przyozdabiały salę. Pojawiły się piękne kurczaczki, baranki, zajączki i wiosenne kwiaty. Świetliki wykonały także kolorowe pisanki metodą decoupage z wykorzystaniem styropianowych jajek i serwetek. Takie działania nie tylko rozwijają kreatywność i poczucie estetyki, ale także uczą dbałości o tradycje Świąt Wielkanocnych.

GALERIA >>>


 

Kiermasz wielkanocny!

 

Gorąco zapraszamy do zakupu palm i ozdób wielkanocnych podczas szkolnego kiermaszu,
który odbędzie się 20 marca 2018 roku w holu szkolnym.
                                                                               Organizatorzy: oddziały przedszkolne, świetlica szkolna

 

GALERIA >>>Maski, czapki, kotyliony… - Karnawał czas rozpocząć

Karnawał to wyjątkowy czas dla dzieci. Mogą one chociaż na chwilę poczuć się jak ulubiony bohater książkowy czy też filmowy, kolorowe kostiumy odmieniają naszych podopiecznych nie do poznania. W świetlicy szkolnej również zapanował radosny nastrój . Z tej okazji uczniowie wykonali maski swoich ulubieńców. Każda  z prac była inna i niepowtarzalna. 27 stycznia podczas zabawy choinkowej , można było w końcu wykorzystać efekty swojej pracy. Dzieci założyły maski i  zaczęło się szaleństwo karnawałowe…W zimowym klimacie

„Jedzie zima”

Jedzie pani Zima
Na koniku białym,
Spotkały ją dzieci,
Pięknie powitały:

- Droga pani Zimo,
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki,
nie ustały w biegu.

                         H. Ożogowska

Do naszej świetlicy zapukała piękna i mroźna Pani Zima. Na dworze zrobiło się mroźno i biało. Nadszedł więc czas na zmianę dekoracji w naszej świetlicy. Świetliki bardzo chętnie wzięły się do pracy. Rozpoczęły od zmiany dekoracji . Podczas zajęć świetlicowych dzieci wycinały ażurowe gwiazdki, które potem zawiesiły na oknach w naszej sali. Stęsknione za lepieniem bałwana, swoje chęci przeniosły na papier. Lepiły bałwanki z płatków kosmetycznych, przedstawiały też zimę, używając do tego różnych materiałów. Świetliczaki przystroiły również choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Dzieci na gazetkach świetlicowych prezentowały  swoje zimowe prace: Mikołaje, bałwanki oraz choinki. Prace uczniów wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

GALERIA >>>Kiermasz bożonarodzeniowy

W ostatnim tygodniu przed świętami w naszej szkole zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy. Przygotowania do kiermaszu trwały kilka tygodni. Podczas kiermaszu dzieci, rodzice i pracownicy szkoły mogli zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne tj. bombki, choinki, świeczki i świecznik, stroiki oraz miodowe pierniczki. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na doposażenie świetlicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy docenili pracę zespołu świetlicowego oraz z nim współpracowali. Mamy nadzieję, że bożonarodzeniowe dekoracje znajdą odpowiednie miejsce w Waszych domach.

GALERIA >>>Świąteczne ozdoby z szyszek

Szyszki to idealny materiał do tworzenia świątecznych dekoracji. Są naturalne i doskonale komponują się. Świetliczaki wykorzystały je do stworzenia oryginalnych ozdób choinkowych. Dzięki pracom uczniów świetlica szkolna zapełniła się skrzatami i skrzydlatymi, urokliwymi aniołami w czapeczkach.

GALERIA >>>Andrzejki w świetlicy

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. 29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami.Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Dzieci chętnie uczestniczyły w takich wróżbach jak: wróżba z butów, wróżba z kubeczków z rekwizytami, wybieranie imion z serc, ciągnięcie losów „Co Cię spotka w przyszłości. Uczniowie spędzili czas w miłej i radosnej atmosferze, a wróżby i zabawy dostarczyły im wiele emocji. Oczywiście, na wszystkie przepowiednie patrzyliśmy z przymrużeniem oka.

GALERIA >>>Misie, miśki, misiaczki – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulaną przy zasypianiu. To Przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski , a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic. Wesołe świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o święcie Misia. W ramach akademii wycinania uczniowie wykonali piękne , kolorowe , przestrzenne misie. Dzieci kolorowały również  obrazki przedstawiające bajkowe misie.Warsztaty kulinarne

W październiku w świetlicy szkolnej odbyły się Warsztaty kulinarne "Mały kucharz". W trakcie zajęć dzieci kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne, utrwalały zasady kulturalnego zachowania się przy stole oraz poznawały zasady prawidłowego odżywiania się, które są bardzo ważne w dorosłym życiu. W trakcie zajęć świetliczaki przygotowały owocowe szaszłyki. Uczniowie czerpali ogromną radość z tego zajęcia, a finałowym dopełnieniem była wspaniała uczta. Dzieci chętnie zjadały własnoręcznie wykonane owocowe przekąski , a co najważniejsze były z tego powodu bardzo zadowolone.

GALERIA >>>Jesień w świetlicy

W naszej świetlicy zagościła jesień. To niezwykle malownicza pora roku. Była ona inspiracją do wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Dzieci pod kierunkiem wychowawców  poznały nowe techniki plastyczne, dzięki którym dostrzegły piękno w wytworach przyrody oraz rozwijały swoje uzdolnienia. Świetlica zmieniła się w kolorową krainę. Na gazetkach ściennych prezentowały się kolorowe drzewa, liście mieniące się wszystkimi kolorami jesieni, sowy siedzące w oknach oraz żółte słoneczniki. W  wazonach pojawiły się bukiety róż, wykonane z suchych klonowych liści. Dzieci po długiej przerwie wakacyjnej były chętne do wykonywania różnych prac. Bardzo podobało im się tworzenie grzybów z papieru, ludzików  z kasztanów i żołędzi, obrazów z liści.  Był to też czas na czytanie ciekawych wierszy o darach jesieni. Dzieci uruchomiły myślenie przy rozwiązywaniu rebusów i krzyżówek. Jesienne miesiące pracy w świetlicy to również czas ciekawych zajęć. Pamiętając o zdrowym odżywianiu o tej porze roku, świetliczki wykonały kolorowe prace o warzywach i owocach. Efekty wszelkich jesiennych działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

GALERIA >>>Papierowe warsztaty

Wraz z końcem września do świetlicy zawędrowała sztuka- sztuka origami! Dzieci przez cały tydzień poznawały nowe odsłony tej wywodzącej się z kultury wschodu sztuki składania papieru. Było origami klasyczne i płaskie - powstały piękne prace, bo dzieciaki uwielbiają origami. Z papieru rzeczywiście można zrobić cuda… Nasze świetliki nauczyły  się podstawowych złożeń sztuki origami, ćwiczyły rączki, zdolności manualne oraz cierpliwość i dokładność.

GALERIA >>>Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Kropki. Mała Vashti nauczyła  nas, że jesteśmy WAŻNI, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko. Nabraliśmy pewności, że każdy z nas posiada jakiś talent. Był  to dzień związany z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Kropka to tylko początek – mała inspiracja. 

 

SP w Kraczkowej 2018, admin: HMagoń, MKisała