10 listopada - Światowy Dzień Jeża

Światowy Dzień Jeża ma na celu uświadomienie ludziom, że te małe, sympatyczne zwierzątka są gatunkiem zagrożonym i jeśli nie zapewnimy im należytej ochrony najpewniej wyginą w niedalekiej przyszłości. W trakcie zajęć świetlicowych dzieci dowiedziały się, że największym zagrożeniem dla tych najeżonych osobników jest działalność człowieka, poprzez niszczenie ich środowiska naturalnego jakim są lasy liściaste. Następnie świetliczaki słuchały opowiadania o upartym jeżyku, a potem wykonywały rozmaite prace plastyczne ukazujące piękno tych małych zwierzątek.

100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić 100 – lecie  Odzyskania  Niepodległości przez Polskę poprzez różnorodne formy zajęć. W trakcie zajęć prowadzone były pogadanki z uczniami, w czasie których kształtowano u dzieci postawy patriotyczne, szacunek dla symboli narodowych oraz pozytywne uczucia w  stosunku do Ojczyzny. W trakcie zajęć czytelniczych  uczniowie czytali i omawiali wiersze oraz opowiadania związane z tematyką patriotyczną. Natomiast podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski. Dzieci wykonały również kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową. Prace plastyczne dzieci posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych.

GALERIA<<<

Jesienne inspiracje w świetlicy szkolnej

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, wraz z wychowawcami, cieszą się z pięknej, polskiej, złotej jesieni i wykorzystują wszystkie jej dary tworząc interesujące prace plastyczne. Były korale z jarzębiny, ludziki z kasztanów i żołędzi, ciekawe ilustracje z liści i wreszcie muchomorowe ozdoby. Zapraszamy do podziwiania naszych prac!

Bezpieczna droga do szkoły

Nowy rok szkolny właśnie się rozpoczął i nasze najmłodsze świetliczaki poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują na ulicy np. w drodze do szkoły, a także gdzie czyha niebezpieczeństwo w domu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat bezpiecznych zachowań, a  następnie poznali znaki drogowe ważne dla pieszych i nie tylko. Piękne prace plastyczne jakie dzieci później wykonały zawisły na świetlicowej gazetce.

Ustalamy reguły

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 w naszej świetlicy pojawił się kolorowy plakat przypominający zasady obowiązujące wszystkich świetliczaków. Uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi mieli okazję przypomnieć sobie reguły, o których należy pamiętać spędzając czas w świetlicy. Dzieci czynnie uczestniczyły w dekoracji plakatu.