Nawigacja

Wydarzenia w roku szk. 2017/2018

 

KLASA  0A


 

 

GALERIA >>>

 


 

XIII  GMINNY  KONKURS  RECYTATORSKI
POLSKA  MOJA  OJCZYZNA

 

19 kwietnia 2018r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Przedszkolu Publicznym  w Kraczkowej. Szkolną zerówkę reprezentowały: Maja Nieroda, Kinga Niedziałek, Karol Jęczalik i Hubert Ulman. Przedszkolaki pięknie wyrecytowały swoje wiersze pokonując własną tremę i nieśmiałość. Następnie był słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Maja Nieroda zajęła III miejsce, a Kinga Niedziałek wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami i książkami. Gratulujemy!!!
                                                                                     GALERIA >>>


 

GIMNASTYKA

GALERIA >>>


 

WESOŁEGO ALLELUJA !!!


Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Dyrekcji, Pracownikom szkoły, Uczniom oraz wszystkim odwiedzającym szkolną stronę internetową życzą dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami.
 

GALERIA >>>


 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO
"KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"GALERIA >>>


 

WYCIECZKA  DO  PAŃSTWOWEJ  STRAŻY POŻARNEJ
W  ŁAŃCUCIE

27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne do sali edukacyjnej „Ognik”. Powitane przez strażaków z kraczkowskiej OSP (pana K. Czapkę i Ł. Techmana) odbyły ciekawą pogadankę w sali przedszkolnej i tak przygotowane mogły jechać do Łańcuta. W Państwowej Straży Pożarnej przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach w „zadymionej sali”, doskonaliły umiejętności związane z pierwszą pomocą, rozmawiały na temat numerów alarmowych, oglądały wozy strażackie i miejsce, w którym przyjmowane są zgłoszenia. Pełne wrażeń wróciły do szkoły.
 

GALERIA >>>


 

KONKURS PLASTYCZNY
"KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"

Kochani uczniowie!
Dawniej wysyłanie kart świątecznych to był swego rodzaju "rytuał", zabierający nieco czasu. Trzeba było kupić odpowiednie kartki (na poczcie lub w kiosku), później ręcznie je wypisać (często była to lista kilkudziesięciu czy więcej adresatów). Następnie kartki trzeba było wysłać, powierzając pani w okienku UP lub samodzielnie nakleić znaczki na każdą z nich i wrzucić do skrzynki pocztowej. Mimo konieczności wygospodarowania czasu, wysyłanie kartek świątecznych sprawiało przyjemność. Zwłaszcza ich odbiorcom. To były czasy, w których listonosze tuż przed świętami mieli tzw. "urwanie głowy" i torby pełne kartek. Teraz pocztówki to dla niektórych przeżytek.
Mam nadzieję, że konkurs ten zachęci do pielęgnowania tej starej tradycji i zmotywuje Was do samodzielnego wykonywania papierowych kart świątecznych. Powodzenia :)
Konkurs już zakończony. Uroczyste ogłoszenie wyników w środę 28.03.18 o godzinie 10.40 w sali gimnastycznej. Czekamy.
 

GALERIA >>>


 

PIERWSZY DZIEŃ  WIOSNY

Ubrani na zielono witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wprawdzie na zewnątrz jeszcze zimno i sporo śniegu, ale w sali przedszkolnej upalnie i kolorowo. Nie zabrakło w tym dniu zabaw , śpiewu i serdecznej atmosfery.
 

GALERIA >>>


 

ZIELONY  PARAPET

Zbliża się wiosna i u nas w sali też zrobiło się wiosennie, ponieważ przedszkolaki posiały owies. Pojemniczki z hodowlą ustawiły na parapecie i teraz muszą dbać o nie podlewając, pielęgnując i obserwując kiełkujące nasiona.
 

GALERIA >>>


 

KIERMASZ  WIELKANOCNY

20 marca oddziały przedszkolne i świetlica szkolna zorganizowały kiermasz palm i ozdób świątecznych. W holu szkolnym pojawiło się mnóstwo kolorowych cudeniek, które zachwycały kupujących. Bardzo dziękujemy za zakupy i tym samym za wsparcie naszego przedsięwzięcia.
 

GALERIA >>>


 

KIERMASZ  WIELKANOCNY!!!

Gorąco zapraszamy do zakupu palm i ozdób wielkanocnych podczas szkolnego kiermaszu,
który odbędzie się 20 marca 2018 roku w holu szkolnym.

 
                                                                                  Organizatorzy: oddziały przedszkolne, świetlica szkolna

 

GALERIA >>>


 

KONKURS
" KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"

Oddział przedszkolny Oa organizuje konkurs plastyczny ph. „Kartka wielkanocna zrobiona lepsza niż kupiona”. Wszystkich chętnych z klas O – III zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prace składamy w sali przedszkolnej (przy hali) do 22 marca. Oto regulamin konkursu: