Wydarzenia w roku szk. 2017/2018

KLASA  0A

XIII  GMINNY  KONKURS  RECYTATORSKI
POLSKA  MOJA  OJCZYZNA

19 kwietnia 2018r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Przedszkolu Publicznym  w Kraczkowej. Szkolną zerówkę reprezentowały: Maja Nieroda, Kinga Niedziałek, Karol Jęczalik i Hubert Ulman. Przedszkolaki pięknie wyrecytowały swoje wiersze pokonując własną tremę i nieśmiałość. Następnie był słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Maja Nieroda zajęła III miejsce, a Kinga Niedziałek wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami i książkami. Gratulujemy!!!

GIMNASTYKA

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Dyrekcji, Pracownikom szkoły, Uczniom oraz wszystkim odwiedzającym szkolną stronę internetową życzą dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO
"KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"

WYCIECZKA  DO  PAŃSTWOWEJ  STRAŻY POŻARNEJ
W  ŁAŃCUCIE

27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne do sali edukacyjnej „Ognik”. Powitane przez strażaków z kraczkowskiej OSP (pana K. Czapkę i Ł. Techmana) odbyły ciekawą pogadankę w sali przedszkolnej i tak przygotowane mogły jechać do Łańcuta. W Państwowej Straży Pożarnej przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach w „zadymionej sali”, doskonaliły umiejętności związane z pierwszą pomocą, rozmawiały na temat numerów alarmowych, oglądały wozy strażackie i miejsce, w którym przyjmowane są zgłoszenia. Pełne wrażeń wróciły do szkoły.

KONKURS PLASTYCZNY
"KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"

Kochani uczniowie!
Dawniej wysyłanie kart świątecznych to był swego rodzaju "rytuał", zabierający nieco czasu. Trzeba było kupić odpowiednie kartki (na poczcie lub w kiosku), później ręcznie je wypisać (często była to lista kilkudziesięciu czy więcej adresatów). Następnie kartki trzeba było wysłać, powierzając pani w okienku UP lub samodzielnie nakleić znaczki na każdą z nich i wrzucić do skrzynki pocztowej. Mimo konieczności wygospodarowania czasu, wysyłanie kartek świątecznych sprawiało przyjemność. Zwłaszcza ich odbiorcom. To były czasy, w których listonosze tuż przed świętami mieli tzw. "urwanie głowy" i torby pełne kartek. Teraz pocztówki to dla niektórych przeżytek.
Mam nadzieję, że konkurs ten zachęci do pielęgnowania tej starej tradycji i zmotywuje Was do samodzielnego wykonywania papierowych kart świątecznych. Powodzenia :)
Konkurs już zakończony. Uroczyste ogłoszenie wyników w środę 28.03.18 o godzinie 10.40 w sali gimnastycznej. Czekamy.

PIERWSZY DZIEŃ  WIOSNY

Ubrani na zielono witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wprawdzie na zewnątrz jeszcze zimno i sporo śniegu, ale w sali przedszkolnej upalnie i kolorowo. Nie zabrakło w tym dniu zabaw , śpiewu i serdecznej atmosfery.

ZIELONY  PARAPET

Zbliża się wiosna i u nas w sali też zrobiło się wiosennie, ponieważ przedszkolaki posiały owies. Pojemniczki z hodowlą ustawiły na parapecie i teraz muszą dbać o nie podlewając, pielęgnując i obserwując kiełkujące nasiona.

KIERMASZ  WIELKANOCNY

20 marca oddziały przedszkolne i świetlica szkolna zorganizowały kiermasz palm i ozdób świątecznych. W holu szkolnym pojawiło się mnóstwo kolorowych cudeniek, które zachwycały kupujących. Bardzo dziękujemy za zakupy i tym samym za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

KIERMASZ  WIELKANOCNY!!!

Gorąco zapraszamy do zakupu palm i ozdób wielkanocnych podczas szkolnego kiermaszu,
który odbędzie się 20 marca 2018 roku w holu szkolnym.

Organizatorzy: oddziały przedszkolne, świetlica szkolna

" KARTKA WIELKANOCNA ZROBIONA LEPSZA NIŻ KUPIONA"

Oddział przedszkolny Oa organizuje konkurs plastyczny ph. „Kartka wielkanocna zrobiona lepsza niż kupiona”. Wszystkich chętnych z klas O – III zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prace składamy w sali przedszkolnej (przy hali) do 22 marca. Oto regulamin konkursu: