Nawigacja

 

Wydarzenia w roku szk. 2017/2018

 

KLASA  0B

GALERIA >>>


 

W  OGRÓDKU  JORDANOWSKIMKorzystając z uroków pięknej, wiosennej pogody aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.
 

GALERIA >>>


 

WYCIECZKA  DO  PIEKARNI 
W  KRACZKOWEJ

GALERIA >>>


 

AKCJA  KUNDELEK  ZAKOŃCZONA

GALERIA >>>


 

LEKCJA  MUZYCZNA  510 maja odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzyczna,
podczas której poznawaliśmy instrumenty perkusyjne.

 

GALERIA >>>


 

POLSKA  - MOJA  OJCZYZNA27 kwietnia braliśmy udział w akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
a następnie rysowaliśmy swoją małą Ojczyznę.

GALERIA >>>


 

ZIEMIA  -  NASZA  PLANETA


 

Co roku 22 kwietnia obchodzimy „ Dzień Ziemi”. My też postanowiliśmy porozmawiać na temat naszej „niebieskiej planety”, o której dużo już wiemy. Jednak chcielibyśmy, aby na „naszej ziemi” zawsze było czysto, pięknie i kolorowo, o czym świadczą namalowane przez nas prace plastyczne.

GALERIA >>>


 

NA  FARMIE

 

Przedszkolaki podczas zespołowej pracy plastycznej ph. „Na farmie” utrwalają wiadomości zdobyte na zajęciach, uczą się współpracy w grupie i świetnie bawią.
                                                                                              GALERIA >>>

 

XIII  GMINNY  KONKURS  RECYTATORSKI
POLSKA  MOJA  OJCZYZNA
19 kwietnia 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Przedszkolu Publicznym  w Kraczkowej. Szkolną zerówkę reprezentowały: Maja Nieroda, Kinga Niedziałek, Karol Jęczalik i Hubert Ulman. Przedszkolaki pięknie wyrecytowały swoje wiersze pokonując własną tremę i nieśmiałość. Następnie był słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Maja Nieroda zajęła III miejsce, a Kinga Niedziałek wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami i książkami. Gratulujemy!!!
 

GALERIA >>>


 

WIOSNA W PRZYRODZIE

  

W piękny kwietniowy dzień wybraliśmy się na spacer do Doliny Miłosierdzia w poszukiwaniu oznak wiosny. Dziewczynki podziwiały fiołki, stokrotki, marcóweczki i pąki na drzewach, a chłopcy biegali i bawili się w chowanego. Miło i przyjemnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.
 

GALERIA >>>


 

WIELKANOCNE  ŻYCZENIA

WESOŁEGO  ALLELUJA !!!

I smacznego, święconego jajka

życzą przedszkolaki wraz z wychowawcami.
 

GALERIA >>>


 

OZDABIAMY  PISANKIŚwięta zbliżają się wielkimi krokami, a więc czas na „zrobienie swojej pisanki”. Każdy przedszkolak wykonał ją samodzielnie, według własnej inwencji twórczej. Następnie nasze pisanki „wskoczyły do stroików”,
którymi pięknie przyozdobimy nasze wielkanocne stoły.

GALERIA >>>


 

SIEJEMY  OWIES


Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych posialiśmy owies, który będzie podstawą do wykonania
naszych stroików.

GALERIA >>>


 

POWITANIE  WIOSNY

 Ubrani na zielono, dziewczynki w „kolorowych opaskach”, a chłopcy w „zielonych listkach” powitaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Mimo niesprzyjającej pogody za oknem bawiliśmy się świetnie, a esencją tego dnia były kolorowe motyle malowane farbami, które przyozdobiły naszą salę.  
 

GALERIA >>>


 

KIERMASZ  WIELKANOCNY

20 marca 2018r. odbył się kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić palmy, stroiki, pisanki, baranki oraz różne cudeńka związane ze świętami. Dziękujemy pani Ewie Niezgodzie, która po raz drugi pomogła nam w sprzedaży ozdób wielkanocnych, a tym, którzy je zakupili niechaj pięknie przyozdobią im wielkanocny stół.
 

GALERIA >>>


POZNAJEMY  DNI  TYGODNIA

GALERIA >>>


 

LEKCJA MUZYCZNA

GALERIA >>>


 

DZIEŃ  KOBIET

8 marca 2018 r. nasze „małe kobietki” obchodziły swoje święto. W tym dniu chłopcy obdarowali dziewczynki drobnymi upominkami oraz zaśpiewali im głośne „Sto lat”.

GALERIA >>>


 

"W  ŚWIECIE  KOSMOSU"

     Na zajęciach edukacyjnych poznawaliśmy tajemnice kosmosu. Rozmawialiśmy o planetach Układu Słonecznego oraz czym możemy polecieć w kosmos. Następnie przedszkolaki swoje spostrzeżenia przelewały na papier wykonując piękne i kolorowe prace plastyczne.

GALERIA >>>


 

RODZICE  CZYTAJĄ  DZIECIOM

   W lutym naszą grupę odwiedziła pani Joanna Walawender – mama Patryka. Przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pan Sowa jedzie na wakacje”, w której była mowa o przygodach różnych zwierzątek. Dziękujemy pani Joannie za miłą wizytę i zapraszamy innych rodziców do poczytania nam bajek.
 

GALERIA >>>


 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

    27 lutego 2018 r. odbył się szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej. Naszą grupę reprezentowały następujące dzieci: Wiktoria Cyma, Adrian Peszko, Błażej Inglot, Kacper Martowicz, Łukasz Dubiel i Patryk Walawender.
   Wszyscy pięknie zaśpiewali wybrane przez panią Anię Sępską piosenki,
a nasz kolega Adrian Peszko otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu !!!
 

GALERIA >>>


 

POMÓŻMY ZWIERZAKOM

Nasza grupa organizuje zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku „Kundelek” w Rzeszowie. Zbieramy potrzebne akcesoria tj. legowiska, koce, smycze, miski oraz karmę dla psów i kotów. Zbiórka trwa do 15 marca 2018r. Zachęcamy do licznego udziału w akcji.
 

GALERIA >>>


 

ZAJĘCIA PLASTYCZNO - TECHNICZNE

Przedszkolaki podczas zajęć plastyczno – technicznych.
 

GALERIA >>>


 

WALENTYNKI

W „Dzień Zakochanych” robiliśmy walentynkowe serca, którymi mogliśmy obdarować kochane przez nas osoby.
 

GALERIA >>>


 

"KOLORADO"

13 lutego 2018r. przedszkolaki z obu grup pojechały do sali zabaw „Kolorado” w Kraczkowej. Miło i przyjemnie spędziliśmy wtorkowe przedpołudnie bawiąc się w basenach z kulkami, zjeżdżając na zjeżdżalniach, wspinając się i skacząc. Dzieci skorzystały z warsztatów plastycznych, na których zrobiły „walentynkowe misie”. Zadowoleni i pełni wrażeń z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły.
 

GALERIA >>>


 

ZABAWA CHOINKOWA

27 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy dźwiękach nowoczesnej muzyki, a w przerwie udały się na pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych niezawodnych rodziców.

 

GALERIA >>>


 

LEKCJA  MUZYCZNA  3

18 stycznia 2018 r. odbyła się kolejna lekcja muzyczna. Tym razem poznaliśmy budowę i  brzmienie instrumentu
o nazwie melodyka, a także akordeon guzikowy, klawiszowy i basowy.  

 

GALERIA >>>


 

ZAJĘCIA  Z  LOTNICTWA

W dniu 9.01.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego "0" b wzięły udział w zajęciach pt." Magia lotnictwa" prowadzonych przez pana Jakuba Rybę z firmy AeroMentors. Zajęcia te składały się z dwóch części. Pierwsza to wykład interaktywny zawierający szereg ciekawostek na temat świata, który nas otacza. Druga część to zajęcia praktyczne, na których dzieci robiły modele szybowców z papieru. Każdy z powstałych modeli został ozdobionych wg własnej inwencji twórczej. Dzieci były bardzo zadowolone z odbytych zajęć. 
 

GALERIA >>>


 

ZABAWY  KREATYWNE

Przedszkolaki poprzez twórcze i kreatywne zabawy rozwijają pamięć, spostrzegawczość, logiczne i kreatywne myślenie, uczą się współpracy w grupie a także utrwalają wiadomości zdobyte na zajęciach.
 

GALERIA >>>


 

CZYTANIE  NA  DYWANIE

W ramach programu wychowawczego „Cała Polska czyta dzieciom” nawiązałyśmy współpracę z naszą panią bibliotekarką, która w ranku czytała dzieciom różnorodne bajki, w zależności od tematyki zajęć. Dziękujemy pani Jadzi za poświęcony dla nas czas i zapraszamy do wspólnego czytania rodziców.
 

GALERIA >>>


 

 SZKOLNY   KONKURS
KOLĘD  I PASTORAŁEK

   20 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Milenka Pecuch, Wiktoria Cyma, Błażej Inglot, Łukasz Dubiel i Filip Niezgoda to reprezentanci naszej grupy. Przedszkolaki pokonując własną nieśmiałość i tremę przed szerszą publicznością pięknie „zaśpiewały kolędę Jezusowi”.
   9 stycznia 2018r. zostały ogłoszone wyniki konkursu. Milenka Pecuch zajęła III miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom!!!

 

GALERIA >>>


 

SPOTKANIE  Z  JASEŁKAMI 
W DOMU  LUDOWYM  W  KRACZKOWEJ

Na zaproszenie księdza wikariusza dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły 7 stycznia wystąpiły w Domu Kultury w Kraczkowej. Dzięki temu spotkaniu społeczność lokalna miała możliwość obejrzenia jasełek przedstawianych przez najmłodszych kraczkowian.

GALERIA >>>


 

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADZIA

5 stycznia odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w przedszkolnym kalendarzu imprez -  Dzień Babci i Dziadzia. Zaproszeni goście licznie przybyli malując uśmiech na twarzach wnuków. Dzieci zaprezentowały się w montażu słowno – muzycznym oraz przedstawiły Jasełka. Następnie dziadkowie zostali zaproszeni do sal przedszkolnych, gdzie dzieci miały okazję wręczyć im laurki i piernikowe serca – jako słodki upominek.
Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 

GALERIA >>>


 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas.

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask”.

Spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Narodzenia Pańskiego
życzą Wszystkim dzieci z przedszkola.

 


 

WIGILIA

Dzieci przedszkolne zgromadziły się na wspólnej Wigilii, podczas której wraz z Dyrekcją naszej szkoły, Paniami pracującymi w oddziałach oraz Rodzicami mogły przeżyć te przedświąteczne chwile. Wigilię rozpoczęła Pani Dyrektor, która ciepło powitała swoich najmłodszych uczniów a następnie dzieci wsłuchiwały się w fragment czytanego Pisma Świętego, modliły się, łamały się opłatkiem i spożywały wigilijne potrawy. Nie zabrakło również czasu na kolędowanie i rozmowy.
Dziękujemy Rodzicom (p. K. Jęczalik, p. E. Mach, p. Gargała, p. Rejman – Dziok, p. Korbecka, p. Kisała, p. Kunysz) za przygotowanie tej uroczystości oraz za aktywny udział.
 

GALERIA >>>


 

JASEŁKA

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym. W ciekawy i barwny sposób opisały historię narodzin Jezusa. Mesjasz Pan, jak mówiły słowa piosenki przyszedł na świat w otoczeniu swych rodziców, trzech zabawnych myszek i kota, pastuszków, zwierzątek, aniołków oraz trzech króli. Poprzez śpiew pastorałek i kolęd dzieci wprowadziły społeczność szkolną w atmosferę Bożego Narodzenia.
 

GALERIA >>>


 

ŚWIĄTECZNE  PRACE  DZIECIĘCE

GALERIA >>>


 

DEKORUJEMY  PIERNIKI

19 grudnia 2017 r. we wtorkowe przedpołudnie dekorowaliśmy pierniczki, które upiekły mamy Kuby Bartmana i Patryka Walawendra. Dzieci z wielką precyzją i radością przyozdabiały swoje pierniczki, które będą ozdobą i przysmakiem na wspólnej wigilii.

GALERIA >>>


 

UBIERAMY CHOINKĘ

Przedszkolaki podczas wspólnego ubierania choinki.

 

GALERIA >>>


 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

18 grudnia 2017 r. zorganizowaliśmy kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można było zakupić stroiki, choinki oraz drobne ozdoby świąteczne. Dziękujemy pani Ewie Niezgodzie i pani Agacie Rząsa – Miś oraz dziewczynkom z gimnazjum za pomoc w organizacji kiermaszu.

 

GALERIA >>>


 

MIKOŁAJKOWE  SPOTKANIE  INTEGRACYJNE

7 grudnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Kraczkowej. Inicjatorem spotkania była pani z biblioteki Jadwiga Grad, która prowadziła to mikołajkowe spotkanie. Dzięki tym odwiedzinom wszystkie dzieci miały okazję się zintegrować i wspólnie pobawić, a nasi Goście lepiej poznać mury naszej szkoły, do której niebawem wstąpią.
 

GALERIA >>>


 

  SPOTKANIE  Z  MIKOŁAJEM
W  ŁAŃCUCIE

W dniu 4 grudnia dzieci  z oddziału przedszkolnego "0" b miały możliwość uczestniczyć w lekcji muzealnej poświęconej Św. Mikołajowi Biskupowi. Spotkanie odbyło się w dziale ikon Muzeum-Zamek w Łańcucie. Niezwykłą historię życia św. Mikołaja przybliżyła dzieciom pani Teresa Żurawska - pracownik naukowy muzeum. Po wysłuchaniu intrygującej opowieści mali zwiedzający mieli spotkanie z Mikołajem, który obdarował każdego uczestnika podarunkiem. Zostały również zrobione pamiątkowe zdjęcia. Jednak to nie był koniec atrakcji . Po wizycie w dziale ikon dzieci udały się na teren zamku, gdzie na II piętrze miały warsztaty plastyczne poprzedzone opowieścią o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA >>>


 

KSIĄŻKA  JEST  DOBRA  NA  WSZYSTKO ...

30 listopada 2017r. obydwie grupy przedszkolne na zaproszenie pani Jadwigi Grad  w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa obejrzały piękną wystawę książek zakupionych do naszej szkolnej biblioteki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały różnorodne ekspozycje. Interesowały ich nie tylko bajki, ale także książki historyczne, zwłaszcza chłopców. Książka jest dobra na wszystko… uczy, bawi, wychowuje. A więc czytajmy dzieciom codziennie!!!  
 

GALERIA >>>


 

DZIEŃ  EKSPERYMENTÓW

Poznajemy prawa fizyki i chemii poprzez zabawę i eksperymentowanie. W ramach współpracy z Rodzicami w naszej grupie prowadzone są cykliczne zajęcia ph. „Dzień eksperymentów”, na których dzieci mają okazję zobaczyć ciekawe doświadczenia. Dzięki p. Ewie Rejman – Dziok – mamie Kasi ujrzeliśmy ostatnio kolorową tęczę, sztuczny śnieg, wulkan i wiele innych ciekawych zjawisk.

GALERIA >>>


 

ZNAMY  JUŻ  FIGURY  GEOMETRYCZNE

Na zajęciach matematycznych poznawaliśmy figury geometryczne. Znamy już koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt. Dzieci segregowały figury według kształtu, wielkości i kolorów, a następnie układały z nich przeróżne budowle.
 

GALERIA >>>


 

ZAJĘCIA  PLASTYCZNE

Przedszkolaki podczas jesiennych zajęć plastycznych.

 

GALERIA >>>


 

ANDRZEJKI

30 listopada 2017r. zorganizowaliśmy ANDRZEJKI. Była zabawa przy muzyce, andrzejkowe wróżby ( układanie butów, andrzejkowe serce, Andrzejki - kubeczki, losowanie kolorów). Mamy z trójki klasowej zadbały o słodki poczęstunek, za co im gorąco dziękujemy. Dzieci były zadowolone i szczęśliwe, że mogły ten dzień spędzić na wspólnej zabawie.

 

GALERIA >>>


 

ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO  MISIA

24 listopada 2017r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, z którymi wspaniale spędziły czas. Było przytulanie, zabawy z misiami, konkurs wiedzy o misiach a na koniec praca plastyczna pt. "Mój miś".

GALERIA >>>


 

SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI
"STROFY  O  OJCZYŹNIE"

23 listopada 2017r. odbył się szkolny konkurs recytatorski ph. „Strofy o Ojczyźnie”.
Karol Jęczalik, Hubert Ulman i Pola Naróg godnie reprezentowali naszą grupę. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze o Ojczyźnie, a w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i chorągiewki.     

GALERIA >>>


 

KONCERT  ZESPOŁU  Z  UKRAINY

24 listopada w naszej szkole gościł zespół „Zbrucz” z Tarnopola. Zespół zaprezentował wiele polskich i ukraińskich piosenek, tańców. Można było podziwiać piękne stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne. Artyści zbierali datki na dzieci poszkodowane podczas wojny na Ukrainie.

GALERIA >>>


 

LEKCJA  MUZYCZNA 2

Kolejna lekcja muzyczna prowadzona przez Szkołę Muzyczną „Yamaha” dostarczyła dzieciom wiele nowych informacji na temat instrumentów muzycznych oraz pozwoliła, by na wielu dziecięcych twarzach zagościł uśmiech.

GALERIA >>>


 

WYJAZD  DO  KINA

17 listopada byliśmy w kinie „Helios” w Rzeszowie na filmie pt. „Emotki Film”

 


 

ZDROWO  JEM,  WIĘCEJ  WIEM!

13 listopada 2017 r. naszą grupę odwiedziła klasa pierwsza „B”. Pani Małgorzata Michno opowiedziała dzieciom jak ważne są w diecie każdego człowieka owoce i warzywa. Następnie przedszkolaki próbowały pysznych sałatek owocowo – warzywnych przygotowanych przez starszych kolegów. To była „smaczna dla podniebienia” uczta. Dziękujemy za miłą wizytę.  

GALERIA >>>


 

WYCIECZKA  DO

POWIATOWEJ POLICJI W ŁAŃCUCIE

    5 października 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Powiatowej Policji w Łańcucie. Pan dzielnicowy Wojciech Gruca oprowadził dzieci po pięknym, nowym budynku Powiatowej Policji i opowiedział o trudnej i niebezpiecznej pracy policjanta.  Przedszkolaki obejrzały salę konferencyjną i „niebieski pokój”, który przeznaczony jest dla dzieci. Największą atrakcją okazał się wóz policyjny oraz „pies tropiący” wraz ze swoim opiekunem.
                 Dziękujemy panu policjantowi  za miłe przyjęcie i poświęcony dla nas czas.

 

GALERIA >>>


 

JESIEŃ  W  PARKU  W ŁAŃCUCIE

W październiku wybraliśmy się do parku w Łańcucie. Przedszkolaki podziwiały   piękną, złotą jesień. Zbierały kolorowe liście, bawiły się w „berka i kucanego”. Miło i przyjemnie spędziliśmy czwartkowe przedpołudnie i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.       

GALERIA >>>


 

BAJKA  O  JESIENNYM SZALU

     3 października 2017r. gościła u nas pani z biblioteki szkolnej, która przeczytała dzieciom ciekawą „ Bajkę o jesiennym szalu”. W trakcie czytania przedszkolaki utrwalały wiadomości o jesieni i układały „szal z jesiennych liści”. Była to pouczająca lekcja z matematyki i z rozwijania mowy i myślenia, a przy tym świetna zabawa malująca uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy pani Jadzi za miłą wizytę i zapraszamy wkrótce.
 

GALERIA >>>


 

LEKCJA   MUZYCZNA

   W październiku  uczestniczyliśmy w pierwszej w tym roku szkolnym lekcji muzycznej, podczas której dzieci poznały różne rodzaje skrzypiec oraz ich brzmienie.
 

 

JESIEŃ  W  NASZEJ  SALI

  W naszej sali jest już jesiennie i kolorowo. A to wszystko za sprawą pięknych i ciekawych prac plastycznych wykonywanych przez nasze dzieci.
 

 

NA  SZKOLNYM  PLACU  ZABAW

Korzystając z pięknej, jesiennej listopadowej pogody bawiliśmy się na szkolnym placu zabaw.
 

SP w Kraczkowej 2019, admin: HMagoń, MKisała