Nawigacja

Szkolne Koło Caritas

Nasz zarząd w roku szkolnym 2018/2019

Przewodnicząca: Magdalena Bem

Zastępca przewodniczącej: Bartłomiej Kościółek

Skarbnicy: Kamila Bartman, Julia Nowak

Sekretarz: Aleksandra Probachta


 

PLAN PRACY SKC NA ROK SZKOLNY 2018/2019


Za nami akcja mikołajkowa dla dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego Caritas w Wysokiej

Wolontariuszki SKC z klasy III b gimnazjum wraz z opiekunami - Iwoną Szczepańską i Marzeną Wołos, odwiedziły podopiecznych Ośrodka we wtorek 11 grudnia.

Przekazały dary, które złożyliście w ciągu ostatnich tygodni. Był to znaczący prezent mikołajkowy Waszego autorstwa, składający się z artykułów żywnościowych, szkolnych, zabawek i słodyczy.

Dziewczęta zaprezentowały dzieciom także opracowaną przez siebie bajkę „Smerfy”, uczącą, że w życiu nigdy nie jest za późno, aby się zmienić, odkryć, coś, co możemy dać innym i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z drugim człowiekiem. Bajka wzbudziła zainteresowanie młodych widzów i wywołała uśmiech na ich twarzach.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję i utworzenie tak pięknego prezentu dla dzieciaków.

GALERIA>>>Dziękujemy za udział w kiermaszu „mikołai z piernika”

Szkolne Koło Caritas dziękuje za udział w akcji na rzecz dzieci z naszej społeczności, które potrzebują wsparcia.

Cieszymy się, że tak chętnie nabyliście piernikowe mikołaje wykonane przez wolontariuszki, a jednocześnie dołożyliście starań, by pomóc kolegom w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki Wam mogą oni między innymi pojechać na wycieczki szkolne. Mamy nadzieję, że mikołajki były smaczne, a może posłużyły za symboliczny prezent…

GALERIA>>>Akcje SKC

Szkolne Koło Caritas organizuje akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej oraz kiermasz mikołai z piernika.

Akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej:

Jak co roku chcemy obdarzyć dzieciaki z Ośrodka mikołajkowymi upominkami. Dlatego też w dniach od 19 listopada do 4 grudnia przeprowadzimy zbiórkę żywności trwałej, słodyczy, a także artykułów papierniczych, w tym bajek.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję, choćby skromnym podarunkiem. Jak zawsze docenimy Waszą hojność, a dary zostaną przekazane przez członków naszego Koła, którzy zaprezentują przed dziećmi z Ośrodka krótki mikołajkowy program. Wy również dołóżcie starań, aby sprawić im radość.

Dary można składać w salach 205 i 208.

Kiermasz mikołai z piernika:

W tym roku odbędzie się na terenie naszej szkoły 4 grudnia.

Zachęcamy wszystkich do zakupu wypiekanych mikołai, ponieważ dzięki temu będziemy mogli wesprzeć naszą szkolną młodzież, dofinansowując wyjazdy na wycieczki i pomagając w trudnych sytuacjach losowych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, po prostu wspierajmy się wzajemnie w szkolnej społeczności.Akcja sprzątania zapomnianych grobów na kraczkowskim cmentarzu

W piątek  - 19 października wolontariusze ze SKC wybrali się wraz z opiekunami na parafialny cmentarz. Tam, wzorem lat ubiegłych, przystąpili do porządkowania zapomnianych mogił. W zadumie zrealizowali podjęte zadanie i uczcili pamięć zmarłych modlitwą i zapaleniem zniczy.

GALERIA>>>


 

Akcja SKC pt. "Zbieramto"

Szkolne Koło Caritas pragnie ponownie włączyć się w akcję "Zbieramto" w szkole. Dzięki temu nasza społeczność szkolna może wesprzeć nie tylko budowę studni na afrykańskich terenach misyjnych, ale także przyczynić się do pomocy w nauce dzieciom na Filipinach.

Zachęcamy Was do zbiórki zużytych przedmiotów poddawanych recyklingowi, które na pewno zaśmiecają Wasze domy. Akcja potrwa do końca I semestru, a przynoszone rzeczy będziemy gromadzić u pań opiekunek SKC w sali 208 i 205.

Zbieramy:

- srebrny złom,

- stare monety i bilon,

- nakrętki,

- zużyte baterie,

- stare telefony komórkowe,

- makulaturęPodziękowanie za udział w akcji dla dzieci z Mołdawii

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji wspierającej dzieci z Mołdawii. Wspólnie udało nam się zebrać znaczną ilość przyborów i artykułów szkolnych, które potrzebującym dzieciom zostały dostarczone przez kraczkowskich chórzystów z Nikolausa 29 września.

Dziękujemy za hojność i zaangażowanie 42 uczniom naszej szkoły, którzy niezawodnie odpowiedzieli na naszą akcję.

GALERIA>>>


 

Wesprzyjmy dzieci z Mołdawii!

W dniach 18.09 – 24.09 organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych, które mogłyby wspomóc przygotowanie do nowego roku szkolnego dzieci w Mołdawii. Zebrane dary dzieciom przekażą chórzyści z Nicolausa, którzy będą tam koncertować pod koniec września.

Zeszyty, bloki, przybory do pisania, kolorowania, rysowania, malowania itp. możecie składać w sali 208. Zachęcamy do udziału w akcji i z góry dziękujemy.Rozpoczynamy nowy rok szkolny i formacyjny!

Zachęcamy do udziału w akcjach charytatywnych, które planujemy podjąć w tym roku szkolnym. Wśród członków społeczności szkolnej i parafialnej, ale i poza Kraczkową, są osoby, które potrzebują naszego wsparcia i pomocy, dlatego prosimy Was o zaangażowanie i otwarcie swoich serc tak, jak czyniliście to do tej pory.

Wszystkim życzymy roku pełnego sukcesów na różnych płaszczyznach i wiele dobra oraz życzliwości od ludzi. 

 

 

 

SP w Kraczkowej 2019, admin: HMagoń, MKisała