Nawigacja

Rok szkolny 2017/2018

Nowy Samorząd gimnazjalistów już działa


Podczas wyborów został wyłoniony skład Samorządu gimnazjalistów na bieżący rok szkolny.

Jego skład:

Przewodnicząca - Klaudia Tereszkiewicz
Zastępcy - Kinga Bereś, Mateusz Kot

Sekcja dekoracyjna - Magdalena Bem, Daria Rogowska, Aleksandra Probachta, Magdalena  Gargała
Sekcja porządkowa - Kinga Bem, Daria Rogowska, Maksymilian  Jękot
Losowanie "szczęśliwego numerka" - Kamila Bartman, Aleksandra Pilecka

Opiekunowie - mgr Alicja Malska, mgr Anna Wojturska

 

Szkolny Konkurs Multimedialny
"Narodowy Uśmiech"


 
25 maja Samorząd Uczniowski gimnazjalistów podsumował szkolny konkurs multimedialny "Narodowy Uśmiech". Uczestnikami byli wszyscy uczniowie poszczególnych klas gimnazjalnych.
Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o wylosowanym państwie.
Przygotowane na wysokim poziomie prezentacje zawierały ciekawostki o danym państwie, przegląd najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w czasie podróży do danego kraju, informacje o jego kulturze, strojach, kuchni.
Konkurs miał poszerzyć wiedzę o danym państwie, a przede wszystkim doskonalić umiejętność pracy w grupie oraz sposób przedstawienia efektów swojej pracy.
Jury w składzie: panie Anna Wojturska i Anna Bieda oraz pan Stanisław Kisała przyznało I miejsce klasie III b (prezentacja o Francji), zaś II miejsce klasie III a (prezentacja o Hiszpanii).
Za zaangażowanie i twórczą inwencję uczniowie otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, za co składamy serdeczne podziękowania.
                                                                      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  gimnazjalistów
 

 

Kurs pierwszej pomocy
dla gimnazjalistów i uczniów klasy VII


18.05.2018 roku odbył się w naszej szkole kurs pierwszej pomocy dla gimnazjalistów i uczniów klasy VII.
Przeprowadzili go pracownicy Państwowej Straży Pożarnej z Łańcuta. 
      Inicjatorem i organizatorem kursu były opiekunki Samorządu Uczniowskiego Alicja Malska i Anna Wojturska.
Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przed przyjazdem wykwalifikowanego personelu ratowniczego.  Przedstawione zostały czynności jakie należy podjąć u osób z podejrzeniem NZK czyli nagłego zatrzymania krążenia, jak postąpić w przypadku krwotoku czy zadławienia. Uczniowie ćwiczyli poszczególne etapy RKO-resustytacji krążeniowo-oddechowej: ocena własnego bezpieczeństwa, sprawdzenie czy poszkodowany jest przytomny i reaguje na głos, udrożnienie dróg oddechowych i sprawdzenie oddechu, a następnie wykonanie 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych; a także prawidłowy sposób powiadamiania odpowiednich służb o zaistniałej sytuacji-najważniejsze informacje jakie należy podać dyspozytorowi pogotowia. Były to bardzo ważne zajęcia, gdyż każdy powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, aby w nagłej sytuacji nie spanikować lecz podjąć odpowiednie kroki mogące uratować komuś życie. Warto zaznaczyć, że natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.
     Profesjonalnie przeprowadzone treści i procedury zachowań, a także ćwiczenia praktyczne niewątpliwie przyczyniły się do efektywniejszego wdrożenia u nastolatków prawidłowych zachowań i poszerzenia umiejętności udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. 

 

GALERIA >>>


 

Dzień Kobiet w gimnazjum

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował międzyklasowy turniej w piłkę siatkową. Drużyny poszczególnych klas (II i III gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej) były mieszane: składały się z dziewczyn i chłopców.

Turniej rozpoczął się od meczu nauczyciele kontra uczniowie, który wzbudził  wiele  emocji zarówno u grających jak i kibicujących. Zwycięzcami została drużyna nauczycieli - gratulujemy! Następnie mecze rozgrywały drużyny poszczególnych klas. Rywalizującym zespołom dopingowali pozostali uczniowie. Zwyciężyła klasa IIIa - serdecznie gratulujemy! Zawodnicy, którzy pokonali rywali zostali nagrodzeni cząstkową oceną z wychowania fizycznego.

GALERIA >>>


Walentynki

W środę 14 lutego 2018 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaproponował uczniom wyjątkowy sposób obchodów Dnia Świętego Walentego.

Od poniedziałku do środy gimnazjaliści mogli wrzucać do specjalnie przygotowanego pudełka - obklejonego serduszkami - walentynkowe kartki (często  wykonane samodzielnie) wyrażające sympatię dla drugiej osoby. Były one roznoszone przez przedstawicielki samorządu podczas lekcji w środę. Uczniowie tego dnia mogli założyć czerwony lub różowy element ubioru, co zwalniało ich z pytania.

GALERIA >>>


Wyjazd do kina na film pt. "Geostorm"

6 grudnia 2017 roku Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film pt. "Geostorm".

Film obejrzało 108 uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum i klasy 7 szkoły podstawowej.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w której człowiek powołał specjalne satelity, mające na celu powstrzymanie klęsk żywiołowych nawiedzających Ziemię za sprawą postępującego od lat ocieplenia klimatu. Po dwóch latach niezakłócony do tej pory system ochronny zaczyna jednak szwankować. Zadanie usunięcia awarii zostaje powierzone dwóm braciom, którzy od dawna nie utrzymują ze sobą kontaktu. Muszą poradzić sobie z problemem, zanim olbrzymich rozmiarów geoburza pochłonie całą planetę.


Dzień Spódnicy i Krawata

Jak co roku, dnia 30 października 2017 r. gimnazjaliści po raz kolejny obchodzili Dzień Spódnicy i Krawata. Dziewczyny założyły symbol kobiecości-spódnicę podkreślając swój wdzięk i czar. Chłopcy tego dnia wyglądali elegancko i męsko, gdyż założyli koszulę i krawat. Wszyscy, którzy tego dnia założyli spódnicę, sukienkę, koszulę, krawat byli zwolnieni z pytania.

GALERIA >>>


Sprzątanie na cmentarzu

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - czas, kiedy myślimy nie tylko o zmarłych z naszych rodzin, ale także o tych, którzy walczyli i oddali życie za naszą Ojczyznę, o tych, o których często już nikt nie pamięta.

W związku z tym 19.10.2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gimnazjalistów oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami udali się na kraczkowski cmentarz, by oczyścić zaniedbane groby. Intensywnej pracy sprzyjała piękna jesienna pogoda. Po wykonanych czynnościach porządkowych uczniowie w skupieniu, zadumie pomodlili się nad mogiłami i zapalili znicze.

GALERIA >>>

 

SP w Kraczkowej 2019, admin: HMagoń, MKisała