• Rok szkolny 2023/2024

• ______________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

Akcja Sprzątania Świata!

W dniach 18.09.23- 29.09.23 uczniowie i uczennice naszej szkoły włączyli się
          aktywnie w 30-tą akcję sprzątania świata pod patronatem Fundacji Nasza
          Ziemia. W tym roku przyświecało nam hasło: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
          Jak zawsze zebraliśmy sporo śmieci porzuconych w okolicy naszej szkoły.
          Piękna, wrześniowa pogoda sprzyjała wyprawom w teren, a humory i zapał do
          pracy towarzyszyły wszystkim zaangażowanym w akcję.

_____________________________________________________________

Spotkanie z podróżnikiem- Kenia

26.10.2023 r. w naszej szkole miało miejsce coroczne „Spotkanie z Podróżnikiem”. Tym razem p. Grzegorz Chachura z grupy trzask.pl zabrał nas w egzotyczną podróż do Afryki, abyśmy mogli dowiedzieć się jakim ciekawym krajem jest Kenia. Pozyskaliśmy mnóstwo cennych informacji o kraju i ludziach tam żyjących, o ich zwyczajach i problemach. Zwiedziliśmy także znany na całym świecie rezerwat przyrody Masai Mara, w którym można spotkać wiele gatunków roślinożerców i drapieżników. Wszystkie ciekawostki, opisy różnych sytuacji i przygód, jak zawsze, były okraszone dużą dawką świetnego humoru.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

W ostatnim tygodniu października br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, który został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Tegoroczne obchody miały na celu promowanie wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas, stąd hasłem przewodnim było „Doceń lokalność”. Z tej okazji uczniowie klas VI i VII wzięli udział w interaktywnym quizie, dzięki któremu mogli sprawdzić swoją wiedzę geograficzną związaną z cechami krajobrazu zarówno naturalnego, jak i kulturowego, szczególnie występujących w naszym regionie. Uczniowie klas IV wykonali piękne zielniki przedstawiające okazy tworzące szatę roślinną występującą w naszej najbliższej okolicy, a stanowiącą jeden z elementów krajobrazu. Wraz z panią Małgorzatą Gronkowską czwartoklasiści przygotowali wystawę swoich prac, a uczniowie należący do Szkolnego Koła Ekologów wraz z opiekunem p. Beatą Chmiel zaaranżowali tematyczną gazetkę z najważniejszymi informacjami na temat krajobrazu oraz zdjęciami przedstawiającymi piękne widoki w Kraczkowej oraz okolicy.