Nawigacja

 • Konkursy z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  W ramach wspólnego świętowania Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Kraczkowej z klas IV –VIII i III gimnazjum do wzięcia udziału w następujących konkursach:

  • Szkolny Konkurs „Droga do niepodległości”   
  Kategorie do wyboru:
  - praca plastyczna
  - praca literacko – historyczna
  - prezentacja multimedialna
   
  • Szkolny Konkurs Fotograficzny „Piękna nasza mała Ojczyzna”.
    
  • Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej.


  Prosimy, by  wychowawcy poszczególnych klas wytypowali uczniów, którzy wezmą udział w powyższych konkursach do 19 października 2018 r.

  Regulamin_Szkolnego_Konkursu_Recytatorskiego.pdf

  Regulamin_Wojewodzkiego_Konkursu_Recytatorskiego.pdf
   

  Nauczyciele historii
  Alicja Malska
  Alina Maciuła
   
 • Akcja SKC pt. "Zbieramto"

  17.10.2018

  Szkolne Koło Caritas pragnie ponownie włączyć się w akcję Zbieramto w szkole. Dzięki temu nasza społeczność szkolna może wesprzeć nie tylko budowę studni na afrykańskich terenach misyjnych, ale także przyczynić się do pomocy w nauce dzieciom na Filipinach.

  Zachęcamy Was do zbiórki zużytych przedmiotów poddawanych recyklingowi, które na pewno zaśmiecają Wasze domy. Akcja potrwa do końca I semestru, a przynoszone rzeczy będziemy gromadzić u pań opiekunek SKC w sali 208 i 205.

  Zbieramy:

  - srebrny złom,

  - stare monety i bilon,

  - nakrętki,

  - zużyte baterie,

  - stare telefony komórkowe,

  - makulaturę
   

 • Pielgrzymka młodzieży do Archikatedry

  15.10.2018

  W niedzielę, 14 października 2018 r., tradycyjnie z racji Dnia Papieskiego, nasi uczniowie wraz z pocztem sztandarowym pielgrzymowali do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu na spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

  Pielgrzymka młodzieży do Archikatedry - Obrazek 1
   

 • „Droga do Niepodległości – 100 książek na 100-lecie Niepodległości”.

  13.10.2018

   „Droga do Niepodległości – 100 książek na 100-lecie Niepodległości”. - Obrazek 1Biblioteka szkolna zaprasza do udziału
  w przedsięwzięciu

  „Droga do Niepodległości
       – 100 książek na 100-lecie Niepodległości”.

      Czytelnicy – uczniowie, nauczyciele i inni sympatycy biblioteki dokonują wyboru książek, które chcą przeczytać spośród wybranych z naszego księgozbioru. Są wśród nich książki historyczne przybliżające drogę do wolności, wyrażające miłość do ojczyzny, pisane ku pokrzepieniu serc, należące do tzw. klasyki  polskiej literatury, biografie znanych postaci a także literatura z naszego najbliższego otoczenia.

   Lista czytelników 100-lecia odzyskania Niepodległości pozostanie na pamiątkę tego wydarzenia w kronice szkoły.

   

 • 13.10.2018
  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii

  Akademia z okazji DEN.

  Akademia z okazji DEN - Obrazek 1

 • Akcja sadzenia drzew na 100 lat niepodległości Polski

  Akcja sadzenia drzew na 100 lat niepodległości Polski - Obrazek 1
  5 października 2018 roku w Ogródku Jordanowskim w Kraczkowej odbyła się niezwykła akcja sadzenia drzew z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Akcja sadzenia drzew na 100 lat niepodległości Polski - Obrazek 2

  Każde drzewo ma swojego patrona. Są nimi wybitni mieszkańcy Kraczkowej, którzy przyczynili się do rozwoju wsi. W uroczystościach wzięli udział: wójt Gminy Łańcut, radni, rodziny osób, które zostały upamiętnione posadzonymi drzewami, dyrekcja szkoły, nauczyciele, młodzież szkolna i mieszkańcy wsi.

  GALERIA>>>
   

 • Narodowe Czytanie Stefan Żeromski Przedwiośnie

  09.10.2018

  Narodowe Czytanie Stefan Żeromski Przedwiośnie - Obrazek 1        Większość wydarzeń w kraju pod hasłem „Narodowe Czytanie” odbyła się 8 września, a w naszej szkole   tę piękną inicjatywę przeprowadziliśmy we wtorek 9 października. Po raz szósty dołączyliśmy do grona Polaków  czytających i propagujących literaturę narodową. W kraju była to siódma odsłona tej akcji.

  Narodowe Czytanie Stefan Żeromski Przedwiośnie - Obrazek 2

  W roku 2018 ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości czytaliśmy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Wyjaśnienie wyboru tej powieści znajduje się w liście Prezydenta RP skierowanym do naszej społeczności szkolnej.

  - W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.(…)

  Uczniowie klasy 3b gimnazjum zaprezentowali kilka wybranych fragmentów, oddających częściowo cel i przesłanie będące założeniem autora „Przedwiośnia”. Piękna interpretacja tekstu i stroje lektorów zobrazowały przeżycia bohaterów powieści. Scenografię tworzyły symbole narodowe, wystawa twórczości Stefana Żeromskiego oraz okolicznościowa pieczęć, którą  nasza szkoła otrzymała z Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP.

  GALERIA >>>

   

   

 • INTERAKTYWNI - KOMPETENTNI - PROFESJONALNI – program wsparcia szkół w Gminie Łańcut

  INTERAKTYWNI - KOMPETENTNI - PROFESJONALNI – program wsparcia szkół w Gminie Łańcut - Obrazek 1
   

 • Podziękowanie za udział w akcji dla dzieci z Mołdawii

  28.09.2018

  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji wspierającej dzieci z Mołdawii.

  Podziękowanie za udział w akcji dla dzieci z Mołdawii - Obrazek 1

  Wspólnie udało nam się zebrać znaczną ilość przyborów i artykułów szkolnych, które potrzebującym dzieciom zostały dostarczone przez kraczkowskich chórzystów z Nikolausa 29 września.

  Dziękujemy za hojność i zaangażowanie 42 uczniom naszej szkoły, którzy niezawodnie odpowiedzieli na naszą akcję.

  GALERIA>>>
   

 • Rajd rowerowy Dla Niepodległej

  28.09.2018

  Rajd rowerowy Dla Niepodległej - Obrazek 1Uczniowie klas siódmych wraz nauczycielami wychowania fizycznego – Anna Biedą i Stanisławem Kisałą – oraz wychowawczynią kl.7b Aliną Maciułą wybrali się 28 września 2018 roku na rajd rowerowy.

  Rajd rowerowy Dla Niepodległej - Obrazek 2

  Najpierw uczestniczyli w 3 pierwszych lekcjach w szkole, a potem ruszyli w drogę. Trasa wiodła uliczkami rodzinnej wsi Kraczkowej. Później rowerzyści udali się w stronę Stadniny Koni i Instytutu Sadownictwa w Albigowej. Następnie po chwili odpoczynku w pizzerii „Stary Młyn” w Albigowej wrócili do Kraczkowej. Pogoda sprzyjała podróży. Tego dnia wyjrzało ciepłe słońce po kilku dniach ochłodzenia. Humory dopisywały. Atmosfera była cudowna.

  Najistotniejsze było to, że rajd odbywał się roku jubileuszowym – w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wraz z opiekunami uczcili to wyjątkowe wydarzenie. Zabrali ze sobą flagę biało - czerwoną  - symbol Polski i manifestowali swą obecność obok licznych kapliczek rozsianych przy drogach Kraczkowej. Zostało to uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

  GALERIA>>>

   

 • Lekcja historii klasy 8 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej

  Lekcja historii klasy 8 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej - Obrazek 126 września 2018 roku uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawcy Małgorzaty Tymińskiej-Łojko i nauczyciela historii Alicji Malskiej udali się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

  Lekcja historii klasy 8 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej - Obrazek 2

  Ta nietypowa lekcja historii składała się z kilku części. Najpierw uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjnych na temat: "Kim są Sprawiedliwi wśród Narodów Świata?".
  Refleksji i zadumie uczniowie oddali się spacerując po Sadzie Pamięci, w którym wśród młodych drzewek umieszczone zostały tablice z nazwami wszystkich polskich miejscowości, w których ludność żydowska była ratowana przez polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W Sadzie znajduje się Pomnik Rodziny Ulmów.
  Z wielkim zainteresowaniem, zasłuchani w opowieść przewodnika, uczniowie zwiedzali Muzeum.

  GALERIA >>>

   

 • "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - wyjazd do kina

  "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - wyjazd do kina - Obrazek 1Dnia 19 września 2018 roku uczniowie najstarszych klas naszej szkoły tj. III gimnazjum, VIII i VII

  "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - wyjazd do kina - Obrazek 2

  pod opieką nauczycieli: Alicji Malskiej, Anny Wojturskiej, Małgorzaty Tymińskiej-Łojko, Marzeny Wołos, Haliny Magoń, Iwony Szczepańskiej i Anny Międlar udali się do kina Helios w Rzeszowie na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".
  Film ten powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera.
  Losy oficerów: Jana Zumbacha, Witolda Łokuciewskiego, Witolda Urbanowicza zapierają dech w piersiach. Początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach RAF (Royal Air Force) tworzą Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ich ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa.
  Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy
  o Anglię, ale pokazuje również ich prywatne życie.
  Bez polskich pilotów zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. 

   

 • Sprzątanie świata

  20.09.2018

  W dniu 19 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły udział w jubileuszowej akcji sprzątania świata pod hasłem: „AKCJA –SEGREGACJA! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

  Sprzątanie świata - Obrazek 1

  Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września i polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Założeniem tegorocznej, dwudziestej piątej, edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, dzięki czemu można lepiej wykorzystać zasoby, oszczędzić energię i wodę, a przede wszystkim pomóc w ten sposób środowisku naturalnemu. Kraczkowscy uczniowie uprzątnęli śmieci z najbliższej okolicy szkoły i dowiedzieli się, że selektywna zbiórka odpadów oraz recykling to podstawowe narzędzie ochrony środowiska.

  GALERIA<<<
   

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole to: 22 października, 2 listopada, 6 grudnia, 12 kwietnia, 2 maja i 21 czerwca.
   

 • Plan lekcji na rok szk. 2018/2019

 • Informacje

  Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 3 września wg planu:

  - godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym,

  - przejście do szkoły,

  - akademia w hali sportowej około godz. 9.00,

  - spotkania z wychowawcami w klasach.

  Oddziały przedszkolne i świetlica szkolna pracują w godz. 6.30 - 16.30.
   

strona:
SP w Kraczkowej 2018, admin: HMagoń, MKisała