• Regulamin

PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

I ĆWICZENIOWYCH

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

Regulamin biblioteki

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły.

Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko.

Wypożyczonych książek nie można przekazywać innym osobom bez uzgodnienia
          z bibliotekarzem.

Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 3 tygodni. Jest możliwa prolongata terminu zwrotu książki, pod warunkiem, iż nie czekają na nią
          następni uczniowie.

Uczestnicy olimpiad i konkursów lub piszący referaty mogą wypożyczyć książki na zasadach ustalonych z bibliotekarzem.

Czytelnik jest zobowiązany odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę.

Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.

Czytelnicy mogą wypożyczać książki na wakacje, z wyjątkiem uczniów kończących szkołę.

Uczniowie kończący szkołę zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się

z biblioteką .

W bibliotece obowiązuje cisza.

Każdy uczeń jest zobowiązany zapoznać się z regulaminem biblioteki i stosować się do niego.

Regulamin ICIM

Stanowiska komputerowe w bibliotece służą wyłącznie do celów edukacyjnych oraz do poszukiwań źródłowych za pomocą Internetu.

Internet służy jedynie do celów edukacyjnych /np. pisanie referatów, rozszerzanie wiedzy przedmiotowej, gromadzenie informacji do konkursów, olimpiad przedmiotowych/. Uczeń jest zobowiązany podać nauczycielowi-bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w Internecie.

Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywanie prac naruszających prawa autorskie.

Można korzystać wyłącznie z zainstalowanych programów. Zabronione jest instalowanie innych programów i dokonywanie zmian w już istniejącym oprogramowaniu.

Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników
          w pracowni należy zachować ciszę.

Wszelkie nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast bibliotekarzowi.

Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera. Bibliotekarz nie ma obowiązku obsługiwania programu stosowanego przez użytkowników lub udzielania stałej pomocy w pracy.

Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego
          i oprogramowania odpowiada /finansowo/ użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.

Nie stosownie się  do w/w punktów regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowisk komputerowych na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza.