• "Jasełka" na Dzień Babci i Dziadka

• 13 stycznia uczniowie klasy 2a oraz dziewczynki z klasy 4a zaprezentowali swoim kochanym Babciom i Dziadkom przedstawienie Jasełkowe. Śpiewane przez dzieci kolędy, recytowane role oraz taniec aniołów przeniosły nas jeszcze  w czas Świąt Bożego Narodzenia i napełniły wszystkich radością, ale także odrobiną zadumy. Po przedstawieniu uczniowie złożyli życzenia swoim dziadkom i wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki i upominki. Na koniec, wszyscy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, dzielili się wrażeniami.

• Warsztaty dla ósmoklasistów

• 12 stycznia nasi ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Dzięki nim mogli poznać ofertę edukacyjną tej szkoły i przekonać się jak wygląda kształcenie kucharza, kelnera, barmana czy hotelarza. Mogli skosztować pysznych wyrobów cukierniczych, spróbować różnych rodzajów kawy czy kolorowych drinków (oczywiście bezalkoholowych).Dziękujemy nauczycielom i uczniom ZS w Wysokiej za miłe przyjęcie i wspaniałe doświadczenia.

• XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

• W dniu 8 stycznia 2023 r. w Domu Kultury w Kraczkowej odbył się XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Anioł pasterzom mówił…” Licznie zgromadzona publiczność dopingowała występujących na scenie. Wśród zaproszonych gości byli: proboszcz parafii Kraczkowa ks. Mieczysław Bizior, Wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota, wicedyrektor ZSZP w Kraczkowej Iwona Szczepańska, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łańcut Witold Inglot.

W eliminacjach konkursowych uczestniczyło 22 uczniów reprezentujących 6 szkół naszej gminy. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych. Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Komisja oceniała ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, zaangażowanie młodych artystów występujących na scenie, poprawność rytmiczną i melodyczną. Po długich obradach wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria I – 5- 6 lat

I miejsce – Zofia Kunysz - ZSzP Kraczkowa

II miejsce – Adrianna Siekiera - ZSzP Kraczkowa

III miejsce – duet Nina Józefczyk, Łucja Szybiak - ZSzP Sonina

Kategoria II – kl. 1- 3

I miejsce - Martyna Michalec - ZSzP Albigowa

II miejsce – Karolina Kunysz - ZSzP Kraczkowa

III miejsce – Lena Stachów - ZSzP Kraczkowa

Wyróżnienie – Izabela Strawa- ZSzP Wysoka

Kategoria III – kl. 4 - 6

I miejsce Amelia Gorzkiewicz - ZSzP Kraczkowa

II miejsce – Lena Skrobacz - ZSzP Kraczkowa

III miejsce – Wiktoria Dąbska - ZS Rogóżno

III miejsce – Julia Musz - ZSzP Handzlówka

Wyróżnienie – Amelia Pasierb - ZSzP Sonina

Wyróżnienie – Izabela Podolec - ZSzP Albigowa

Kategoria IV – kl. 7 -8

I miejsce Maksymilian Kosiorski - ZSzP Sonina

II miejsce – Julia Międlar - ZSzP Kraczkowa

II miejsce – Alexander Ciosek - ZSzP Handzlówka

Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał upominek oraz dyplom, zaś laureaci dodatkowo otrzymali nagrody i dyplom za zajęte miejsce. Nagrody ufundowała Gmina Łańcut oraz Parafia w Kraczkowej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe organizacji konkursu kolęd.

• Kolejna licytacja dla Poli

• Wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom małej dziewczynki Poli Matuszek, ogłaszamy kolejną licytację. Licytowane będą obrazy olejne namalowane na płótnie autorstwa pani Joanny Michno z  Cierpisza. Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się i wsparcie naszej akcji charytatywnej. Licytacje zostały już zakończone a uzyskana kwota 960 zł przekazana została na  zbiórkę dla Poli.

• Makulaturę zbieramy, czystość i nagrody zdobywamy

• Zapraszamy do udziału w  II edycji konkursu organizowanego przez Gminę Łańcut: "Makulaturę zbieramy, czystość i nagrody zdobywamy". Zbiórka makulatury trwa  od 2 stycznia do 13 stycznia 2023r. Każdy uczeń, przedszkolak, który przyniesie min. 20 kg makulatury otrzyma 3 karnety uprawniające do jednorazowego wejścia na basen w Wysokiej. Regulamin konkursu w załączniku. SKM_C25822123010540.pdf

• Przygotowania do kiermaszu dla Mikołaja

• W piątek 16 grudnia uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas pakowali ozdoby świąteczne i anioły własnoręcznie namalowane na warsztatach "Mój przyjaciel Anioł". Mamy nadzieję, że nasza twórczość znajdzie swoich odbiorców podczas kiermaszu.