• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

          • Uczniowie klas 3 - 6 wzięli udział w akcji edukacyjnej zorganizowanej z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Miała ona na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz uświadomić jej duże znaczenie w życiu codziennym.

            "Tabliczkowa wiedza" sprawdzana była poprzez wykonywanie działań, uzupełnianie tabelek mnożenia, wyszukiwanie ukrytych liczb, sprytne rachunki oraz  inne ciekawe łamigłówki i zagadki. Uczniowie, którzy wykonali te zadania bezbłędnie zostali nagrodzeni szóstakami z matematyki (było też sporo piątek) i otrzymali medale Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

            W ramach akcji przygotowano również gazetkę, którą można było oglądać na pierwszym piętrze korytarza szkolnego.

             

          • XVIII Szkolny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi...”

          • Adam Mickiewicz w czasie wykładów w Collège de France powiedział: „Niezwykłe jest bogactwo kolęd polskich i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem, czy inny kraj może pochlubić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska”.

            Kolędy i pastorałki są skarbem polskiej kultury, a śpiewane w gronie rodziny czy przyjaciół, przypominają nam o narodzinach Jezusa Chrystusa i wprowadzają nas w atmosferę radosnego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia.

            Kultywując polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek, lecz również dając możliwość młodym artystom pokazania swoich talentów, dnia 20 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się XVIII Szkolny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi...”.

            W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż 43 uczniów. Festiwal był podzielony na cztery kategorie wiekowe:

            • 5-6 lat (przedszkole i oddziały przedszkolne),
            • 7-9 lat (klasy 1–3 SP),
            • 10-12 lat (klasy 4–6 SP),
            • 13-15 lat (klasy 7–8 SP).

            Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością. W pięknej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, kolędy i pastorałki zaśpiewane przez uzdolnionych muzycznie uczniów brzmiały magicznie.

            Tego dnia niełatwo było wytypować laureatów konkursu, lecz ostatecznie jury ogłosiło następujące wyniki:

            • Kategoria 5-6 lat (przedszkole i oddziały przedszkolne)
            1. Kornelia Skoczylas, kl. 0a („Nie miały Aniołki”)
            2. Klara Nycz, kl. 0a („Lulajże Jezuniu”)
            3. Małgorzata Dec, kl. 0b („Skrzypi wóz”) i Kornelia Natońska, kl. 0a („Okno w chmurach”)

            Wyróżnienie: Kornelia Kramarz, kl. 0b („Świeć gwiazdeczko mała, świeć”)

             

            • Kategoria 7-9 lat (klasy 1–3 SP)
            1. Katarzyna Nycz, kl. 1a („O gwiazdo betlejemska”)
            2. Emilia Skrobacz, kl. 2b („Tylko jedna jest taka noc”)
            3. Solomiia Pohrebna, kl. 1a („Lulajże Jezuniu”) i Klaudia Bartman, kl. 2a („Lulajże Jezuniu”)

            Wyróżnienie: Hanna Kunysz i Milena Kramarz, kl. 3b („Nie płacz Jezu”), Zofia Kunysz, kl. 1a („Lulejże mi lulej”), Aniela Skrobacz, kl. 1b („Dziecina mała”), Miłosz Nowak, kl. 2b („Wśród nocnej ciszy”), Adrian Polański, kl. 2a („Bóg się rodzi”)

            • Kategoria 10-12 lat (klasy 4–6 SP)
            1. Lena Skrobacz, kl. 5b („Cicho cicho pastuszkowie”)
            2. Lena Stachów, kl. 4a („Kolęda dla nieobecnych”)
            3. Anna Trzyna, kl. 5b („Cicha noc”) i Szymon Nycz, kl. 4a („Mario, czy już wiesz?”)

            Wyróżnienie: Anastazja Skrobacz, kl. 5a („Cuda dzieją się”)

             

            • Kategoria 13-15 lat (klasy 7–8 SP).
            1. Karolina Rydel, kl. 8a („Dla Niego cały świat”)
            2. Aniela Kunysz, kl. 7a („Kolęda Maryi”)
            3. Martyna Kołodziej, kl. 7a („Gwiazdki świecą nad stajenką”)

            Wyróżnienie: Julia Międlar, kl. 8a („Mario, czy już wiesz?”) i Martyna Myćka, kl. 7b („Dlaczego dzisiaj”)

             

            Do XVIII Gminnego Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi...”, zakwalifikowani zostali laureaci I i II miejsca w każdej kategorii wiekowej.

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud, a zwycięzcom gratulujemy.  

             

          • Mikołajki z Samorządem Uczniowskim

          • 6 grudnia św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem w postaci aniołków i dzielnego
            renifera Rudolfa (uczniowie klas 6) odwiedził wszystkich uczniów naszej
            szkoły- kto był grzeczny w tym roku otrzymał słodki upominek. Uczniowie
            mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wesołą bandą Mikołaja.

          • Wyjazd klas szóstych i siódmych do Teatru "Maska" w Rzeszowie

          • Dnia 5 grudnia uczniowie klas szóstych i siódmych udali się do Teatru "Maska" w Rzeszowie na piękny spektakl pt. "Opowieść wigilijna". To bardzo wartościowa sztuka z przesłaniem, skłaniająca do refleksji nad swoim zachowaniem i podejściem do innych ludzi. Pięknie wprowadza w nastrój Bożego Narodzenia. Poucza, że nie warto być egoistą pogardzającym innymi i skupionym tylko na gromadzeniu pieniędzy. Trzeba być dobrym człowiekiem, dużo się uśmiechać i dzielić się z innymi.

          • Prezenty od klasy 6b dla przedszkolaków

          • Z okazji mikołajek uczniowie klasy 6b przygotowali niespodziankę dla uczniów zerówek w naszej szkole. Podzielili się swoimi zabawkami, książkami, grami, których już nie używają. Spakowali je do specjalnych worków i oddali je młodszym kolegom. W ten sposób okazali serce. Zrozumieli, że dawanie prezentów jest wspaniałym przeżyciem i daje wiele radości.

          • 1 Grudnia Światowy Dzień AIDS

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie uprzejmie informuje, że jak co roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjonowanych przez Światową Organizację Zdrowia( WHO) w 1988 roku.

            Symbolem obchodów Światowego Dnia AIDS jest Czerwona Kokardka, jako znak solidarnośći z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, a w strefie publicznej przypomina i uświadamia, że osoby te są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, z możliwością życia i pracy w swoim środowsiku, pamiętająć jednocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

            Tegoroczne hasło przyjęte z okazji Światowego Dnia AIDS brzmi: Wyrównujemy i jest wezwaniem do działania w celu zmniejszenia nierówności ekonomicznych, społecznych, kulturowych i prawnych, które dodatkowo pogłębiła pandemia.

          • "Więcej życzliwości w naszej szkole!"

          • Więcej życzliwości w naszej szkole! Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas 4 - 8 grę terenową pod hasłem „Więcej życzliwości w naszej szkole!”, którą przeprowadzono 30 listopada na długiej przerwie. Każda klasa wytypowała pięcioosobową drużynę, która w imieniu swych kolegów i koleżanek zbierała punkty. Ich zadaniem było rozwiązanie 8 zagadek- wskazówek i wykonanie 9 zadań. Między innymi ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki z hasłem „życzliwość”, wypisanie pięciu magicznych słów, uśmiechnięcie się do 10 osób, powiedzenie czegoś miłego 10 osobom, np. „Pięknie dziś wyglądasz”, „Miło Cię widzieć”, „Jesteś wyjątkowy”, „Życzę Ci miłego dnia”, „Dobrze , że jesteś”, wypełnienie kart pracy „Okazywanie życzliwości w codziennych sytuacjach” , „Dobre uczynki”. Zabawa miała na celu uwrażliwienie uczniów na innych ludzi. Zwyciężyli uczniowie z klasy 6a, jako pierwsi dotarli na metę i wykonali wszystkie zadania. W nagrodę mogą sobie wybrać „dzień bez pytania”.

          • Klasa 2b realizuje kolejne zadania programu profilaktycznego "Mamy kota na punkcie mleka".

          • Mocne kości, dobry wzrok i odporność to tylko niektóre z supermocy, które dają ukryte w mleku i przetworach mlecznych składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Regularne spożywanie produktów mlecznych jest szczególnie ważne dla młodych organizmów w okresie wzrostu i rozwoju.Dlatego razem z bohaterami programu „Mamy kota na punkcie mleka”- Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą   realizujemy kolejne zadania. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Udział w programie zapewnia  materiały edukacyjne pozwalające na poprowadzenie ciekawych mlecznych lekcji. Uczniowie z klasy 2b przekonują się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Zdobywają wiedzę o unikalnej wartości odżywczej mleka oraz jego roli.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kraczkowej
      • telefony: (0-17) 226-60-26 - dyrektor (0-17) 225-69-13 - wicedyrektor (0-17) 226-64-92 - sekretariat (0-17) 226-68-22 - stołówka fax: (0-17) 226-60-26 e-mail: sp.kraczkowa@interia.pl
      • sekretariat (0-17) 226-64-92
      • dyrektor (0-17) 226-60-26
      • wicedyrektor (0-17) 225-69-13
      • stołówka (0-17) 226-68-22
      • fax (0-17) 226-60-26
      • 37-124 Kraczkowa 311 woj. podkarpackie Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych