Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Kiedy myślę, Ojczyzna”.
Lena Stachów zajęła II miejsce.
Gratulujemy.
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Kiedy myślę, Ojczyzna”.
Lena Stachów zajęła II miejsce.
Gratulujemy.
10 grudnia klasy czwarte spędziły wyjątkowy dzień pełen atrakcji. W ramach mikołajkowego wyjścia uczniowie wybrali się do Teatru WDK w Rzeszowie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Mikołajek” .
Po występie na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja– w drodze powrotnej odwiedzili salę zabaw "Kolorado", gdzie mogli się wyszaleć, a po zabawie zjeść wspólnie pizzę.
To był dzień pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy.
Miło nam poinformować, że Antoni Balawender z klasy 6b, został laureatem 3 miejsca w wojewódzkim konkursie "Oświeć Mnie" - konkursie zagadek kreatywnych i logicznych inspirowanych postacią Ignacego Łukasiewicza.
Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas 4–8 szkół podstawowych z Województwa Podkarpackiego, którzy musieli zmierzyć się z wymagającymi pytaniami zamkniętymi. W kolejnych etapach do rywalizacji wprowadzono pytania otwarte, dające możliwość pełniejszego wykazania się wiedzą i kreatywnością.
Trzy rundy zagadek online odbyły się od 12 do 26 listopada 2024 roku. Podsumowanie etapu online i ogłoszenie wyników nastąpiło 29 listopada, ranking najlepszych uczestników został opublikowany na stronie internetowej konkursu oraz w mediach społecznościowych.
W konkursie udział wzięło 427 uczniów a do finału zakwalifikowanych zostało 20 osób w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 4-6 spośród 273 uczniów w wielkim finale 8 grudnia 2024 r. w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz spotkało się 10 uczniów z najlepszymi wynikami. Finaliści odpowiadali na pytania z historii, geografii, biologii, przyrody, matematyki, astronomii, techniki i robotyki.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia i popularyzacja postaci i osiągnięć Ignacego Łukasiewicza. Laureatom nagrody wręczyli Małgorzata Jarosińska - Jedynak - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Dorota Nowak-Maluchnik - Podkarpacka Kurator Oświaty oraz Tomasz Michalski - dyrektor PCN.
Zmagania uczestników w Wielkim finale można obejrzeć na stronie
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=xaTELggmzKQ
Gratulujemy!
Aby tradycji stało się zadość również w tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajki dla wszystkich uczniów i uczennic naszej szkoły.
Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą i wiernym reniferem Rudolfem rozdawał prezenty w klasach I-III oraz słodycze wszystkim grzecznym dzieciom. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera, w holu szkolnym stanęła choinka i piękny kominek, a na korytarzach dominowały czapki mikołajowe i świąteczne sweterki.
To był naprawdę uroczy dzień.
Szkolne Koło Caritas planuje wykonanie stroików świątecznych na Kiermasz dla Mikołaja.
Prosimy o wsparcie w zgromadzeniu potrzebnych materiałów: - bombki - mogą być używane, wymagające odświeżenia, pomalowania; - świece, światełka na baterie; - naturalne ozdoby, np. gałązki z owocami róży, wierzba kręcona, ozdobna kora itp; - drewniane kółeczka ze starych karniszy lub do makramy; - włóczki, mogą być resztki; - ozdoby świąteczne, które można wykorzystać do stroików. Można również dostarczyć wszelkiego rodzaju gotowe rękodzieło i ozdoby świąteczne. W/w rzeczy prosimy przynosić do szkoły do 16 grudnia, tradycyjnie do sali 114, 116 lub do gabinetu pani pedagog.
Zebrane i wykonane przez nas ozdoby zostaną przekazane organizatorom corocznego kiermaszu na rzecz Mikołaja Kisały, mieszkańca Kraczkowej.
Pamiętajmy, dobro wraca...
Sukcesy naszych pływaków na Mikołajkowych Zawodach w Łańcucie.
Weronika Nogaj I miejsce w stylu dowolnym w kategorii klas 1-3 (ustanowiła nowy rekord toru na 25m)
Weronika Nogaj I miejsce w stylu grzbietowym 25m w kategorii klas 1-3
Weronika Nogaj III miejsce w stylu grzbietowym w kategorii klas 4-5
Filip Nycz III miejsce w stylu dowolnym klas 1-3
Oliwia Witek II miejsce w stylu klasycznym klas 5-6
Gratulujemy !!!
Gr. 0b
Gr. 0a
W środę Biblioteka Publiczna w Kraczkowej przygotowała zajęcia związane z Dniem Górnika. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 1 a. Przybył również gość specjalny Pan Jacek Babiarz - górnik, reprezentujący jeden z najstarszych zawodów. Opowiedział słuchaczom jak różnorodna jest gałąź górnictwa, w której wydobywane są: węgiel, sól, gaz, rudy żelaza i wiele innych minerałów. Dzieci z uwagą słuchały o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Mogły z bliska obejrzeć strój galowy. Dużą frajdę przyniosła uczniom możliwość przymierzenia czako, czyli górniczej czapki z pióropuszem. Bibliotekarka przedstawiła historię św. Barbary będącą patronką górników. Wspólnie spędzone chwile uwieczniło pamiątkowe zdjęci.
W dniu 29 listopada 2024 r. odbyło się spotkanie klas 5 i 6 z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie p. T. Domką, podczas którego zostały poruszone kwestie dotyczące bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią. Zostały przypomniane zasady poruszania się na rowerze i hulajnodze elektrycznej. Policjant przypomniał również o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm panujących w szkole, w społeczeństwie. Dużo mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników. Poruszył też kwestie dotyczące zagadnień cyberprzemocy i cyberprzestrzeni. Zwrócił uwagę na zagrożenia płynące z sieci, na uzależnienia od Internetu, na niewłaściwe korzystanie z Internetu (spędzanie czasu wolnego na graniu w gry komputerowe niejednokrotnie przeznaczone dla osób od 16 roku życia). Uważamy, że pogadanka profilaktyczna przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród młodzieży szkolnej.
Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze!
Andrzejki są obchodzone w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.
Tradycja ta została zapoczątkowana w zamierzchłych czasach i dotyczyła wyłącznie
dziewcząt, które tej nocy dowiadywały się o tym, jak ułoży się ich życie uczuciowe.
Odpowiednikiem Andrzejek dla kawalerów były Katarzynki wypadające 24 listopada jednak z
czasem chłopcy zaczęli obchodzić Andrzejki. Tegoż też dnia w naszej szkole uczennice
należące do Samorządu Uczniowskiego przygotowały wróżby na wesoło dla najmłodszych
uczniów i uczennic. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
30 listopada br., z inicjatywy uczennic należących do Samorządu Uczniowskiego,
obchodziliśmy Dzień Piżamy i Domowych Kapci. Wszyscy uczniowie ubrani tego dnia w
piżamy, szlafroki i kapcie korzystali z prawa do „niepytania”. Poza tym SU ogłosił konkurs dla
klas IV-VIII na najliczniej przebraną klasę. Po podsumowaniu wyników okazało się, że
zwycięzcą została klasa VIIIa i otrzymała kupon na tzw. Dzień bez pytania. Gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
29.11. dzieci z grupy Pszczółek i Misiów wzięły udział w międzygrupowych zawodach sportowych. Po rozgrzewce przedszkolaki przystąpiły do konkurencji: przejście przez tunel, bieg slalomem, rzucanie do celu, przeciąganie liny itp. Podczas zawodów, mimo wielkich emocji, dzieci nie zapomniały o zasadach zdrowej rywalizacji i poszanowaniu dla grupy przeciwnej.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z przedszkola odwiedziła pani Elżbieta Reizer z Biblioteki Publicznej w Kraczkowej. Przedstawiła dzieciom historię powstania pluszowej zabawki, następnie przeczytała opowiadanie pt. „Misiowe wiadomości – Niedźwiedź brunatny” Beaty Gabart w formie teatrzyku Kamishibai. Spotkanie zakończyło się quizem „Co wiesz o misiach?”
Gr. 0a
Gr. 0b
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kraczkowej odbył się 27 listopada 2024r. VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Miał na celu: popularyzowanie utworów patriotycznych wśród dzieci, zainteresowanie uczniów poezją, kształtowanie postawy miłości do Ojczyzny, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W eliminacjach wzięło udział 25 uczniów z 9 szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego noszących imię Jana Pawła II:
SP w Drohojowie
ZS w Grodzisku Dolnym
ZS w Jasionce
SP Nr 11 w Mielcu
SP Nr 4 w Łańcucie
ZS w Sokołowie Małopolskim
SP z Zagorzycach Górnych
ZS w Zarzeczu
ZSP w Kraczkowej.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria: klasy IV - VI
II kategoria : klasy VII – VIII
Uczestnicy konkursu recytowali utwory poetyckie o tematyce patriotycznej.
Jury obradowało w składzie:
przewodnicząca : Edyta Bartman – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie
członek – Ewa Chudzik – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łańcucie
członek – Elżbieta Szczepańska – nauczycielka języka polskiego w ZS w Cierpiszu
W ocenie recytacji wzięto pod uwagę następujące kryteria:
• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
• interpretacja tekstu,
• kultura słowa (poprawność językowa, dykcja),
• ogólny wyraz artystyczny
Komisja wyłoniła laureatów konkursu:
I kategoria wiekowa:
I miejsce: Lena Szymańska z SP w Drohojowie
II miejsce: Maja Cząstka z SP w Drohojowie
III miejsce: Zofia Pałach z SP Nr 4 w Łańcucie
II kategoria wiekowa:
I miejsce: Maja Nieroda z ZSP w Kraczkowej
II miejsce: Emilia Partyka z SP w Drohojowie
III miejsce: Zuzanna Buszta z SP Nr 4 w Łańcucie
Organizatorki konkursu – Alina Maciuła i Agata Kargol – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom i rodzicom za bardzo wysoki poziom przygotowanych recytacji, a komisji za fachową ocenę występów uczniów i udzielone im wskazówki.
Laureatom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok.
Powered by aSc EduPage