• Rok szkolny 2022/2023

Tłusty Czwartek

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za niezwykle aktywne włączenie się w organizację kiermaszu z okazji Tłustego Czwartku. Było pysznie, kolorowo i smakowicie! Zapraszamy do galerii

Tłusty Czwartek - Obrazek 2Tłusty Czwartek - Obrazek 3Tłusty Czwartek - Obrazek 1Tłusty Czwartek - Obrazek 5

Kiermasz tłustoczwartkowy!

Z okazji Tłustego Czwartku dnia 16 lutego 2023 zapraszamy wszystkich na kiermasz słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Bibliotekę Szkolną.

Góra pączków,

za tą górą tłuste placki z konfiturą,

za plackami misa chrustu,

bo to dzisiaj są zapusty.

Smacznego czwartku życzę!

WALENTYNKI!

Walentynki to bardzo radosne święto, na które warto przygotować miłą niespodziankę dla przyjaciół i osób, które darzymy sympatią. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, która jest już tradycją w naszej szkole. Przez cały ostatni tydzień uczniowie i uczennice mogli wrzucać swoje walentynki do skrzyneczki Świętego Walentego. 14 lutego zostały one przekazane adresatom przez sympatycznych listonoszy z klasy 8A tj. Oliwię Panek, Oliwię Pinkowicz, Ritę Gargałę, Darię Kisałę, Patrycję Wojdyło, Norberta Cisło i Miłosza Kisałę. Mieli oni w tym roku bardzo dużo pracy, gdyż uczniowie wysłali mnóstwo serdecznych życzeń do swoich koleżanek i kolegów, jak również do nauczycieli. Dzięki nim wszystkie kartki dotarły do swoich adresatów.

Wszystkiego najlepszego nie tylko w Dniu Świętego Walentego życzy Samorząd Uczniowski!

Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Na kiermaszu będzie można zakupić stroiki, lampiony, choinki, dekoracje i ozdoby świąteczne. Kiermasz organizowany jest przez Samorząd Uczniowski i Bibliotekę Szkolną, a dochód uzyskany ze sprzedaży dekoracji przeznaczony będzie na uzupełnienie księgozbioru bibliotecznego oraz potrzeby samorządu (organizowane konkursy i akcje w ciągu całego roku szkolnego, nagrody, dyplomy i słodycze dla uczniów).

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 15-16 GRUDNIA 2022 r. W HOLU GŁÓWNYM NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 1ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 15-16 GRUDNIA 2022 r. W HOLU GŁÓWNYM NASZEJ SZKOŁY - Obrazek 5

Mikołajki z Samorządem Uczniowskim

W bieżącym roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem odwiedził najmłodszych uczniów szkoły podstawowej uczęszczających do klas 0-III i rozdawał zasłużone prezenty. Wszyscy uczniowie przyszli tego radosnego dnia do szkoły w czapkach mikołajowych, które ochroniły ich przed odpytywaniem zgodnie z hasłem „Kto ma czapkę Mikołaja, ten unika pytania!”. Na przerwie uczniowie wzięli udział w „elfowym wyścigu”. W różnych miejscach szkoły zawisło 21 elfów, pomocników św. Mikołaja, a przy każdym z nich znajdowała się cyfra lub liczba. Zadaniem uczniów było odnalezienie wszystkich ukrytych elfów oraz zsumowanie liczb i podanie końcowej wartości opiekunowi SU. Dziesięcioro uczniów i uczennic, którzy zadanie wykonali najszybciej i poprawnie otrzymało „bony mikołajkowe” uprawniające ich do jednorazowego zwolnienia z pytania lub usprawiedliwiające brak zadania. Uczniowie bawili się wyśmienicie, zabawa przysporzyła wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Kto ma czapkę - unika pytania

Kto ma czapkę - unika pytania - Obrazek 1

Uwaga! Konkurs plastyczny! „Bądź widoczny- noś odblaski!”

Przed nami długie jesienne wieczory kiedy Słońce szybko chowa się za horyzontem, a dni są coraz częściej pochmurne i dżdżyste. W takiej aurze jesteśmy niewidoczni na drodze co może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. W związku z tym przypominamy o noszeniu niezbędnych odblasków zawsze kiedy wychodzimy z domu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraczkowej ogłasza konkurs plastyczny „Bądź widoczny- noś odblaski”.Temat, cel konkursu, czas realizacji oraz informacja o nagrodach znajduje się w regulaminie konkursu.

Uwaga! Konkurs plastyczny! „Bądź widoczny- noś odblaski!” - Obrazek 1

Święto Edukacji Narodowej

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - Obrazek 1Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - Obrazek 2

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia wszystkim chłopcom z naszej szkoły i poczęstowały słodkim upominkiem. Tego dnia obchodziliśmy także Dzień Krawata, wszyscy uczniowie, którzy chcieli włączyć się do zabawy, przyszli tego dnia w krawatach lub muszkach. Dziewczęta również chętnie wzięły udział w tym wesołym święcie.