• Akcja przeprowadzona w sklepie Stokrotka

Dzięki uprzejmości Państwa Lekowskich w sklepie STOKROTKA Szkolne  Koło Caritas corocznie może realizować zbiórkę żywności dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Taka zbiórka miała też miejsce w tym roku. W okresie okołoświątecznym klienci sklepu robiący zakupy mogli coś od siebie wrzucić do przeznaczonego na ten cel pudła. Artykuły uzbierane podczas zbiórki zostały przekazane przez Panią Agnieszkę Ostrowską podopiecznym ośrodka.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji przeprowadzonej przez Szkolne Koło Caritas w sklepie Stokrotka. W czasie akcji zbierano żywność i artykuły pielęgnacyjne dla dzieci i młodzieży – podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Podziękowania składamy również Państwu Lekowskim, którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia.

Sprzedaż pierników

W dniu 5 grudnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali i przeprowadzili sprzedaż pierników pod naszym kościołem parafialnym. Akcja mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu 6 uczniów klas VI - VIII, którzy upiekli i udekorowali pieniki. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto SKC i będą przekazane na wybrany w późniejszym terminie cel.

Zbiórka dla ubogiej młodzieży

W uroczystość Wszystkich Świętych młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbierała ofiary do puszek na naszym cmentarzu w Kraczkowej. Pieniądze zebrane w czasie zbiórki zostaną przekazane na fundusz stypendialny dla zdolnej ale ubogiej młodzieży z Archidiecezji Przemyskiej.

Dzień Papieski - zbiórka na fundusz stypendialny

W dniu 10.10.2021 r. obchodzono Dzień Papieski pod hasłem: ”Nie lękajcie się”. Po Mszach Świętych odbyła się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny im. Jana Pawła II dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Młodzież klas starszych  naszej szkoły licznie i chętnie już po raz kolejny zaangażowała się w zbiórkę. Warto pomagać.

GALERIA>>>

W roku szkolnym 2021/2022 41 uczniów klas siódmych i ósmych wyraziło gotowość do podejmowania wolontariatu w ramach przynależności do Szkolnego Koła Caritas. Spośród chętnych do pracy wyłoniliśmy zarząd i osoby chętne do podejmowania pracy przy dokumentowaniu działalności koła.

NASZ ZARZĄD:
        PRZEWODNICZĄCY: Karim Zareboua (8b)
        ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Karol Dziok  (8b)
        SKARBNICY: Wiktoria Seruga (8b) i Kinga Bartkiewicz (8b)

Przygotowaniem gazetek zajmą się:
        Weronika Panek (7b)
        Maja Pilecka (7b)
        Weronika Trzyna (7b)
        Kinga Sudoł (7b)

Przygotowaniem plakatów:
        Rita Gargała (7a)
        Daria Kisała (7a)
        Marlena Kruczek (7a)
        Zuzanna Kisała (7a)
        Oliwia Panek (7a)
        Patrycja Wojdyło (7a)

Przygotowaniem informacji na stronę internetową zajmą się:
        Radosław Krawczyński (8a)
        Patryk Krawczyński (6b)

Odpowiedzialnym za wykonywanie zdjęć jest:
        Miłosz Szpytma (8b)

W najbliższą niedzielę Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: ”Nie lękajcie się”. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny im. Jana Pawła II dla zdolnej ale ubogiej młodzieży.