• Wycieczka klasy 7

• 7 czerwca uczniowie klasy siódmej wraz z młodszymi kolegami i koleżankami wyruszyli na szkolną wycieczkę. Pierwszym odwiedzonym miejscem było Skalne Miasto w Ciężkowicach. Następnie udali się do Krynicy – Zdroju. Tam podziwiali piękną architekturę tego miejsca oraz niezwykły park zdrojowy. Kolejnym punktem programu był wyjazd kolejką na Górę Parkową, a następnie spacerek  leśnymi ścieżkami ,podczas którego zachwycił uczniów „Łabędzi Staw”. Po zejściu z Góry Parkowej uczniowie wstąpili do pijalni wód, gdzie każdy mógł podziwiać piękne egzotyczne rośliny oraz skosztować wody mineralnej. Przy deptaku uczniowie zakupili pamiątki, które będą im przypominać pobyt w tym malowniczym zakątu Polski. W drodze powrotnej zatrzymano się w miejscowości Łużna, gdzie znajduje się Wzgórze Pustki- cmentarz reprezentacyjny z I wojny światowej.

Mimo niesprzyjającej pogody uczniom dopisywał dobry humor.

• Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty!

• Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku. Te dwa święta były okazją, aby gościć Rodziców klasy II b na przedstawieniu pt. „ Bajki, baśnie  przybywajcie”, przygotowane przez uczniów tej klasy. Rodzice byli zachwyceni występem ich pociech, a dla dzieci było to piękne przeżycie dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne. Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty i wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

• Dzień Dziecka na sportowo!

• 1 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej odbył się tradycyjnie Dzień Sportu. Uczniowie klas 1-3 brali udział w pokonywaniu toru przeszkód oraz rozgrywkach w minipilce nożnej oraz tenisie stołowym. Młodsze dziewczynki startowały w konkursie kręcenia hula- hopem oraz skoków na skakance. Starsi uczniowie rozegrali mecze drużynowe w piłce siatkowej i nożnej. Wszyscy uczniowie w tym dniu wspaniałe się bawili.

• Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Dziecka dla klas V-VIII

• Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów klas V-VIII. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zabawie bawili się doskonale, było mnóstwo radości, tańca i śpiewu. Oby nastrój, jaki panował podczas wspólnej zabawy towarzyszył wszystkim dzieciom jak najdłużej!

• Spotkanie z książką

• 2 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie klasy l a udali się do Biblioteki Publicznej w Kraczkowej. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznali się ze sposobami korzystania z księgozbioru bibliotecznego. Z uwagą uczestniczyli w zajęciach.

• Gala laureatów konkursów przedmiotowych

• 30 maja 2023 r. w G2A Arena w Jasionce odbyła się gala podsumowania konkursów przedmiotowych. W uroczystości tej uczestniczył nasz uczeń PATRYK KRAWCZYŃSKI z klasy 7, który  otrzymał dyplom laureata konkursu z matematyki z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

W konkursach z 13 przedmiotów ścisłych i humanistycznych udział wzięło blisko 16,5 tysiąca uczniów z 766 podkarpackich szkół podstawowych, z czego 312 uzyskało tytuł laureata.

Serdecznie gratulujemy!

• Piknik z okazji Dnia Dziecka klas drugich w Malawa Fun Park

• 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w klasach drugich upłynął w wyjątkowej atmosferze. Od samego rana buzie dzieci były bardzo uśmiechnięte, ponieważ w tym dniu czekało na nich mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, animacje oraz zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, a zmęczeni uczestnicy  ze smakiem zjedli serwowaną kiełbaskę z ogniska oraz watę cukrową.