• Szkolne Koło Caritas



      • Szkolne Koło Caritas na „Parafiadzie 2016” w Kraczkowej

        24 lipca wolontariusze SKC przeprowadzili akcję charytatywną w czasie miejscowej „Parafiady”. Uczniowie przygotowali wypieki, które rozprowadzali wśród uczestników festynu. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na cele charytatywne w ramach wsparcia dzieci potrzebujących pomocy z naszej miejscowości.

         


         

        Światowe Dni Młodzieży

        18 i 23 lipca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zaangażowali się w pomoc w przyjęciu grupy pielgrzymów z Gabonu i Francji, która stacjonowała w naszej parafii w drodze na Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Dziewczęta z radością przyjęły nowe wyzwanie i mimo wakacyjnego czasu chętnie przybyły do szkoły. Obsługiwały gości w czasie obiadu na stołówce, pomagały przy wydawaniu posiłków i porządkowaniu. Dzięki tej akcji nie tylko przysłużyły się pątnikom zmierzającym na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, ale także wzbogaciły się duchowo i nawiązały nowe znajomości.

        GALERIA >>>


         

        Gimnazjaliści z III klasy na VII Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych

        Chłopcy, należący do Szkolnego Koła Caritas, w ramach działalności w sekcji teatralnej,  wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Epidemiologiczno – Sanitarną oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Samodzielnie opracowali scenariusz przedstawienia profilaktycznego zatytułowanego „Niebezpieczna gra”, które zaprezentowali 8 czerwca br w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie w trakcie VII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych ph. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

        W ostatnim etapie konkursu grupa naszych gimnazjalistów rywalizowała z 11 zespołami ze szkół (gimnazja i licea) z różnych powiatów w województwie podkarpackim. Trzecioklasiści wspaniale odegrali swoje role,  wykazując się talentem aktorskim, a spektakl, który zaprezentowali, miał duże walory profilaktyczne i artystyczne. Poziom przygotowanych form teatralnych był bardzo wysoki. Niektóre z propozycji przedstawianych przez młodzież urzekały oryginalnością i profesjonalizmem, chociaż nie zostały one docenione przez jury.

        Naszym przedstawicielom również nie udało się tym razem zająć miejsca na podium, ale biorąc pod uwagę wszystkie zalety ich występu oraz ogrom pracy, jaki wykonali przy przygotowaniu przedstawienia, bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

        GALERIA >>>


         

        Ogłoszenie

        Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę włóczki, która zostanie wykorzystana do wykonania czapek i szalików w  ramach zimowych prezentów dla potrzebujących. Prosimy o zaangażowanie w akcję wszystkich uczniów Zespołu Szkół. Włóczka może być z odzysku. Poszukajcie więc w swoich domowych zasobach, może znajdzie się tam jakiś niepotrzebny Wam kłębek.

        Akcja potrwa do końca maja br. Prosimy o składanie włóczki w sali 208.



        Kiermasz ozdób wielkanocnych Szkolnego Koła Caritas

        W czwartek - 17 i piątek - 18 marca w szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Młodzież sprzedawała pisanki, baranki, zające, kurki i inne wykonane własnoręcznie przez gimnazjalistów  ozdoby – symbole Świąt Wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie dwóch rodzin.

        Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i zaangażowali się w nasze dzieło. Życzymy pięknych, radosnych, spędzonych w gronie najbliższych  Świąt Wielkanocnych.


         

        Za nami tłusty czwartek!

        Składamy podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Kraczkowej, którzy wzięli udział w tłustoczwartkowym kiermaszu słodkości. Uzyskane ze sprzedaży ciast i innych wypieków pieniądze Szkolne Koło Caritas przeznaczy na dofinansowanie wyjazdów szkolnych dla dzieci, którym sytuacja materialna nie pozwala na uczestniczenie wraz z resztą ich klasy  w takich inicjatywach.



        Wigilia, która zdarzyła się przypadkiem – spektakl Szkolnego Koła Caritas w Domu Ludowym w Kraczkowej

        31 stycznia bieżącego roku młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół w Kraczkowej zaprezentowała przed miejscową publicznością spektakl pt. Wigilia, która zdarzyła się przypadkiem.

        GALERIA >>>

        Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem opiekunów Koła, pań: Iwony Szczepańskiej, Marzeny Wołos, Doroty Skomry – Bem, księdza Marcina Lorenca oraz współpracującego z Kołem pana Witolda Inglota.  Wśród wykonawców ról teatralnych znaleźli się uczniowie gimnazjum:  Kacper Murias (kapłan), Maciej Bącal (kapłan), Paulina Grzywa (narkomanka), Alicja Drozd (studentka), Łukasz Gorczyca (informatyk), Monika Michno (polityk), Karolina Bem (bizneswoman), Patrycja Cisło (skejt), Katarzyna Paskart (skejt), Klaudia Drąg (zawiadowczyni, śpiew), Krzysztof Czwarkiel (dziecko), Karolina Wisz (matka), Jakub Pondel (ojciec), Katarzyna Korecka (bezdomny, Maryja, śpiew), Gabriela Musiał (bezdomny), Kinga Michna (bezdomny), Izabela Wdowik (bezdomny), Dawid Palczewski (głos, św. Józef), Mateusz Dyrkacz (akompaniament gitarowy).

        Szkolne Koło Caritas podjęło się realizacji tej inicjatywy ze względu na szczytny cel - wsparcie finansowe w leczeniu chorej uczennicy Zespołu Szkół w Kraczkowej. Spektakl znalazł uznanie wśród widzów, którzy, mimo niezachęcającej do wyjścia z domu pogody, licznie zgromadzili się w Domu Ludowym im. ks. Walentego Mazurka w Kraczkowej. Składamy serdeczne podziękowanie za udział w przedstawieniu i wsparcie akcji Caritas wszystkim przybyłym ofiarodawcom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego dzieła.

        Fabuła przedstawienia skupia się wokół niezwykle istotnych problemów współczesnego świata, do jakich możemy zaliczyć: brak pracy, bezdomność, uleganie nałogom, uzależnienia od komputera i Internetu, eurosieroctwo, samotność, żądzę pieniądza i władzy, zagubienie w świecie fałszywych wartości, brak wiary i nadziei, brak miłości i troski rodzicielskiej.

        Pewnej Wigilii na dworcu kolejowym wbrew swoim planom pojawiają się dwaj księża. Niestety pociąg, którym mają dostać się do Warszawy, ma dwugodzinne opóźnienie. Czas, jaki są zmuszeni spędzić w oczekiwaniu na transport, upływa im pod znakiem trudnej ewangelizacji wśród ludzi ogarniętych zwątpieniem, poszukujących sensu życia, zagubionych, zranionych rodzinnymi dramatami, przeżywających rozterki, cierpiących, znajdujących się na życiowych zakrętach. Jednakże historie, którymi dzielą się z kapłanami i rozmowy na ich temat, prowadzą mimowolnie tam, skąd wszyscy powinniśmy czerpać siłę – do betlejemskiej szopy, do Jezusa. To Jego miłość pozwala nam mieć nadzieje na pokonanie wszystkich trudności, dodaje sił, umacnia w walce z życiowymi wichrami. Spektakl w swym przesłaniu uświadamia nam, w czym tkwi wartość człowieka, co jest w życiu ważne i co tak naprawdę znaczy Boże Narodzenie. Wskazuje autentyczne wartości i potrzeby ludzkie w świecie materializmu, konsumpcji, laicyzacji i liberalizmu, w którym człowieka gubi pogoń za przyjemnością i fałszywym wyobrażeniem szczęścia. 

        Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie. (bł. Matka Teresa z Kalkuty).



        Z wizytą w ośrodku Caritas w Wysokiej

        W dniu 2 grudnia 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas byli z wizytą w ośrodku Caritas w Wysokiej. Podczas spotkania młodzież przekazała dary mikołajowe w postaci paczek żywnościowych, zebranych podczas akcji w sklepie "Stokrotka" w Kraczkowej w dniu 28 listopada. Wolontariusze zostali bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez Panią Kierownik ośrodka, a także pracowników i podopiecznych. [more]
        Pani Dyrektor zapoznała młodzież z ośrodkiem, pokazała sale do zajęć specjalistycznych. Uczniowie spotkali się z podopiecznymi, z którymi mogli spędzić krótki czas. Członkowie koła zapewnili o dalszej współpracy z ośrodkiem, oferując wieloraką pomoc. Pani Dyrektor na ręce opiekuna Doroty Skomry-Bem przekazała pamiątkowe podziękowanie i świąteczny upominek.

        GALERIA>>



        Zapraszamy do udziału w przedświątecznych kiermaszach

        Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zachęcają do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych organizowanym przy kościele w okresie adwentu. Młodzież wykonała stroiki, które niewątpliwie dodadzą uroku każdemu wnętrzu na czas świętowania  Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

        W niedzielę – 6 grudnia, w uroczystość odpustu parafialnego, członkowie Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzali przy kościele upamiętniające św. Mikołaja i jego dobroczynną działalność pierniki. Dochód ze sprzedaży wypieków w formie mikołai zostanie przeznaczony dla dzieci potrzebujących wsparcia materialnego, pochodzących z naszej parafii.  

        Zachęcamy do włączenia się w akcję, która bez wątpienia niesie wam alternatywę dla różnej jakości towarów sprzedawanych przez kramarzy w dniu odpustu parafialnego.

        I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem…



        Za nami akcje mikołajkowe

        Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili w listopadzie trzy akcje w ramach mikołajek dla osób potrzebujących wsparcia materialnego i duchowego. Akcje te skierowano głównie do dzieci i młodzieży. Zebrano znaczną ilość odzieży używanej, która została przekazana do rozdzielenia według kategorii wiekowej użytkowników, a następnie w formie upominków trafi do dzieci cierpiących z powodu niedostatku materialnego.

        Uczniowie Zespołu Szkół wsparli również  akcję „Trochę mam, innym dam”. Zebrano przybory szkolne i zabawki, które zostaną przekazane organizatorom tej inicjatywy w Przemyślu.

        W sobotę – 28 listopada w miejscowym sklepie „Stokrotka” członkowie Koła przeprowadzili zbiórkę słodyczy, żywności trwałej i artykułów pielęgnacyjnych, które trafią do podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego prowadzonego przez Caritas w Wysokiej.

        GALERIA>>

        Wszystkim darczyńcom oraz pomagającym Kołu w realizacji zadań bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i zaangażowanie.



        Szkolne Koło Caritas wyraziło wdzięczność seniorom

        W niedzielę, 22 listopada bieżącego roku sekcja teatralna Szkolnego Koła Caritas wystąpiła przed publicznością zgromadzoną w Domu Kultury na obchodach 15 – lecia istnienia Koła Seniora w Kraczkowej. Młodzież przygotowana przez opiekunów SKC zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny, w czasie którego wyraziła swoją wdzięczność, uznanie i szacunek seniorom z Kraczkowej.

        Uczniowie przekonani o znaczącej roli ludzi starszych w kształtowaniu systemu wartości, postaw życiowych i przekonań, powołując się na naukę Ojca Świętego Jana Pawła II, uczcili członków Koła Seniora wzruszającymi słowami, wierszami i piosenkami. Występujący zwrócili uwagę na przekazywanie przez seniorów młodym pokoleniom wartości kulturowych, religijno - moralnych, wzorów życia, wartości tj. bezinteresowność, poświęcenie, altruizm, dobroć serca. Podkreślili również doniosłość działalności ludzi starszych w wychowywaniu do miłości ojczyzny i kształtowaniu postawy patriotycznej, uwrażliwianiu na wartości narodowej kultury, historii, literatury, czyli na duchowe bogactwo ojczyzny. „Dziękujemy, że nauczyliście nas, jak kochać Ojczyznę, tę dużą – Polskę – i tę małą” – mówiła prowadząca. „Dziękujemy, że nauczyliście nas zgodnie z nauką Papieża Polaka, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym potrafi dzielić się z innymi” – deklarował jeden z wykonawców. Za Patronem Szkoły młodzież przyznała, że seniorzy są „strażnikami pamięci zbiorowej, pomagają mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ życiowym doświadczeniem zyskali wiedzę i dojrzałość, mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Duchowe, moralne i religijne wartości, jakimi żyją ludzie starsi, stanowią niezastąpione źródła równowagi społeczeństwa, rodzin, jednostek. Rodzą one takie postawy jak: poczucie odpowiedzialności, przyjaźń, roztropność, cierpliwość, mądrość, duchową głębię, szacunek dla przyrody i postawę pokojowego rozwiązywania konfliktów".

         

        GALERIA>>



        Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę odzieży używanej i przyborów szkolnych

        Masz niepotrzebne rzeczy? Nie wyrzucaj! Podziel się z tymi, którzy ich potrzebują!

        Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę odzieży używanej (w dobrym stanie). Akcja potrwa do 20 listopada. Zebrana odzież – dziecięca i młodzieżowa zostanie przekazana potrzebującym w ramach prezentów mikołajkowych.

        Trochę mam – innym dam!

        Szkolne Koło Caritas organizuje mikołajkową akcję na rzecz uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Zbieramy przybory szkolne. Akcja potrwa do 20 listopada. Zachęcamy do włączenia się w to małe dzieło pomocy potrzebującym. Podarujcie uśmiech na twarzach obdarowywanych w dzień  św. Mikołaja dzieciom.

        Prosimy o składanie darów u opiekunów Szkolnego Koła Caritas.

        Liczymy na Wasze wsparcie i dobrą wolę.



        Podziękowanie

        Składamy podziękowanie paniom z  Koła Gospodyń Wiejskich w Kraczkowej za ufundowanie kroniki dla Szkolnego Koła Caritas.

         



        Wspomogliśmy Panie z KGW!

        23 października 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas – Amelia Trojnar, Michał Probachta, Gabriela Lech i Martyna Nowak -  pomagali paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kraczkowej w realizacji akcji pomocowej skierowanej do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze zajmowali się pakowaniem paczek z żywnością.



        Masz kłopoty z nauką?
         

        Potrzebujesz pomocy – wyjaśnienia, ćwiczeń, porady?

        Szkolne koło caritas ma dla ciebie propozycję!

        Zgłoś się do Pauliny Grzywy(IIIb), Weroniki Kucaby(IIIb) lub Karoliny Materni (IIb), a dziewczęta pomogą ci z rozwiązaniem trudności w nauce, z którymi się borykasz. Nie wstydź się poprosić o wsparcie, przecież wszystkim nam zależy na osiąganiu sukcesów dydaktycznych.

        Zachęcamy do współpracy.



        Wspieramy panie opiekunki świetlicy

        Świetlica to miejsce, w którym gromadzi się każdego dnia spora liczba dzieci. W oczekiwaniu na rodziców wykonują różnorodne czynności. Panie opiekunki dbają nie tylko o bezpieczeństwo młodszych i starszych podopiecznych, ale robią również co w ich mocy, aby żadne z dzieci się nie nudziło. Niekiedy bardzo trudno spełnić oczekiwania i zrealizować potrzeby wszystkich, dlatego członkowie koła Caritas postanowili wesprzeć panie świetliczanki i pomóc im w organizowaniu zajęć dla maluchów.

        Do pomocy w świetlicy zgłosiły się:

        Wiktoria Rochecka – Ia, Kinga Bereś – Ia, Justyna Lech- Ia, Agnieszka Moskwa – Ia, Kinga Szydełko- IIIb, Natalia Kogut- IIIb, Regina Kościółek – IIIb.


         

        Uroczyste przyjęcie uczniów do grona wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas

        23 października 2015 r. w czasie Mszy Świętej celebrowanej w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja biskupa w Kraczkowej uroczyście przyjęto w poczet wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II.  Członkowie Koła prowadzili modlitwę różańcową oraz przygotowali oprawę w trakcie liturgii. Towarzyszyli im zebrani w Kościele parafianie, rodziny, opiekunowie i odpowiedzialny za formację ksiądz Marcin Lorenc.

         

        W czasie nabożeństwa modlono się o ducha miłosierdzia i Boże błogosławieństwo na drodze krzewienia postawy miłości bliźniego i zgłębiania nauki Chrystusa dla członków i opiekunów Koła. Na zakończenie młodzież ustawiła się przy stopniu komunijnym, gdzie przy wtórze pieśni wyśpiewywanych przez scholę, każdy z członków Koła otrzymał identyfikator i tym samym stał się wolontariuszem Caritas, gotowym praktycznie realizować Chrystusowe przykazanie miłości.



        Szkolne Koło Caritas rozpoczęło realizację swojego planu pracy

        3 października członkowie Koła wsparli panie z Koła Gospodyń Wiejskich w pracach przygotowawczych na okolicznościowe przyjęcie. Mimo iż był to dzień wolny od zajęć, młodzież chętnie zaangażowała się w piękne nakrywanie stołów, ucząc się przy tym przydatnych w życiu zasad. W pracach uczestniczyli:

        Kinga Michna, Hubert Grad, Karolina Maternia, Klaudia Drąg, Alicja Drozd, Karolina Inglot i Karolina Wisz.


         

        AKT POWOŁANIA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS <<<czytaj

        DEKRET W SPRAWIE ASYSTENTÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS <<<czytaj

        REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA CARITAS DIECEZJI PRZEMYSKIEJ <<<czytaj    

        PLAN PRACY ZESPOŁU CHARYTATYWNEGO <<<czytaj    


         

        Informacje ogólne

        Szkolne Koło Caritas jest organizacją uczniowską działającą na terenie szkoły, pod nadzorem dyrekcji i włączającą się w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Członkami Koła mogą być uczniowie, którzy akceptują cele i działania zawarte w jego Statucie.

        Pracą Koła kieruje zarząd, w skład którego wchodzą: opiekunowie, asystent kościelny i przedstawiciele młodzieży, wybrani na funkcję przewodniczącego, zastępcy, sekretarza i skarbnika. Zarząd odpowiada za planowanie pracy Koła oraz realizację postawionych zadań.

        Podstawowym celem SKC jest praktyczna realizacja Chrystusowego przykazania miłości bliźniego w odniesieniu do każdego, bez względu na jego przekonania, wyznanie, narodowość czy rasę. Cel ten realizowany jest poprzez szczegółowe zadania, do których należą:

        - coraz większe zrozumienie i pogłębienie nauki Jezusa Chrystusa, zwłaszcza o miłosierdziu Bożym,

        - uwrażliwienie na różne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego,

        - stwarzanie atmosfery mobilizującej do wymagania od siebie i pracy nad sobą, do kształtowania osobowości katolika i Polaka w dążeniu do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka i odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę,

        - rozwijanie praktyk religijnych w życiu osobistym i wspólnotowym, zwłaszcza pełnego uczestnictwa we Mszy świętej,

        - troska o zdobywanie wiedzy religijnej, ogólnej i podnoszenie kwalifikacji do niesienia pomocy innym,

        - rozeznawanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku, szkole, domu, sąsiedztwie oraz organizowanie pomocy,

        - stała współpraca i włączanie się w akcje prowadzone przez Caritas,

        - współdziałanie z innymi organizacjami młodzieżowymi oraz działalnością charytatywną i opiekuńczą prowadzoną szczególnie przez Parafialny Zespół Caritas, organy i organizacje państwowe, samorządowe, społeczne, fundacje, stowarzyszenia, itp.

        Formacja dzieci i młodzieży w SKC skupia się głównie na kształtowaniu postawy chrześcijańskiej miłości bliźniego oraz wrażliwości serca na potrzeby ludzi ubogich materialnie i potrzebujących wsparcia duchowego.

        Papież Benedykt XVI w encyklice DEUS CARITAS EST stwierdził: Ważnym zjawiskiem w naszych czasach jest powstanie i rozszerzanie się różnych form wolontariatu, które wyrażają się w wielorakich posługach. (…) To szerokie zaangażowanie stanowi dla młodych szkolę życia i uczy solidarności, gotowości do dawania nie tylko czegoś, ale siebie samych. Antykulturze śmierci, która wyraża się na przykład w narkotykach, przeciwstawia w ten sposób miłość, która nie szuka siebie samej, ale która właśnie w gotowości utracenia siebie dla drugiego jawi się jako kultura życia.

        Szkolne Koło Caritas stanowi praktyczne potwierdzenie tych słów. Kształtuje ono odpowiedzialne postawy społeczne młodzieży i wpływa na jej rozwój duchowy oraz religijny. Ponadto działalność Koła chroni młode pokolenie przed nałogami i brakiem rozsądku, uczy systematyczności, poświęcenia, dyscypliny, właściwego planowania swojego czasu, koncentrowania się nie tylko na sobie, ale na problemach innych ludzi. Praca charytatywna pozwala wolontariuszom docenić własne życie, zdrowie, możliwości, talenty, stwarza szansę na wykorzystanie zdolności dla dobra wspólnego, powoduje, że mogą oni osobiście doświadczyć, iż pomagając innym sami nie tylko dają, ale też wiele otrzymują.

         

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kraczkowej
      • telefony: (0-17) 226-60-26 - dyrektor (0-17) 225-69-13 - wicedyrektor (0-17) 226-64-92 - sekretariat (0-17) 226-68-22 - stołówka fax: (0-17) 226-60-26 e-mail: sp.kraczkowa@interia.pl
      • sekretariat (0-17) 226-64-92
      • dyrektor (0-17) 226-60-26
      • wicedyrektor (0-17) 225-69-13
      • stołówka (0-17) 226-68-22
      • fax (0-17) 226-60-26
      • 37-124 Kraczkowa 311 woj. podkarpackie Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych