• Rok szkolny 2022/2023

SZKOLNE KOŁO CARITAS ZAPRASZA DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI!!! KOLOROWE KREDKI - ZBIERAMY KREDKI I POMAGAMY WYJĄTKOWYM I NIESAMOWITYM

Drodzy uczniowie!! Rok szkolny powoli dobiega końca. Posprzątaj swoje półki i szuflady i przynieś do szkoły kredki, których już nie będziesz używał- mogą być nawet bardzo malutkie :)

Zbieramy zapomniane kredki z Twojego otoczenia, te które prawdopodobnie wyrzucisz :)

Prześlemy je do ludzi, którzy robią z zużytych kredek piękne rzeczy, a potem oddają je na akcje charytatywne.

ZAPRASZAMY- WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!!

Przygotowania do kiermaszu dla Mikołaja

W piątek 16 grudnia uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas pakowali ozdoby świąteczne i anioły własnoręcznie namalowane na warsztatach "Mój przyjaciel Anioł". Mamy nadzieję, że nasza twórczość znajdzie swoich odbiorców podczas kiermaszu.

"Złotówka dla Poli"

Szkolne Koło Caritas informuje, że w zbiórce "Złotówka dla Poli" zebraliśmy 800 zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.heartheart heart

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, aby uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. Wolontariusze za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia finansowego, mimo wszystko aktywnie angażują się w pracę na rzecz tych, którzy tego potrzebują. Zapłatą dla nich jest uśmiech, poczucie spełnienia. w naszej szkole już od kilku lat działa Szkolne Koło Caritas, które podejmuje i włącza się w liczne akcje charytatywne. Na początku każdego roku szkolnego Caritas przyjmuje nowych członków spośród naszych uczniów, którzy mogą włączyć się w niesienie pomocy innym.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Obrazek 1

Dzień Muffinki

W czwartek w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości z okazji Dnia Muffinki. To kolejna inicjatywa Szkolnego Koła Caritas.

SPRZĄTANIE KRACZKOWSKIEGO CMENTARZA

W dniu 27 października uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole zaangażowali się w sprzątanie parafialnego cmentarza. Uprzątnęli zapomniane groby, zgrabili liście. Wolontariusze podeszli do przydzielonych im zadań z dużym entuzjazmem i za tą postawę bardzo dziękujemy. Warte naśladownictwa.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestują w szczytnych celach

W dniu 16. 10.2022 uczniowie, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zaangażowali się w zbiórkę dla zdolnej ale niezamożnej rodziny. Zbiórka odbyła się w dniu 44 rocznicy wyboru Karola Wojtyły patrona naszej szkoły na papieża. Wszystkim, którzy podjęli się udziału w zbiórce - dziękujemy.

W uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusz Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę do puszek przy naszym cmentarzu. W tym roku pieniądze zbierane były na renowację nagrobka ks. Stanisława Soszyńskiego- proboszcza w Kraczkowej w latach 1950- 1980. W zbiórkę zaangażowali się również uczniowie naszej szkoły- członkowie SKC. Chętnym i zaangażowanym uczniom dziękujemy, a pozostałych namawiamy do naśladowania.

Zbiórka dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci! Najbardziej potrzebne rzeczy to: - chusteczki nawilżane; - pampersy zapinane na rzepy marki SENI - rozmiary: 1, 2, 3, 4 (XS, S, M, L); - deserki i musy owocowe. W/W rzeczy można oddać u wychowawców klas oraz w sali 114, 116 i w gabinecie Pani Pedagog. Zbiórka potrwa do połowy listopada. Akcję organizuje Szkolne Koło Caritas we współpracy ze Szkolną Radą Rodziców.

Otwórz zdjęcie

Zbiórka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci  - Obrazek 1

Uroczyste przyjęcie uczniów do  grona wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas

27 września 2022r. odbyła się Msza św. w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kraczkowej, chętni do pracy jako wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Towarzyszyli im rodzice, parafianie, opiekunowie (Agata Kargol, Dorota Skomra – Bem, Magdalena Siekiera) i księża Paweł Hałas i Grzegorz Rejman. Po mszy św. odbyło się spotkanie formacyjne. Ksiądz Paweł Hałas wyjaśnił uczniom najważniejsze założenia działalności SKC, zaprosił do chętnego włączania się uczniów w organizowane wspólnie akcje. Uczniowie odebrali legitymacje członkowskie i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Mamy nadzieję, że to będzie owocny rok, a nasi wolontariusze będą mieli dużo pracy i możliwość realizacji pragnienie niesienia pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują.