Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraczkowej informuje, że od 13.02.2020 r. można pobierać karty zapisu dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021 r. Karty zapisu są dostępne w sekretariacie szkoły lub poniżej:
Zapisy do klasy I na rok szk. 2020/2021
10. miejsce w półfinale Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II
Oliwia Janowska - uczennica kl. VII A wzięła udział w półfinale XX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach poświęconej św. Janowi Pawłowi II, który odbył się w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie w dniu 20 lutego br. Reprezentantka Szkoły Podstawowej w Kraczkowej zajęła 10. miejsce w gronie 90 uczestników półfinału. Uczennicę przygotowywał ks. Grzegorz Delmanowicz. Gratulujemy.
2
Zapisy dzieci do oddziałów zerowych w szkole
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kraczkowej informuje, że od 11 lutego 2020 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziałów zerowych w szkole (przyjmujemy również dzieci 5-letnie).
Druki zapisu do pobrania w sekretariacie i poniżej:Karta_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_-_wniosek_2020_2021.pdf
Rekolekcje dla uczniów kl. 7 i 8 - kandydatów do bierzmowania.
Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Kraczkowej wzięli udział w rekolekcjach wyjazdowych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, które odbyły się w dniach 14-16 lutego br. w Ośrodku formacyjno-szkoleniowym im. św. Jana Pawła II w Lipniku k. Sieteszy.
7Ich celem było: pogłębienie wiedzy na temat sposobów organizowania i udzielania pomocy potrzebującym rówieśnikom, osobom chorym, niepełnosprawnym oraz tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej; kształtowanie umiejętności rozpoznawania i zaspakajania duchowych i materialnych potrzeb drugiego człowieka w środowisku szkolnym i pozaszkolnym (domu, sąsiedztwie, parafii); pobudzenie uczniów do podejmowania współpracy z innymi różnymi stowarzyszeniami i organizacjami pomocowymi. Rekolekcje zatytułowane „Ze św. Faustyną odkrywamy tajemnicę miłosierdzia” poprowadził ks. Grzegorz Delmanowicz.
Rekrutacja do oddziałów zerowych
Z dniem 04.02.2020 r. Szkoła Podstawowa w Kraczkowej rozpoczyna rekrutację do oddziałów "0" na rok szkolny 2020/2021. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się i wypełnienie oświadczenia (zał. 1). Ponadto zapraszamy do odwiedzania oddziałów "0" w naszej szkole i zapoznania się z zapewnianymi przez nas warunkami.
zał. 1. KLAUZULA_INFORMACYJNA.docx
Walentynki
Tradycyjnie 14 lutego w Dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował "pocztę walentynkową" - uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię do drugiej osoby. W dniu tym "królowały" różowe lub czerwone elementy ubioru.
Spotkanie Pani Genowefy Kisały z uczniami klas czwartych
We wtorek 11 lutego 2020 r. do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej przybył niezwykły gość – Pani Genowefa Kisała. To emerytowana nauczycielka, autorka wielu książek i broszur poświęconych Kraczkowej. Spotkała się z uczniami klas czwartych na wyjątkowej lekcji historii.
3Pani Genowefa pięknie opowiadała o swoim życiu i o tym, jak powstawały jej książki. Pokazała uczniom stare kroniki ukazujące historię ich rodzinnej wsi. Dzieci były zachwycone, oczarowane opowieściami zacnego gościa i szeroką wiedzą o minionych latach. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pani Kisałowa odpowiadała chętnie i wyczerpująco. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia. Potem dzieci podziękowały Pani Genowefie i ofiarowały jej kwiaty, życzenia i pamiątkowy dyplom. Poprosiły również o podpisanie jej autorstwa.
Pani Genowefa urzekła wszystkich swą głęboką wiedzą, pasją. Jej wizyta przebiegała w wyjątkowo ciepłej i miłej atmosferze. To był naprawdę dobrze i ciekawie spędzony czas.
Wywiadówka śródroczna
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania wywiadówkowe, które odbędą się wg planu:
- klasy I – III 19 lutego o godz. 16.30;
- klasy IV – VIII 21 lutego:
o godz. 16.00 spotkanie w sali gimnastycznej z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie na temat cyberprzemocy oraz niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych,
o godz. 16.30 spotkania w klasach z wychowawcami.
Kartki z myślami Jana Pawła II dla chorych i cierpiących
Uczniowie kl. VII A, w ramach realizacji projektu edukacyjno-wychowawczego poświęconego nauczaniu Jana Pawła adresowanego do Polaków podczas Pielgrzymek do Ojczyzny, przygotowali specjalne kartki dla osób chorych i cierpiących z racji obchodzonego corocznie 11 lutego Światowego Dnia Chorych.
5W kartkach zostały umieszczone cytaty Papieża Polaka na temat chrześcijańskiego wymiaru ludzkiego cierpienia. Kartki zostały przekazane chorym podczas wizyty duszpasterskiej z racji pierwszego piątku miesiąca.
Ks. Grzegorz Delmanowicz
Wyniki szkolnego etapu XX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o św. Janie Pawle II
W dniu 27 listopada 2019 r. został przeprowadzony szkolny etap XX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o św. Janie Pawle II.
Olimpiada została zorganizowana przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie, dla uczniów kl. VII i VIII celem szerzenia znajomości postaci Jana Pawła II – Wielkiego Papieża, wybitnego duszpasterza, nauczyciela i wychowawcy. W szkolnym etapie Olimpiady wzięło udział 57 uczniów. Największą liczbę punktów uzyskały:
Oliwia Janowska (kl. VII A) – 35
Wiktoria Michna (kl. VIII A) – 32
Karolina Techman (kl. VIII A) – 32.
Uczennice będą reprezentować społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej podczas II etapu Olimpiady, który odbędzie się na poziomie Archiprezbiteratu Łańcuckiego w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie w dniu 20 lutego 2020 r.Ks. Grzegorz Delmanowicz
Zabawa karnawałowa klas V-VIII
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa klas V-VIII.
18
Matematyczny sukces ucznia kl. 8b - Damiana Pieczonki
Damian Pieczonka zdobył III miejsce w XXVII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla Szkół Podstawowych. Organizatorem było 1 LO w Łańcucie. Damian jako jedyny z gminy Łańcut uzyskał tak wysokie miejsce. Gratulujemy!
Laureatki konkursu „Jak dbam o czyste powietrze?” w ramach projektu „Razem dbamy o to, czym oddychamy”
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych z Pogórzy: Dynowskiego i Przemyskiego zorganizowanym przez Fundację Tradycyjna Zagroda z siedzibą w Manasterzu w ramach projektu „ Razem dbamy o to, czym oddychamy”.
3W konkursie plastycznym pt. „Jak dbam o czyste powietrze” wzięli udział chętni uczniowie z klas I-III. Wszystkie prace konkursowe zostały najpierw wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a potem wysłane do organizatora. Wśród nagrodzonych laureatów znalazły się 2 osoby. Są to: Amelia Bylak, która zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich oraz Aniela Malik, która zajęła II miejsce w kategorii klas drugich. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!!!
Zabawa karnawałowa klas I-IV
- 15
III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim
W dniu 7 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim zorganizowany przez Szkolną bibliotekę i nauczycieli języka angielskiego.
28W Konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas 4-8. Wszyscy mieli okazję zaprezentować krótki fragment wybranej przez siebie książki w języku angielskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a Mistrzami Pięknego Czytania w Języku Angielskim zostali:
Klasy 4: Małgorzata Nycz; wyróżnienie- Milena Jastrząb i Patryk Krawczyński,
Klasy 5: Weronika Trzyna,
Klasy 6: Radosław Krawczyński; wyróżnienie Wiktoria Seruga,
Klasy 7: Oliwia Janowska; wyróżnienie- Ida Sawicka,
Klasy 8: Jakub Kuźniar.
Wszystkim Uczestnikom dziękujemy, a Zwycięzcom gratulujemy!
Dzień Hotelarstwa i Gastronomii w Zespole Szkół w Wysokiej
5 lutego uczniowie klasy 8a - Emilia Bazylewicz, Julia Domino, Kinga Hawro, Jakub Kuźniar i Bartosz Michno wraz z wychowawcą Anną Wojturską pojechali do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej na uroczystość ,,XVII Dnia Hotelarstwa i Gastronomii”.
11
Uroczystość ta odbywała się pod hasłem: ,,Tradycje polskiego stołu”. Najpierw pani - pracownik Skansenu w Markowej opowiedziała zebranym o tradycjach staropolskiego stołu. Mówiła o tym, jakie potrawy przygotowywano w naszej okolicy dawniej. Następnie uczniowie tamtejszej szkoły zapoznali 8-klasistów z ofertą kierunków kształcenia. Później zaproszeni goście podzielili się informacjami na temat swojej pracy - pracy logistyka. Nie zabrakło także absolwentów, którzy przybliżyli zebranym tajniki zawodu kelnera i barmana. Cała uroczystość przebiegała w atmosferze pełnej zabawy, humoru i co ciekawe na ludowo.
Nietypowa lekcja przyrody II - węże
- 42
XIV Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Z Janem Pawłem II śpiewamy kolędy i pastorałki…”
W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Ośrodku Kultury w Kraczkowej 02. 02. 2020 r. odbył się XIV Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek pt. „Z Janem Pawłem II śpiewamy kolędy i pastorałki”.
42Jego celem była realizacja następujących zadań: kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz większa popularyzacja zapomnianych utworów muzycznych wśród mieszkańców Gminy Łańcut; ukazanie św. Jana Pawła II jako wzoru umiłowania dziedzictwa przodków; rozwijanie zainteresowań muzycznych i umiejętności wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych wśród dzieci i młodzieży; kreowanie twórczych postaw w dziedzinie amatorskiego ruchu artystycznego; integracja mieszkańców Kraczkowej i pobudzanie ich do aktywnego udziału w imprezach kulturalnych; upowszechnianie bezalkoholowych imprez kulturalnych wśród mieszkańców Gminy Łańcut; motywowanie dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów do twórczego spędzania czasu wolnego.
W Festiwalu wzięło udział 13 uczniów, którzy zostali wyłonieni w ramach etapów szkolnych. Finaliści reprezentowali takie placówki oświatowe, jak: Przedszkole Publiczne w Wysokiej, Przedszkole Publiczne w Handzlówce, Przedszkole Publiczne w Kraczkowej, Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie, a także Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kraczkowej.
Wspólny czas refleksji nad znaczeniem kolęd i pastorałek w życiu św. Jana Pawła II rozpoczął się od wprowadzenia ks. Mieczysława Biziora – proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej oraz przywitania gości przez p. Joannę Ząbek – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej.
Pierwszymi, którzy wystąpili na scenie byli uczniowie z oddziałów przedszkolnych należący do grupy wiekowej 5-6 lat. Było ich sześciu. Najmłodsi uczestnicy Festiwalu przedstawili takie kolędy i pastorałki, jak: Hej w Dzień Narodzenia; Oj, maluśki, maluśki; Wesołą nowinę bracia słuchajcie; Jezusa narodzonego wszyscy witajmy; Z narodzenia Pana; Anieli w niebie śpiewają. Po zakończeniu występów uczestnicy Festiwalu zaśpiewali razem z Ojcem Świętym kolędę Dzisiaj w Betlejem i pastorałkę Lulajże Jezuniu.
Drugą kategorię wykonawców stanowili uczniowie klas I-III w wieku 7-9 lat. Było ich dwóch. Przestawili takie utwory, jak: Dziecina mała; Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje. Później uczestnicy Festiwalu wysłuchało dwóch fragmentów książki arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego pt. „Miejsce dla każdego” na temat sposobu, w jaki Papież Polak przeżywał okres Bożego Narodzenia.
Grupę wiekową 10-12 lat reprezentowało trzech uczniów z klas IV-VI. Artyści zaprezentowali takie kolędy i pastorałki, jak: Anioł pasterzom mówił; Hej w dzień narodzenia; Cóż to za Dziecię. Po zakończeniu występów w III kategorii uczestnicy Festiwalu zaśpiewali razem z Janem Pawłem II Jego ulubioną pastorałkę Oj maluśki, maluśki.
W IV kategorii wiekowej, która obejmowała uczniów klasy VII-VIII, wystąpiło dwóch artystów. Następnie, podczas prac jury audytorium wysłuchało kolejnych fragmentów książki „Miejsce dla każdego”.
Przerwy między poszczególnymi etapami Festiwalu zostały ubogacone również wysłuchaniem kolęd i pastorałek w wykonaniu papieża Jana Pawła.
Występy uczniów oceniała Komisja w następującym składzie: p. Alicja Międlar – Nauczyciel muzyki, p. Mateusz Witczuk – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łańcut, p. Zdzisław Magoń – Dyrygent Chóru i Orkiestry Kameralnej Nikolaus w Kraczkowej, p. Łukasz Gargała – Organista Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej. Funkcję przewodniczącego podjęła p. Alicja Międlar.
Jury przyznało następujące miejsca:
Kategoria I
I miejsce: Nadia Grad – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
II miejsce: Julia Noga – Przedszkole Publiczne w Kraczkowej
III miejsce: Szymon Nycz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Kraczkowej
Wyróżnienia: Lena Kucaj – Przedszkole Publiczne w Handzlówce,
Marcela Musiał – Przedszkole Publiczne w Kraczkowej,
Oliwia Dąbrowska – Przedszkole Publiczne w Wysokiej.
Kategoria II
I miejsce: Milena Michna – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
II miejsce: Lena Skrobacz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
Kategoria III
I miejsce: Karolina Rydel – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
II miejsce: Zuzanna Harpula – Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie
III miejsce: Daria Kisała – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
Kategoria IV
I miejsce: Aleksandra Cukierda – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
II miejsce: Julia Hawro – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej
Po ogłoszeniu wyników p. Jakub Czarnota – Wójt Gminy Łańcut wręczył uczestnikom Festiwalu nagrody ufundowane ze środków Gminnej Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.
Dopełnieniem XIV Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Z Janem Pawłem II śpiewamy kolędy i pastorałki” było podziękowanie p. Joanny Ząbek – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej skierowane do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia oraz do jego uczestników.
Tegoroczny Festiwal został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kraczkowej oraz Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej pod patronatem Gminy Łańcut. W przygotowanie tego wydarzenia włączyły się również następujące podmioty, osoby i stowarzyszenia: p. Barbara Michno wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kraczkowej, p. Maria Józefczyk wraz z Kołem Kraczkowskich Seniorów, p. Paweł Dąbek wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Wsi Kraczkowa, Firma Produkcyjno-Handlowa Jolanta Uberman - Piekarnia w Kraczkowej, p. Joanna Murias i p. Ewa Rejman-Dziok – Radne Gminy Łańcut, p. Kazimierz Bem – Kierownik Ośrodka Kultury w Kraczkowej, p. Łukasz Techman – Sołtys Wsi Kraczkowa. Dekorację wykonały p. Katarzyna Kunysz i p. Magdalena Kuźniar. Muzyczną oprawę wydarzenia zabezpieczył p. Krzysztof Czyjt wraz z pracownikami Centrum Kultury Gminy Łańcut. Przygotowaniem scenariusza, plakatów informacyjnych i dyplomów oraz zakupem nagród zajął się ks. Grzegorz Delmanowicz. Nad koordynacją całości czuwał ks. Robert Rakoczy.
Ks. Grzegorz Delmanowicz
Wyjazd klas VII do Markowej z okazji Międzynarodowego Dnia Holocaustu
29 stycznia 2020 roku uczniowie klas VII pod opieką wychowawców udali się do Markowej, aby uczestniczyć w nietypowej lekcji historii w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.
5Wyjazd został zorganizowany przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Alicję Malską w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w które włączyła się w tym roku nasza szkoła.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na temat: "Zagłada Żydów podczas II wojny światowej" oraz zwiedzili muzeum. W wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem wzięli udział w obu częściach zajęć.
Archiwum Aktualności