Poniżej przedstawiamy regulamin szkolnego konkursu fotograficznego dla uczniów klas O-VI Szkoły Podstawowej
ph. „Wiosna w przyrodzie”:
Aktualności
Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego ph. „Wiosna w przyrodzie”
Z wizytą w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
16 marca uczniowie klas 3 – Karolina Maternia, Julia Rogowska, Hubert Grad, Alicja Siłka, Klaudia Drąg, Aleksandra Lekowska, Karolina Wisz i Karolina Inglot wraz z opiekunami, wychowawczyniami Anną Wojturską i Iwoną Szczepańską, pojechali do Wysokiej, by poznać tamtejszą szkołę ponadgimnazjalną. W ramach tzw. Dnia otwartego gimnazjaliści zapoznali się z kierunkami kształcenia i charakterem zawodu uzyskanego w toku ich realizacji.
Zwiedzili budynek szkoły, w tym klasopracownie i pomieszczenia warsztatowe – kuchnię, bar, pokój hotelowy i inne. Uczestniczyli także w warsztatach tematycznych: łamigłówki logistyczne, hotelarskie ABC, inspiracje z kawą, słodkie wypieki i dekoracje. Zobaczyli ciekawą lekcję historyczną poświęconą dwudziestoleciu wojennemu. Spędzony w murach tej szkoły czas upłynął w miłej, serdecznej i zabawnej atmosferze. Nasi uczniowie niewątpliwie poszerzyli swoją wiedzę o zawodzie kelnera, barmana, hotelarza i innych, zdobyli nowe doświadczenia, a przy okazji mogli nauczyć się ciekawych technik składania serwetek i ręczników, ozdabiania ciast i wykonywania ozdób z warzyw.
Gala Wielkiej Ligi Czytelników
Pierwszy dzień wiosny był wspaniałym momentem na podsumowanie etapu szkolnego
Wielkiej Ligi CzytelnikówW ciągu kilku ostatnich miesięcy uczniowie szkoły podstawowej (36 z klas 1 – 3 i 11 z klas 4 – 6)
z wielkim zapałem czytali książki i rozwiązywali testy. Był to konkurs rodzinny, szczególnie w grupie młodszej czytanie i uzupełnianie testów odbywało się wspólnie z rodzicami lub wszystkimi domownikami. Często rodzice odwiedzali bibliotekę i wybierali wraz z dziećmi kolejne książki, jednocześnie przekazując organizatorom podziękowanie za ciekawy i skuteczny pomysł na zachęcenie dzieci do czytania.
Część uczniów nie zatrzymała się na mecie po zdobyciu 10 sprawności za 10 przeczytanych książek, ale czytali dalej i rozwiązywali wszystkie dostępne testy.
Na uroczystej gali 21marca szkolni koordynatorzy wręczyli aktywnym czytelnikom dyplomy i nagrody.A oto wyniki I Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników:
Kategoria: Klasy 1 – 3
Zdobywcy tytułu Aktywny Czytelnik i miejsc na podium za test kwalifikacyjny będący przepustką do etapu wojewódzkiego:
I miejsce - Kacper Lekowski kl. 3a
II miejsce - Paulina Murias kl. 2b
III miejsce - Mikołaj Musz kl. 3bNajmłodszy Aktywny Czytelnik - Milena Jastrząb kl.1a
Mistrzowie Aktywności – uczniowie, którzy przeczytali wszystkie wybrane książki i rozwiązali dostępne testy:
Milena Drozd 3aMilena Dykiel 3b
Wiktoria Seruga 3b
Dawid Witek 3b
Karol Dziok 3b
Aktywni Czytelnicy – zdobywcy 10 sprawności:
z klasy 2a: Daria Kisała Patrycja Wojdyło
Sara Wysocka Przemysław Bartman
Jakub Szczęch
z klasy 2b: Natalia Pieczonka Kinga Sudoł
Kamil Całka Łukasz Nowak
Kamil Szyszka Maja Pilecka
Adrian Płachta
z klasy 3a: Oliwia Bartman Wiktoria Sroka
Dominik Całka Emilia Maziarz
Wojciech Kisała Antoni Skrobacz
z klasy 3b: Patryk Kwolek Radosław Krawczyński
Kategoria: Klasy 4 – 6
Aktywni Czytelnicy: Tomasz Kisała kl. 4b
Klaudia Skitał kl. 5b
Marlena Kwolek kl. 6
Roksana Musiał kl. 6Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę w czasie konkursu. Życzymy wielu szczęśliwych chwil spędzonych z dziećmi i książką.
Wiosna w klasie 0a
Do nas też zawitała wiosna
Pierwszy Dzień Wiosny!
W szkole zrobiło się zielono. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Dzieci włożyły radosny, wiosenny, zielony strój. Ponadto uczniowie z poszczególnych klas przygotowali tradycyjne marzanny.
Akcja "Pola Nadziei"
Szkolne Koło Caritas pragnie włączyć się w akcję „Pola Nadziei”, organizowaną przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie. Jest ona skierowana do ludzi dobrej woli, którzy pragną zaangażować się w pomoc dzieciom – podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Zwracamy się z prośbą o wykonanie żonkili, które młodzież rozprowadzi na ulicach Łańcuta 25 kwietnia. Pomóżmy zgromadzić potrzebne rekwizyty, które posłużą do pozyskania środków finansowych, jakie otrzymają młodzi pacjenci. Dołączmy do „Przyjaciół od serca”!
Wykonane kwiaty można składać do 21 kwietnia u opiekunów SKC.
Informacja dla Rodziców w sprawie Erasmus+
W dniu 27.03.2017 r. (poniedziałek) o godz.18.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców uczniów, którzy przyjmują gości z zagranicy w ramach projektu Erasmus+. Zapraszamy!
Konkurs "Kangur Matematyczny"
16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY”. Test z podziałem na kategorie wiekowe rozwiązywali zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej, jak też gimnazjaliści. Szkolnym koordynatorem konkursu była nauczycielka matematyki M. Kisała.
Idea konkursu narodziła się w Australii, (co tłumaczy jego dość egzotyczną nazwę), gdzie został zainaugurowany na początku lat osiemdziesiątych. Konkurs osiągnął ogromną popularność i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki.
Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników!
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz karta zapisu do klasy I SP
Poniżej zamieszczamy (do pobrania) wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz kartę zapisu do klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Uczniowie klas 1a i 1b gimnazjum zapraszają do biblioteki
Walentynkowa poczta w SP
Jak co roku, 14 lutego, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował tradycyjną Walentynkową Pocztę.
Już kilka dni wcześniej, od 9 lutego uczniowie mogli wrzucać swoje walentynki do specjalnej skrzynki, którą po korytarzu nosili listonosze, a właściwie listonoszki. Dziewczyny były ubrane oryginalnie. Na głowie nosiły specjalne świecące serduszka.
We wtorek, 14 lutego, chętni uczniowie ubrali się na czerwono lub różowo. Dla wzmocnienia nastroju na korytarzu Samorząd Uczniowski przygotował dekoracje. Na szyby naklejono serduszka oraz powieszono duży napis „Walentynki”. Listonoszki posegregowały kartki i rozdawały je poszczególnym uczniom, wchodząc po kolei do klas. Tego dnia wszyscy czekali z niecierpliwością, by otrzymać upragnioną walentynkę.
To był dzień pełen wrażeń.
Dyskoteka z okazji walentynek
W środę, 15 lutego 2017r., odbyła się dyskoteka z okazji walentynek, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstej.
Sala gimnastyczna udekorowana była czerwonymi i różowymi serduszkami oraz balonami w kształcie serc. Na drabinkach powieszono napis: „Walentynki”. W wyjątkowy nastrój wprowadzały wszystkich kolorowe, migające światła.
Uczniowie świetnie się bawili przy muzyce, którą przygotowali nasi koledzy: Dominik Dubiel i Hubert Panek. Hitami okazały się takie utwory jak: „Belgijka”, „Makarena” , „Kaczuszki”, „Mam chusteczkę haftowaną”.
To była niezwykła, wyjątkowa zabawa na koniec karnawału.
Kiermasz tłustoczwartkowy - akcja SKC
W czwartek 23 lutego 2017 roku młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowała kiermasz słodkości, które zostały przygotowane przez gimnazjalistki i ich mamy.
Zarówno im, jak i wszystkim uczestnikom kiermaszu pragniemy podziękować za zaangażowanie w tę akcję. Dzięki Waszemu wsparciu na twarzach potrzebujących dzieci na pewno zagości uśmiech.
Wyjazd na spektakl „Przygody Mikołajka”
Dnia 3 lutego 2017r. zorganizowano wyjazd uczniów klas czwartych i piątych do WDK w Rzeszowie na spektakl pt. „Przygody Mikołajka”.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali występ aktorów. W pewnej chwili na scenę został poproszony nasz uczeń, Dominik Dubiel. Oczywiście nie odmówił i z chęcią pobiegł do aktora. Następnie jeden z aktorów zbiegł ze sceny i zaprosił do wspólnej zabawy kilku chłopców, w tym Wojtka Lecha z naszej szkoły. Uczniowie wcielili się w role Indian.
To było śmieszne wydarzenie. Wszyscy uczniowie wesoło je wspominali. Uczniowie byli zadowoleni i szczęśliwi.
Wizyta Pani Genowefy Kisały
Dziś, 23 lutego 2017 r., Szkołę Podstawową w Kraczkowej odwiedziła Pani Genowefa Kisała, emerytowana nauczycielka, autorka wielu książek o Kraczkowej. Spotkała się z uczniami klas czwartych na wyjątkowej lekcji historii.
Pani Genowefa pięknie opowiadała o tym, jak powstawały jej książki. Pokazała dzieciom stare kroniki ukazujące historię rodzinnej wsi Kraczkowej. Później odpowiadała na liczne pytania zadawane przez czwartoklasistów. Podpisywała również książki, rozdawała autografy. Na koniec podarowała dzieciom widokówki przedstawiające kraczkowskie kapliczki. Uczniowie serdecznie podziękowali Pani Genowefie i ofiarowali jej kwiaty i pamiątkowy dyplom.
To było wyjątkowo cieple i miłe spotkanie. Dzieci wiele się dowiedziały o swojej „Małej Ojczyźnie”.
Udział w konkursie "Bądź Poliglotą"
W dniu 17.02.2017 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w 15 edycji konkursu „Bądź Poliglotą” w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Konkurs podzielony był na trzy kategorie- recytacja, formy śpiewane i małe formy teatralne.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Michał Kielar (I b) i Natalia Panek (I a) w kategorii recytacja, Aleksandra Probachta (I b), Klaudia Drąg (IIIa) oraz Maksymilian Jękot (I b) w kategorii formy śpiewane. Uczniowie ci zmierzyli się z 60 innymi uczestnikami ze szkół z kilku powiatów. Występy uczniów były udane, a konkurs spełnił swoje zadanie: pogłębienie umiejętności w zakresie języków obcych: angielskiego i niemieckiego.
Opiekunami przygotowującymi uczniów do występu były Panie: Beata Chmiel, Iwona Nycz i Marzena Wołos.
Walentynki w gimnazjum
14 lutego 2017 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaproponował uczniom wyjątkowy sposób obchodów Dnia Świętego Walentego.
Przez cały tydzień gimnazjaliści mogli wrzucać do specjalnie przygotowanego pudełka - obklejonego serduszkami - walentynkowe kartki (często wykonane samodzielnie) wyrażające sympatię dla drugiej osoby. Były one roznoszone przez przedstawicielki samorządu podczas lekcji w wtorek. Uczniowie tego dnia mogli założyć czerwony lub różowy element ubioru, co zwalniało ich z pytania.
Dzieci dzieciom
Klasa 0b talenty aktorskie zaprezentowała raz jeszcze.
Tym razem dla rówieśników i starszych kolegów.
To dla Nich druga odsłona inscenizacji „Dary Nowego Roku”.
Archiwum Aktualności