Dziękujemy
Majowy spacer w klasie Ib
W majowe przedpołudnie uczniowie klasy Ib SP wraz z p. Z. Cieślachowską wybrali się na spacer do Doliny Miłosierdzia. Dzieci podziwiały zielone łąki, utrwalały nazwy polnych kwiatów i drzew. Spędziły miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu.
Sukcesy w Gminnym Konkursie Matematycznym "As Trzecich Klas"
11 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "As Trzecich Klas". Uczennice klasy 3b naszej szkoły uzyskały w nim:
Patrycja Bącal - III miejsce
Weronika Bar - wyróżnienie.
Opiekunem dziewczynek była p. E. Wróblewska.
Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka klas I-szych do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klas I-szych do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej.
I miejsce Jakuba Olbrychta w XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym
Miło nam poinformować, że Jakub Olbrycht, uczeń kl. 2a gimnazjum, zajął I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas drugich gimnazjum. Konkurs odbył się 27 kwietnia 2015 r. w Łańcucie. Opiekunem Jakuba był p. A. Łojko.
Serdecznie gratulujemy!
Umiemy już pływać
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Umiemy już pływać.
Wycieczka piątoklasistów
4 maja 2015 r. uczniowie klas piątych, spacerując Doliną Prądnika, podziwiali krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzali ruiny zamku królewskiego z XIV, oglądali Bramę Krakowską, pili wodę ze Źródła Miłości. W Pieskowej Skale widzieli zamek i Maczugę Herkulesa. Dużą ciekawość wzbudziła Pustynia Błędowska.
Wiele przeżyć dostarczyło również zwiedzenie Jaskini Nietoperzowej w Jerzymowicach. Wycieczka była bardzo udana. Wszystkim dopisywały doskonałe humory .
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Brzowska, A. Kargol, A. Skomra.
Akcja charytatywna
UWAGA!
Samorząd Szkolny wraz z opiekunami świetlicy organizuje akcję charytatywną na rzecz Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej przy ul. Budziwojskiej w Rzeszowie. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka pragniemy wnieść w życie podopiecznych wspomnianej placówki, którym los nie pozwolił wzrastać i wychowywać się na co dzień w przepełnionych miłością i troską domach rodzinnych, odrobinę radości.
Przez najbliższe dwa tygodnie, do 25 maja, w świetlicy szkolnej możecie składać zabawki, kosmetyki, artykuły papiernicze, kredki, bajki i słodycze. Rzeczy mogą być używane, ale w bardzo dobrym stanie, bo nikt nie cieszy się z prezentu, który ktoś inny wyrzuca ze względu na jego zniszczenie. Wspólnie możemy przyczynić się do tego, by wyczekiwany przez wszystkie dzieci 1 czerwca przyniósł uśmiech i szczęście wynikające z faktu, że gdzieś jest ktoś, kto myśli o innych i chętnie dzieli się tym, co ma…
3 Maja w szkole
Uczniowie Zespołu Szkół upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja we wtorek – 5 maja, uczestnicząc w akademii, w trakcie której ponownie zaprezentowano okolicznościowy program.
Gminne Obchody Święta 3-go Maja w Kraczkowej
Wiwat król! Wiwat Sejm! Wiwat wszystkie stany!
W niedzielę 3 maja młodzież Publicznego Gimnazjum w Kraczkowej wystąpiła przed publicznością zgromadzoną w Domu Ludowym na gminnych obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, przygotowani pod kierunkiem pań: H. Magoń i I. Szczepańskiej oraz pana W. Inglota, zaprezentowali program artystyczny, w którym przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej znaczenie i zdobycze oraz przekonywali, że o wydarzeniach tak głęboko zakorzenionych w dziejach naszego narodu nie wolno zapomnieć.
Dzień 3 maja jest bowiem dla nas – Polaków czymś znacznie więcej niż datą upamiętniającą uchwalenie Ustawy. To przede wszystkim symbol odzyskanej niepodległości i historycznego dziedzictwa, symbol potrzeby walki o te wartości, znak tożsamości narodowej i dowód na to, że „jeszcze Polska nie zginęła”.
Inscenizację o historycznym charakterze wzbogaciły refleksyjne recytacje wierszy oraz wzruszające i mobilizujące do przyjęcia aktywnej postawy patriotycznej piosenki, a także scenka inspirowana szkolną rzeczywistością.
Młodzież, która wykazała się dużym zaangażowaniem w pracę nad programem, ujęła serca publiczności swoimi aktorskimi umiejętnościami i talentami wokalno – recytatorskimi.
Zdjęcia również w Internecie na stronach:
Dzień Flagi
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Jest to święto stosunkowo młode – ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.
Są dwa powody historyczne, dla których ustanowiono Dzień Flagi właśnie 2 maja. Po pierwsze, to właśnie tego dnia zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja.
Prosimy o wywieszenie flagi.
Wiosenny pokaz mody
20 marca 2015 r. uczniowie kl 2a w ramach zajęć edukacyjnych przygotowali "Wiosenny pokaz mody". Dziewczynki przebrane za Wiosnę prezentowały swoje stroje w rytmie wiosennych piosenek. Chłopcy - leśne skrzaty wesoło kibicowali swoim koleżankom. Pokaz mody obejrzały dzieci z oddziałów zerowych i kl. 1a.
Spotkanie z leśnikiem
28 kwietnia 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikiem panem Dariuszem Żurkiem. Prowadzący na podstawie plansz dydaktycznych przeprowadził pogadankę na temat lasu. W ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pracy leśnika, czym jest las, kto w nim mieszka i jakie korzyści z lasu czerpiemy.
Pan leśnik rozmawiał z dziećmi o właściwym zachowaniu oraz o odpowiednim ubiorze podczas wycieczki do lasu, gdyż z jego strony mogą nas spotkać różne zagrożenia np. ukąszenie przez kleszcza lub ugryzienie przez żmiję. Uczulił również na dzikie zwierzęta mieszkające w lesie oraz odpowiedni sposób zachowania się w przypadku zetknięcia się z nimi. Prowadzący uświadomił dzieci, że las to duży obszar, dlatego idziemy do niego zawsze z osobą dorosłą, żeby nie zabłądzić. Prelekcja była wyczerpująca i bardzo pouczająca. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zadawały pytania, na które pan chętnie odpowiadał. Na zakończenie zajęć pan leśnik obdarował dzieci ‘’leśnymi zakładkami’’, a przedszkolaki podziękowały piosenką pt. ‘’Kocham świat’’ oraz drobnym upominkiem.
Kredą po asfalcie:)
W kwietniowe przedpołudnie, spędzając czas na świeżym powietrzu, dzieci z oddziału przedszkolnego "A" uczestniczyły w plenerowych zajęciach plastycznych pt. „Kredą po asfalcie”.
Dzieci miały możliwość pobudzić swoją fantazję i na dużej płaszczyźnie stworzyć obraz na dowolny temat. Powstały zabawne portrety, klasowa kolejka, domy i domki oraz kolorowa łączka. Dzieci miały możliwość utrwalić poznane literki pisząc kredą po asfalcie. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, dostarczając wiele pozytywnych emocji.
Zasady ruchu drogowego
29 kwietnia 2015 r. uczniowie kl. 1a SP pod kierunkiem wychowawcy M. Michno oraz p. A. Sępskiej-Skomry zaprezentowali przedstawienie dla uczniów klas 0-3 dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. „Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni”. Podczas spektaklu dzieci przypomniały o zasadach obowiązujących na drodze, o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, o bezpiecznym poruszaniu się na rowerze, o ważności noszenia elementów odblaskowych i o bezpiecznej zabawie. Bohater spektaklu „Komunikacyjny Miś” zrobił dzieciom egzamin ze znajomości przepisów w ruchu drogowym - test „wypadł śpiewająco”.
Targi Edukacyjne w Łańcucie
29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum poszukiwali ciekawych ofert dalszego kształcenia na Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie. W ciekawy i niebanalny sposób poznali szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu, rozmawiali z uczniami i nauczycielami liceów, techników, szkół zawodowych, a także zobaczyli doświadczenia chemiczne, działanie robotów i modeli, skosztowali potraw i wypieków. Kilka dziewcząt zmieniło swoje fryzury. Bogaci we wrażenia, ulotki, nowe informacje zadają sobie pytanie: Co dalej gimnazjalisto?
I miejsce Jakuba Bema w konkursie WOS
29 kwietnia 2015 r. w Dąbrówkach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy "Władza wykonawcza w Polsce w latach 1989-2015" pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia i Wójta Gminy Czarna pana Edwarda Dobrzańskiego.
Naszą szkołę reprezentował, pod opieką A. Malskiej, uczeń klasy IIa Gimnazjum - JAKUB BEM, który zajął I miejsce.
Konkurs rozpoczął pan poseł Kazimierz Gołojuch. Nagrody dla laureatów ufundowała pani Ewa Kopacz, Prezes Rady Ministrów.
W konkursie brało udział 34 uczniów z kilku gimnazjów powiatu łańcuckiego. W ciągu 60 minut rozwiązywali test, którego pytania dotyczyły zasad wyboru oraz głównych uprawnień prezydenta, sposobu powoływania rządu, jego kompetencji, a także najważniejszych instytucji państwowych powoływanych przez władzę wykonawczą.
Serdecznie gratulujemy!
Pamiętamy
27.04.2014 – 27.04.2015
"Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić...!"
Jan Paweł II
Archiwum Aktualności