Aktualności
Dzień Kobiet w oddziale 0b
Lekcja przyrody w klasie V
Uczniowie klasy V zaprezentowali swoje modele obrazujące ,,wędrówkę ‘’ wody ze stacji uzdatniania do naszych domów. Odbyło się to w ramach lekcji nt. ,, Skąd się bierze woda w kranie”.
Dzień Babci i Dziadzia w kl. 1A - 29.01.2016
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadzia w kl. 1A - 29.01.2016.
Karty zapisu na rok szk. 2016/2017
Poniżej zamieszczamy karty zapisu na rok szk. 2016/2017:
- do oddziału przedszkolnego <<pobierz
- kontynuacji pobytu w oddziale przedszkolnym <<pobierz
- do klasy pierwszej SP <<pobierz
"Jak powstaje książka? - zajęcia w bibliotece - klasa 0b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 0b Zajęcia w bibliotece "Jak powstaje książka?"
Tak pracowało Szkolne Koło Caritas w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016
Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół odbywać się będą w dniach 14 - 16 marca 2016 r. (poniedziałek – środa). Szczegółowy harmonogram zamieszczamy poniżej:
Z książką na ferie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z książką na ferie
Matematyczne sukcesy gimnazjalistów
Dnia 29.01.2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała dla Gimnazjalistów, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Wzięło w nim udział 35 uczniów z 12 gimnazjów. W konkursie tym uczeń naszego gimnazjum – Dawid Kielar z kl. 3a zajął II miejsce, a Jakub Olbrycht z kl. 3b otrzymał wyróżnienie. Opiekunem chłopców była p. A. Wojturska. Gratulujemy!
Niecodzienny gość w naszym gimnazjum
W piątek - 12 lutego uczniowie klasy IIIb gimnazjum gościli na swojej lekcji pułkownika artylerzystę Bolesława Martowicza. Prelekcja ph. Świadectwo wojny, w której uczestniczyła młodzież, dotyczyła wspomnień z najbardziej okrutnego w dziejach naszego narodu okresu. Została zorganizowana w ramach podsumowania cyklu lekcji języka polskiego poświęconych literaturze wojny i okupacji.
Jako uczestnik i świadek wojennej zawieruchy pan Martowicz przedstawił własne przeżycia, doświadczenia i refleksje związane z wojną. W swoich słowach przypominał najokrutniejsze obrazy ostrzału, bombardowań, morderczej walki o przetrwanie, łapanek, rozstrzeliwań i wywózek do obozów pracy, ciągłego zagrożenia oraz wszechobecnej śmierci widzianych oczyma dziewięcioletniego chłopca. Zwrócił uwagę na bardzo trudne warunki życia, ale też na patriotyczne postawy ludzi w owym czasie oraz sytuację obrony.
Erasmus+ Konkurs plastyczny pt. "Woda źródłem życia"
W ramach programu Erasmus+ odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny zatytułowany "Woda źródłem życia". Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas 4-6 SP. Trwał on od stycznia do lutego 2016 r. Komisja złożona z nauczycieli i uczniów, po burzliwej naradzie przyznała następujące miejsca:
I miejsce: Paulina Miedlar, Patrycja Bącal, Natalia Panek,II miejsce: Aleksandra Probachta, Kinga Bem, Szymon Rydel,III miejsca: Jakub Siłka, Radosław Szlachta i Sylwia Kud.
Wyróżnienia otrzymali: Karolina Techman, Aleksandra Pilecka i Weronika Bar.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat wody, jej obecności w życiu człowieka, a także kształtowanie postaw ekologicznych dzieci.
Wszyscy uczestniczy otrzymali butelkę wody mineralnej. Prace uczniów zostaną powieszone w szkolnych łazienkach – będą nie tylko ich ozdobą, ale będą przypominać wszystkim o roli wody w codziennym życiu i potrzebie jej oszczędzania.
Więcej o Erasmus+ w zakładce Zrealizowane zadania >>
Wycieczka do telewizji
Dnia 3 lutego 2016 r. zorganizowano szkolną wycieczkę do Telewizji Rzeszów. Wzięli w niej udział uczniowie klas czwartych oraz chętni uczniowie z klas piątej i szóstych.
Przewodnikiem po obiekcie była pani Beata, która na co dzień zapowiada pogodę w telewizji. Najpierw zaprowadziła uczniów do reżyserki. Tam jeden z pracowników objaśnił dokładnie, jak wygląda realizacja programów telewizyjnych, pokazał wiele urządzeń i komputerów. Później zaprowadził dzieci do studia, z którego nadawane są wieczorne „Aktualności”. Uczniowie mogli usiąść na fotelach i wczuć w rolę redaktorów. Niektórzy próbowali obsługiwać kamery albo zapowiadać pogodę. Następnie udali się do archiwum, gdzie pani archiwistka opowiadała o swej pracy. Przybliżyła historię telewizji. Pokazała taśmy używane dawniej przez reporterów oraz współczesne, cyfrowe nośniki pamięci. Uczniowie zobaczyli również ogromne szafy do przechowywania zrealizowanych materiałów i nawet sami przesuwali ciężkie, metalowe regały pomocą specjalnych pokręteł. Na koniec wizyty obejrzeli film o historii telewizji w Rzeszowie i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Uzupełnieniem wycieczki były warsztaty telewizyjne, zorganizowane przez wrocławski Teatr SHOW w Kinie Zorza w Rzeszowie. Uczniowie w formie zabawy poznali pracę reportera, komentatora sportowego, kulturalnego, pogodynki. Wcielali się w różne role tworząc NTV, czyli Telewizję Nastolatków.
To była niezwykła wyprawa, pouczająca, ale i przynosząca wiele radości. Uczniowie byli bardzo zadowoleni zwłaszcza z wizyty w telewizji, bo taka przygoda zdarza się rzadko.
Konkurs „Mam talent”
W ostatni dzień przed upragnionymi feriami, 12 lutego 2016 r., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował już II z kolei Konkurs „Mam Talent”. Był to wyjątkowa impreza, gdyż wypadała tuż przed walentynkami. Dlatego większość uczniów tego dnia ubrała się na czerwono lub różowo. Sala gimnastyczna udekorowana była serduszkami.
Uczniowie klas od 0 do VI zasiedli na „widowni” i wszyscy byli jurorami konkursu, gdyż mierzono czas oklasków. Specjalna komisja, w składzie: Aleksandra Probachta, Aleksandra Magoń i Maksymilian Jękot, zapisywała wyniki. Spotkanie poprowadziły uczennice: Magdalena Gargała i Magdalena Bem. Uczestnicy konkursu przygotowali bardzo interesujące występy, pokazując przeróżne talenty. Weronika Bar, Marlena Kwolek i Aleksandra Cukierda pięknie śpiewały. Aleksandra Pilecka, Daria Rogowska, Julia Nowak i Roksana Musiał zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym. Oliwia Szczepańska z klasy III dała popis akrobatyki. Hubert Jurgielewicz zagrał dwa utwory na keyboardzie. Duże wrażenie zrobił Jakub Zając, który w przygotowanym show w bardzo krótkim czasie ułożył pięć kostek różnego rodzaju. Bardzo duży aplauz uzyskał najmłodszy uczestnik konkursu, Brajan Nowak z pierwszej klasy, który od wczesnego dzieciństwa jeździ na rowerze i zdobył nagrody w wielu zawodach. Po przeliczeniu długości owacji okazało się, że pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Pilecka i Daria Rogowska, drugie – Jakub Zając, a trzecie Braian Nowak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę pluszowe maskotki i słodkie batoniki. Wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Na koniec spotkania listonosze rozdawali walentynki w rytm wesołej muzyki. To było radosne spotkanie. Wszyscy dobrze się bawili. W miłej atmosferze minął ostatni dzień w szkole pierwszego semestru.
Walentynki w gimnazjum
W piątek 12 lutego 2016 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaproponował uczniom wyjątkowy sposób obchodów Dnia Świętego Walentego. Przez cały tydzień gimnazjaliści mogli wrzucać do specjalnie przygotowanego pudełka - obklejonego serduszkami - walentynkowe kartki (często wykonane samodzielnie) wyrażające sympatię dla drugiej osoby. Były one roznoszone przez przedstawicielki samorządu podczas lekcji w piątek. Uczniowie tego dnia mogli założyć czerwony lub różowy element ubioru, co zwalniało ich z pytania. W klasach wykonane były okolicznościowe - walentynkowe gazetki.
Wyróżnieni uczniowie
W zakładce Najlepsi uczniowie >> zostali wymienieni uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu za I półrocze roku szk. 2015/2016. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
,,Kobieca” lekcja przyrody – Między nami kobietkami
Dnia 10.02.2016 r. uczennice klas VI a, b uczestniczyły w prelekcji na temat zmian zachodzących w naszym organiźmie podczas okresu dojrzewania. Spotkanie prowadziła p. Barbara Zapała, przedstawiciel firmy <<Always>>. Po zakończeniu spotkania każda z dziewczynek otrzymała mały upominek od firmy.
Wigilia w kl. 2A
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia w kl. 2A.
Dzień Babci i Dziadzia w kl. 2A
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadzia w kl. 2A - 22.01.2016.
Za nami tłusty czwartek!
Składamy podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Kraczkowej, którzy wzięli udział w tłustoczwartkowym kiermaszu słodkości. Uzyskane ze sprzedaży ciast i innych wypieków pieniądze Szkolne Koło Caritas przeznaczy na dofinansowanie wyjazdów szkolnych dla dzieci, którym sytuacja materialna nie pozwala na uczestniczenie wraz z resztą ich klasy w takich inicjatywach.
Zapraszamy do przedszkola
KLASA 0A >>>...........................KLASA 0B >>>
Archiwum Aktualności