Aktualności
Szkolna gazetka FLASH
Święto Mamy w klasie IVb
Dnia 18 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Kraczkowej odbyła się wywiadówka. Jednak w klasie IVb wyglądała zupełnie inaczej. Tego dnia na spotkanie przybyli również uczniowie, którzy zrobili niespodziankę swoich Mamusiom z okazji ich święta. Była to inscenizacja nowoczesnej wersji „Kopciuszka”. Przygotowywali to przedstawienie pod kierunkiem Aliny Maciuły na kółku teatralnym, na które uczęszczali od września. Wykonali własnoręcznie dekoracje, zatroszczyli się o kostiumy i potrzebne rekwizyty.
W głównych rolach wystąpili Weronika Bar jako Kopciuszek i Szymon Kuczma jako książę. Macochą była Sylwia Kud, a jej córkami: Natalia Bem i Klaudia Skitał. Ciocią – wróżką była Patrycja Bącal, przyjacielem księcia Jakub Kuźniar. Wystąpili ponadto Kamil Grzesik, Szymon Rydel i Patrycja Magryś. Uczniowie tańczyli do współczesnej muzyki popularnej. Na koniec złożyli życzenia swoim Mamom i zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”. Następnie wręczyli nietypowe laurki – były to „Portrety Mamy słowami malowane”. Uzupełnieniem niespodzianki były słodkości przygotowane głównie przez dzieci – szwedzki stół. Chociaż druga część spotkania przypominała zwyczajną wywiadówkę, to wydarzenie to było wyjątkowe. Rodzice byli bardzo zadowoleni, mile zaskoczeni.
I Miejsce w Gminnych Igrzyskach Sportowych w trójboju dziewcząt i III w czwórboju chłopców
I Miejsce w Gminnych Igrzyskach Sportowych w trójboju LA dziewcząt i III w czwórboju LA chłopców
7.05.2016 r. w Białobrzegach odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne.
Szkoła Podstawowa w Kraczkowej zajęła I miejsce w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt
i III miejsce w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.
Rajd "Wiatraki"
13.05.2016 r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI.Trasa rajdu biegła przez Kraczkową, Wysoką, Soninę do granic Głuchowa. Celem wyjazdu było obejrzenie pola wiatraków w Głuchowie oraz aktywne spędzenie czasu.
Teatr, lotnisko, strażacy i ... w przedszkolu
Wystawa "Bieszczady w Polsce Ludowej 1944-1989".
Wyjątkowa lekcja historii dla gimnazjalistów w Publicznej Bibliotece w Kraczkowej
13 maja 2016 roku uczniowie klas I gimnazjum pod opieką wychowawców Alicji Malskiej i Haliny Magoń udali się do Publicznej Biblioteki w Kraczkowej, by uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii - uroczystym otwarciu wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie na temat: "Bieszczady w Polsce Ludowej 1944-1989".
Najpierw wysłuchali wykładu wygłoszonego przez głównego specjalistę IPN w Rzeszowie Pana Zenona Fajgera. Została w nim przedstawiona w bardzo interesujący sposób problematyka życia politycznego, społecznego, gospodarczego, religijnego i codziennego regionu bieszczadzkiego po II wojnie światowej. Szczególną uwagę mówca zwrócił na przebieg operacji "Wisła". Następnie uczniowie mogli obejrzeć wystawę, której ramy czasowe obejmują lata 1944-1989, z krótkim wstępem nawiązującym do okupacyjnych losów Bieszczad. Ostatnia paleta to zbiór współczesnych zdjęć ukazujących Bieszczady po 1989 roku.Wystawa zawiera liczne fotografie, dokumenty, obwieszczenia i afisze, artykuły prasowe przedstawiając w sposób innowacyjny poruszoną problematykę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentowaną wystawę.
Lekcja historii z IPN w gimnazjum
13 maja 2016 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w multimedialnej lekcji przeprowadzonej przez Pana Zenona Fajgera z Rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej na temat: "Podkarpacki wrzesień 1939".
Lekcja miała charakter pogadanki z elementami wykładu, który był urozmaicony bogatym materiałem ilustracyjnym i fragmentami filmów. Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami wojsk jakimi dysponowało państwo polskie w 1939 roku, z proporcjami sił posiadanymi przez Polskę, Niemcy i ZSRR tuż przed wybuchem II wojny światowej oraz z przebiegiem kampanii wrześniowej na Podkarpaciu.
Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji. Z pewnością, przynajmniej niektórzy, zostali zainspirowani do pogłębienia swej wiedzy w tym zakresie.
Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"
Z radością informujemy też o kolejnych sukcesach - tym razem w XXV edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Uczeń kl. 2a SP - Wojciech Kisała uzyskał wynik bardzo dobry (na 1234 uczestników tej kategorii wiekowej z rejonu rzeszowskiego znalazł sie w pierwszej czternastce), natomiast wyróżnienie otrzymali: Patrycja Techman z kl. 3b SP, Wiktoria Michna z kl. 4a SP oraz Dawid Kielar z kl. 3a PG. Gratulujemy wysokich wyników!
Sukcesy w Gminnym Konkursie Matematycznym "As trzecich klas"
W dniu 11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbył się Gminny Konkurs dla uczniów klas trzecich SP "As trzecich klas". Uczennica naszej szkoły - Ida Sawicka z kl. 3a zajęła I miejsce, a Marlena Panek z kl. 3b otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!
I miejsce w I Powiatowym Konkursie z Przedsiębiorczości
I miejsce Jakuba Bema i Dawida Kielara
10 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie odbył się I Powiatowy Konkurs z Przedsiębiorczości dla Gimnazjalistów. Rywalizowali ze sobą uczniowie z Dąbrówek, Medyni Głogowskiej, Rakszawy, Soniny, Zalesia i z naszego gimnazjum. Reprezentowali nas Jakub Bem i Dawid Kielar, którzy pokonali swoich rywali zdobywając zespołowo I miejsce - serdecznie gratulujemy. Przygotowywali się pod kierunkiem Alicji Malskiej.
Konkurs składał się z części teoretycznej, polegającej na rozwiązaniu testu oraz z części praktycznej, podczas której uczestnicy wykonywali przydzielone im zadania w poszczególnych pracowniach szkolnych tj. ekonomicznej, reklamy, fryzjerskiej itp. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą, kreatywnością, sprytem. Konkurs wymagał znajomości tematyki ekonomiczno-przedsiębiorczej objętej podstawą programową do przedmiotu wiedza o społeczeństwie, umiejętności wykorzystania prostych działań matematycznych w przedsiębiorczości, umiejętności czytania ze zrozumieniem i postępowania według instrukcji, właściwej organizacji pracy, umiejętności podejmowania trafnych decyzji oraz przestrzegania zasad pracy grupowej.Powiatowy Konkurs otworzyła Pani Barbara Pilawa-Kraus - Wicestarosta Łańcucki, natomiast Pan Adam Krzysztoń - Starosta Łańcucki wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom.
II miejsce Macieja Bącala w Konkursie Wiedzy o Sejmie
10 maja 2016 roku w Kosinie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie. Organizatorami konkursu byli poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch oraz Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.
Uczestnikami byli uczniowie ze wszystkich gimnazjów funkcjonujących na terenie Gminy Łańcut. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Grzywa, Weronika Kucaba i Maciej Bącal. Przygotowywali się pod kierunkiem Alicji Malskiej.
Maciej Bącal zajął II miejsce - serdecznie gratulujemy.
Konkurs składał się z dwóch części: wykładu i testu wyboru. Wykład wygłosili pracownicy Wszechnicy Sejmowej, którzy przybliżyli uczniom architekturę sejmową oraz zagadnienia związane z trybem ustawodawczym, pracą poselską i trybem działania poszczególnych organów Sejmu. Następnie uczestnicy konkursu pisali test składający się z 30 pytań dotyczących funkcjonowania Sejmu i Senatu.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Sejmu oraz Wójta Gminy Łańcut,
zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Wycieczka ekologiczno - przyrodnicza "ŹRÓDŁA ENERGII ODNAWIALNEJ"
w ramach projektu ERASMUS+
OSP z Kraczkowej w szkole
Przedszkolaki z oddziału 0A opowiadają o wizycie strażaków w szkole >>> OSP z Kraczkowej w szkole
Wyróżnienie w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania
9 maja 2016 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów, Muzeum Dobranocek. W gronie wyróżnionych jest Justyna Szydełko z klasy Ib gimnazjum.
O swojej pasji czytelniczej opowiadała w rozmowie z redaktor Polskiego Radia Rzeszów Panią Bernadetą Szczyptą. Wywiad z Justyną można usłyszeć w niedzielę 15 maja o godz. 1000 na antenie Polskiego Radia Rzeszów w audycji Świat Młodych.
Konkurs fotograficzny
Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Maj w obiektywie”. Poniżej zamieszczamy regulamin tego konkursu:
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO <<<czytaj
Uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W piątek, 29 kwietnia 2016 r., przed rozpoczęciem długiego weekendu, w Zespole Szkół w Kraczkowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie tego dnia przybyli do szkoły w galowych strojach i uczestniczyli w patriotycznym apelu. Sala gimnastyczna udekorowana była flagami biało – czerwonymi. Ponad występującymi widniało godło Polski i napis: „3 Maja. Święto przeszłości – świętem dla nas” (za wystrój Sali odpowiedzialna była pani Małgorzata Tymińska – Łojko). Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem zespołu nauczycieli: Agaty Kargol, Aliny Maciuły, Alicji Malskiej i Krzysztofa Czyjta.
Program artystyczny miał na celu uświadomienie młodym Polakom, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”. Był chwilą refleksji nad istotnymi wartościami. Przypomniał trzy ważne w historii Polski słowa: „Bóg, honor, Ojczyzna”. Uświadomił zebranym, że 3 maja 1791r. to dzień wolności dla Polaków, a nasi przodkowie, żyjący ponad dwieście lat temu, zrozumieli, co znaczy wolność. Program przybliżył w prosty, przystępny sposób główne postanowienia Konstytucji 3 Maja, atmosferę, w jakiej ją zatwierdzono i ogłoszono społeczeństwu. Na scenie pojawił się nawet król Stanisław August Poniatowski i złożył przysięgę. Uzupełnieniem montażu była prezentacja multimedialna. Na koniec wyjaśniono uczniom, że chociaż Konstytucja 3 Maja obowiązywała tylko 14 miesięcy, bo zlikwidowane zostało państwo polskie w wyniku rozbiorów, to dzięki Konstytucji odnieśliśmy zwycięstwo moralne i Polska weszła na drogę reform. Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Zadano też pytanie, jak dziś być prawdziwym Polakiem. Odpowiedzią były piękne patriotyczne wiersze i pieśni, w tym „Rota” zaśpiewana w postawie na baczność i piosenka Marka Grechuty pt. „Ojczyzna”.
Ważne, by w dzisiejszych czasach przypominać chlubne karty naszej historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, które przez wieki pozwalały Polakom trwać przy swoich przekonaniach.
XI Powiatowe Targi Edukacyjne w Łańcucie
26 kwietnia 2016 r. uczniowie biorący udział w konkursie „Zawód moich marzeń” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie odebrali pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas „XI Powiatowych Targów Edukacyjnych”, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało osiem szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łańcuckiego.
Dzień Ziemi
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ziemi - akademia w wykonaniu klasy III 22.04.2016.
Informacje o rekrutacji
Poniżej zamieszczamy listy uczniów przyjętych na rok szkolny 2016/2017 do:
Egzamin gimnazjalny 18-20.04.2016
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Egzamin gimnazjalny 18-20.04.2016.
Archiwum Aktualności