Szkolny Konkurs Fotograficzny
''WIOSNA W PRZYRODZIE'' rozstrzygnięty !
III miejsce - Dawid Malski kl. 6
Organizatorzy konkursu: wychowawcy oddziału 0a przedszkola.
Szkolny Konkurs Fotograficzny
''WIOSNA W PRZYRODZIE'' rozstrzygnięty !
Organizatorzy konkursu: wychowawcy oddziału 0a przedszkola.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w gimnazjum
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
0a Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków -
- rodzice dzieciom.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
w szkole podstawowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Jaś i Małgosia - biblioteka zaprasza na bajkę
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Wycieczka klas drugich SP do Pstrągowej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Piknik rodzinny klas drugich.
Przed wakacjami klasa 1b wędruje po mapie Polski.
Gabriela Gargała z kl.6 - I miejsce za wykonaną lalkę ,,Baby Jagi’’, Patrycja Gargała z kl.6 - wyróżnienie za wykonaną postać-lalkę ,,Czerwonego Kapturka’’
Gratulujemy zapału, pomysłowości i oryginalności!
24 maja 2017 r. to wyjątkowa data dla klas czwartych i piątych, które w tym dniu odbyły jednodniową wycieczkę do urokliwego Sandomierza.
Jest to jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Swoim urokiem oczarowuje nie tylko mieszkańców i licznych turystów, ale także ekipę filmową serialu „ Ojciec Mateusz”.
Podróż rozpoczęła się wcześnie bo o godz. 7.00. Pierwszy punkt programu naszej wycieczki to Baranów Sandomierski, a dokładnie zamek w tej miejscowości. Początkowo należał do szlacheckiej rodziny Baranowskich, później do wielkopolskiego rodu Górków, aż w 1569r. dostał się w posiadanie Rafała Leszczyńskiego. Zamek w Baranowie Sandomierskim - nazywany jest „Małym Wawelem”. Otoczony jest ogromnym i pięknym parkiem.
Następnie udaliśmy się do Sandomierza, aby zwiedzić podziemną trasę turystyczną. W dawnych czasach służyła jako spichlerz i schronienie podczas wojny. Nie omieszkaliśmy też zobaczyć Furty Dominikańskiej, zwanej. Uchem Igielnym ze względu na kształt furty zwężonej na dole i rozszerzającej się ku górze. Dawniej było to miejsce ułatwiające komunikację pomiędzy braćmi z dwóch klasztorów dominikańskich. Pogoda niezbyt dopisywała, jednak nie przeszkadzało nam to w obejrzeniu zbrojowni i Bramy Opatowskiej. Gdy stanęliśmy na jej szczycie podziwialiśmy panoramę Sandomierza i okolic.
Rejs statkiem był uwieńczeniem naszej wyprawy do Sandomierza i okolic. I choć pogoda okazała się kapryśna, to i tak była to bardzo ciekawa i niezapomniana wycieczka.
Tak reprezentowały się dzieci z klasy "0" podczas
Turnieju Tańca Towarzyskiego w MOSiR Łańcut 3.06.2017
Wszystkie wróciły ze złotymi medalami.
19 maja odbył się u nas w szkole jeden z projektów klas drugich gimnazjum – „Nocna Akcja”. Interdyscyplinarny sprawdzian dotyczył młodszych kolegów z klasy szóstej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1a i 1b - wycieczka do Kolbuszowej 31.05.2017.
1 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw połączone z Dniem Dziecka. Po przecięciu wstęgi dzieci przedszkolne trzymając w ręku balony weszły na plac, gdzie z wielką radością spędziły przedpołudnie.
30 i 31 maja 2017 roku uczniowie klasy II a i II b naszego gimnazjum spędzili w stolicy.
29 maja uczniowie klasy la pod opieką wychowawczyni Zofii Cieślachowskiej przygotowali i przedstawili program słowno - muzyczny dla swoich rodziców. Wystawili również przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.
W dniach 14 – 19 maja 2017 r. delegacja ze Szkoły Podstawowej w Kraczkowej odbyła podróż na Litwę, do miejscowości Utena, by uczestniczyć w ostatnim już spotkaniu szkół realizujących program Erasmus+.
Wzięli w niej udział uczniowie: Aleksandra Cukierda z klasy 5a, Alicja Skop i Jakub Zając z klasy 6 oraz gimnazjalistki Magdalena Gargała i Aleksandra Pilecka z klasy Ib. Opiekunami były Pani Dyrektor Joanna Ząbek i Pani Iwona Nycz. Przed wyjazdem na Litwę, nasi uczniowie i ich rodziny nawiązali kontakt drogą elektroniczną z goszczącymi rodzinami litewskimi.
Wycieczkę rozpoczęliśmy w dniu 13 maja. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z opiekunami na lotnisku w Jasionce, skąd udali się samolotem do Warszawy, następnie do Wilna, a stamtąd odbyli podróż autobusem do Uteny, gdzie po południu powitały ich rodziny litewskie.
W poniedziałek odbyła się ceremonia powitalna w Domu Kultury w Utenie. Uczniowie przywitali gości tradycyjnymi litewskimi piosenkami oraz bochenkiem chleba. Po tej uroczystości wszyscy udali się do szkoły w Utenie, gdzie uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników, a nauczyciele zapoznali się z litewskim systemem edukacji oraz zwiedzili budynek szkoły. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali prezenty dla mieszkańców Domu Opieki. Po południu wszystkie delegacje wzięły udział w prezentacji filmów oraz plakatów związanych z tematem wyjazdu – solidarnością. Nasi uczniowie wykonali plakat przedstawiający pracę naszej szkoły w zakresie pomagania innym oraz zaprosili do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego działalność Szkolnego Koła „Caritas”. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania projektowego mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków z Uteny.
We wtorek zorganizowano całodniową wycieczkę do Wilna. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta wraz z naszymi przyjaciółmi ze szkół partnerskich. W stolicy Litwy mieliśmy również okazję odwiedzić siedzibę organizacji charytatywnej Maltańczyków, gdzie zapoznaliśmy się z pracą wolontariuszy na rzecz potrzebujących.
W środę zostaliśmy oficjalnie powitani przez burmistrza Uteny, który przybliżył nam historię tego pięknego miasta oraz wręczył każdej z delegacji prezent – wygrawerowaną tabliczkę upamiętniająca wizytę. Po spotkaniu udaliśmy się na spacer po mieście, m.in. do lokalnego muzeum, kościoła oraz do schroniska dla zwierząt. Wieczorem, wraz z rodzinami goszczącymi oraz nauczycielami ze szkoły litewskiej, wzięliśmy udział w ceremonii podsumowującej nasz projekt Erasmus+ „Pozwólmy dzieciom działać, a świat będzie zielony". Ceremonia odbyła się w Domu Kultury w Utenie. Występowała w niej cała społeczność szkoły goszczącej. Uczniowie litewscy zaprezentowali nie tylko swoje narodowe tańce i piosenki, ale również tańce i piosenki pozostałych krajów partnerskich. Oglądając wspaniały występ litewskich uczniów mogliśmy ponownie przeżyć wspaniałe chwile spędzone nad pracą nad poszczególnymi zagadnieniami projektu.
W czwartek zaczęliśmy dzień od wizyty w miasteczku Ignalina, gdzie nauczyliśmy się piec tradycyjne ciasto litewskie Sakotis. Nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z innych krajów upiekli ciasto dla osób starszych z Domu Opieki. Później udaliśmy się do Parku Narodowego Aukštaitija . Weszliśmy na wzgórze Ladakalnis, z którego podziwialiśmy piękny widok roztaczający się na sześć jezior. Następnym punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Pszczelarstwa, gdzie oglądaliśmy ule oraz różne przedmioty związane z pszczelarstwem i jego historią. Tam też bawiliśmy się pikniku. Potem udaliśmy się do miejscowości Leliūnai, gdzie odwiedziliśmy Dom Opieki nad osobami starszymi. Uczniowie wszystkich delegacji wręczyli mieszkańcom wykonane przez siebie prezenty oraz przedstawili krótkie show. Nasi uczniowie, ubrani w tradycyjne ludowe stroje, zaprezentowali wiązankę tradycyjnych piosenek z różnych regionów Polski wraz z tańcem. Na twarzach wielu osób starszych pojawił się uśmiech. Tego dnia wieczorem na zakończenie wizyty w Utenie uczniowie szkół partnerskich i uczniowie litewscy, ich rodzice i nauczyciele wzięli udział w kolacji pożegnalnej.
W piątek nad ranem udaliśmy się na lotnisko do Wilna, skąd wyruszyliśmy w podróż do domu.
W dniu 24 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbył się Gminny Konkurs dla uczniów klas trzecich SP "As trzecich klas". Uczeń naszej szkoły - Wojciech Kisała z kl. 3a zajął I miejsce w tym konkursie, a uczniowie: Radosław Krawczyński z kl. 3b i Kacper Lekowski z kl. 3a zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Powered by aSc EduPage