Zapraszamy!
Aktualności
Komunikat Erasmus+
- Informujemy rodziców uczniów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus+ na Sycylię w dniach 13 XI - 18 XI, że w dniu 4 XI (piątek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w szkole.
Kraków, Wadowice, Oświęcim - wycieczka klas III i II gimnazjum
26 października 44 uczniów pod opieką pań: Anny Wojturskiej, Iwony Szczepańskiej i Haliny Magoń oraz pana Krzysztofa Czyjta wzięło udział w wycieczce szkolnej, tym razem poświęconej ważnym dla naszej historii, nauki i wiary miejscom. Mimo jesiennej aury podróż przebiegała miło i bez przeszkód. Uczestnikom dopisywał pogodny nastrój. Spod szkoły wyruszyliśmy wczesnym rankiem, ale było to konieczne, by wykonać bogaty plan wycieczki.
Pierwszym punktem jego realizacji był Park Doświadczeń w Krakowie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach i doświadczeniach odbywających się pod przewodnictwem pracownika Parku. Sprawdzali swoją wiedzę matematyczno – fizyczną oraz pogłębiali znajomość zjawisk zachodzących w przyrodzie. Ich bezpośredni kontakt z „fizyką” niewątpliwie przyczynił się do lepszego zrozumienia wielu kwestii teoretycznych, z którymi obcują na co dzień w szkolnych salach. Możliwość wykonania doświadczeń i dostrzeżenia ich skutków wielu uczniów pozytywnie zaskakiwała, a efekty czasem budziły zdziwienie.
Kolejnym punktem planu były Wadowice. Zanim zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, uczestnicy wycieczki mogli pomodlić się przed relikwiami Świętego Papieża w Bazylice Najświętszej Maryi Panny oraz zasmakować papieskich kremówek. O godzinie 12.20 uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Muzeum. Były to bardzo wzruszające chwile. Wszyscy poczuli bliskość naszego Świętego Patrona. Przewodnicy grup zadbali o rzetelne, a zarazem ciekawe przedstawienie faktów z życia Jana Pawła II, tym samym zgłębiając wiedzę młodzieży o Patronie Szkoły, jego nauce i przesłaniu, jakie do nas kieruje. W oku wielu z nas zakręciła się łza. Uczniowie z przejęciem śledzili poszczególne etapy ziemskiej wędrówki Karola Wojtyły zakończonej wyniesieniem na ołtarze. I tu dla opiekunów i uczniów pojawiła się niespodzianka… Młodzież naszej Szkoły została pochwalona przez przewodników muzealnych za wzorową postawę i dojrzały odbiór w czasie zwiedzania, co jest niezwykle ważne dla zrealizowania celów tego działania.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum w Oświęcimiu. To miejsce dostarczyło uczniom i opiekunom wyjątkowych przeżyć. Wszyscy w należytym skupieniu, ciszy, w postawie szacunku i refleksji słuchali słów przewodników. Słuchając wstrząsających słów, oglądając drastyczne zdjęcia, poznając dowody hitlerowskiej zbrodni i realia życia więźniów obozu, nie można tego „nie przeżywać”. Uczniowie byli wzruszeni, a jednocześnie zszokowani ogromem ludzkiego cierpienia w obozowej rzeczywistości. Pogłębili swoją wiedzę historyczną, poznali to najbardziej przemawiające do wyobraźni ludzi XXI wieku świadectwo czasów wojny, ale kształtowali również swoją postawę empatii, współczucia i miłości do drugiego człowieka, wyrozumiałości i wsparcia. I w tym miejscu przewodnicy muzealni zwrócili uwagę na zachowanie naszej młodzieży, doceniając jej odpowiedzialność i dojrzałość, szacunek dla miejsca i ofiar zbrodni hitlerowskiej.
Mamy nadzieję, że nie tylko wycieczka pozostanie na długo w ich pamięci, ale również to, czego się nauczyli i czego doświadczyli.
Wolontariusze Caritasu na cmentarzu parafialnym
Wzorem ubiegłego roku wolontariusze ze SKC działającego w Zespole Szkół w Kraczkowej udali się na parafialny cmentarz, by uporządkować zapomniane mogiły. Uczniowie wykonywali prace podzieleni na trzy grupy, które przybyły na cmentarz wraz z opiekunami Koła – Marzeną Wołos, Iwoną Szczepańską i ks. Marcinem Lorencem.
Wysiłkom i zmaganiom z jesiennym urokiem spadających liści towarzyszyła modlitwa i refleksja… „Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”
Dzień Patrona
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Dzień Patrona.
Z wizytą w DPS dla Dzieci w Brzozowie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Z wizytą w DPS dla Dzieci w Brzozowie.
Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Dzień Edukacji Narodowej.
Pielgrzymka do Przemyśla
W niedzielę 9 października 2016 r. odbyła się Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
Tradycyjnie spotkanie związane było z Dniem Papieskim oraz inauguracją nowego roku pracy formacyjnej, a w tym roku było także wielkim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce. W tym wydarzeniu brała udział także młodzież z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.
Jesień w bibliotece - "Dary Jesieni" dla najmłodszych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
Jesień w bibliotece - "Dary Jesieni" dla najmłodszych.
Spotkanie z policjantem
Dnia 14.09.2016 r. w naszej szkole odbyło się dla dzieci z klas 0- III spotkanie z panią policjantką Iwoną Mokrzycką. Dotyczyło ono bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pani przypomniała ważne zasady poruszania się po drodze oraz jak postępować z napotkanymi zwierzętami.
SKC dziękuje darczyńcom
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji organizowanej przez Szkolne Koło Caritas na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Brzozowie.
Aktualnie Dom zapewnia całodobową opiekę dla 60 dzieci niepełnosprawnych w wieku od 1 roku do 25 lat. Jest to placówka koedukacyjna, przeznaczona dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, dzieci z zespołem Downa, z wodogłowiem, zanikiem mięśni, z zespołami genetycznymi.
Dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym uczą się w oddziale edukacyjno - terapeutycznym.
W Domu prowadzona jest terapia zajęciowa oraz terapia sensoryczna w Sali Doświadczania Świata Snoezelen.
Dzięki rehabilitacji, zajęciom rewalidacyjno - wychowawczym, terapii zajęciowej oraz codziennej systematycznej pielęgnacji i opiece, dzieci czują się bezpieczne i są zadowolone; rozwijają swoje procesy poznawcze i zainteresowania; rozwijają swoją sferę ruchową aktywność i kontakt z otoczeniem.
Dzieci, zaopatrzone w odpowiedni do swego schorzenia sprzęt ortopedyczny i wózki inwalidzkie, uczestniczą w uroczystościach i imprezach okolicznościowych poza placówką, przez co wzbogacają swoje doświadczenia, rozwój społeczny i psychiczny.
Ufając słowom samego Jezusa Chrystusa "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili" zwracamy się do ludzi o wrażliwych i wielkich Sercach, którym los dziecka niewinnie cierpiącego, całkowicie zdanego na drugiego człowieka, nie jest obojętny o wsparcie zarówno modlitewne jak i materialne.
Cieszymy się, że nasza odpowiedź na prośbę opiekunek chorych dzieci wywołała chęć „podzielenia się zeszytem” w sercach wielu osób, że wzrusza Was los dzieciaków, które nie mogą tak, jak większość z nas chodzić do szkoły i narzekać na ranne wstawanie i nadmiar obowiązków…
Dziękujemy!
Dary zostały przekazane do Domu Pomocy dla Dzieci w Brzozowie 10 października. Dziękujemy ks. Marcinowi Lorencowi i Pani Renacie Maternii, którym towarzyszyli uczniowie naszej szkoły – Julia Rogowska, Karolina Maternia i Hubert Grad, za zawiezienie zebranych rzeczy.
Szkolny Konkurs Czytelniczy "Poznaj Quo vadis"
Nauczyciele języka polskiego organizują konkurs adresowany do gimnazjalistów z naszej szkoły. Szkolny Konkurs Czytelniczy – „Poznaj Quo vadis” ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności czytelniczych i rozpowszechnianie twórczości Henryka Sienkiewicza – pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury.
Regulamin Szkolnego Konkursu Czytelniczego
Zapraszamy!
Jesień w przedszkolu
Sprzątanie świata
Poniżej zamieszczamy zdjęcia uczniów klas I - VI SP, którzy 15.09.2016 r. wraz z wychowawcami brali udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016. Przebieg akcji nadzorowała p. Małgorzata Gronkowska.
Narodowe Czytanie 2016
Narodowe Czytanie w gimnazjum
Narodowe Czytanie już za nami... Cała Polska wzięła udział w czytaniu „Quo vadis” w roku, który Sejm RP ustanowił Rokiem Henryka Sienkiewicza.
Uhonorowanie pisarza wiąże się z przypadającą w 2016 r. 170. rocznicą urodzin oraz 100. rocznicą jego śmierci. – Henryk Sienkiewicz to pierwszy Polak, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, doceniony za całokształt twórczości.
Większość wydarzeń w kraju pod hasłem „Narodowe Czytanie” odbyła się
3 września, a w naszej szkole tę piękną inicjatywę przeprowadziliśmy w czwartek 22 września.W słuchanie „Quo vadis” wprowadziła pani bibliotekarz. Przypomniała historię Narodowego Czytania i odczytała list Prezydenta RP. Następnie nauczycielka języka polskiego przekazała informacje na temat okoliczności powstania dzieła. Później grupy lektorów z poszczególnych klas gimnazjalnych czytały wybrane przez siebie rozdziały. Oprawą do słowa czytanego były inscenizacje.
Wystawa różnych wydań „Quo vadis” uzupełniała scenografię wydarzenia, a okolicznościowa pieczęć z Kancelarii Prezydenta służyła do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczniów książkach.
Ognisko klas czwartych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognisko klas czwartych
Erasmus +
Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów na boisku szkolnym
Zapraszamy uczniów ZS na zajęcia rekreacyjno-sportowe na boisku szkolnym, które będą odbywać się wg planu:
1. środa 16.30 - 18.00 - p. Anna Bieda
I tydzień klasy I-II PG dziewczętaII tydzień klasy IV-V SP dziewczęta
2. czwartek 14.15 - 16.00 - p. Robert Domoń
klasy V-VI SP dziewczęta i chłopcy
Erasmus+
Dnia 9 września 2016 r. odbędzie się test z języka angielskiego kwalifikujący do wyjazdu w ramach programu Erasmus+. Szczegóły testu (nr sali i godzina) zostaną podane w dniu jutrzejszym.
Archiwum Aktualności