Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół na zabawę choinkową, która odbędzie się dnia 11 stycznia (środa) 2017 r. wg planu:
- klasy 0 - 4 SP w godz. 15.30 - 18.00
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół na zabawę choinkową, która odbędzie się dnia 11 stycznia (środa) 2017 r. wg planu:
- klasy 0 - 4 SP w godz. 15.30 - 18.00
Serdecznie zapraszamy Rodziców na śródroczną wywiadówkę, która odbędzie się dnia 13 stycznia (piątek) 2017 r. wg planu:
- SP - godz. 16.30
- PG - godz. 17.30
Zapraszamy też na jasełka w wykonaniu uczniów klas piątych, które odbędą się o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj z wizytą w szkole 6.12.2016.
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy za udział w piątej edycji Narodowego Czytania.
Kinga Szmuc, Gosia Drozd, Justyna Szydełko, Amelia Trojnar i Bartek Kogut oraz Ola Kuźniar i Gabrysia Szydełko to uczniowie klasy 2b gimnazjum, którzy napisali i zilustrowali własną książkę pt. „W cztery strony – bo najważniejsza jest przyjaźń”.
Książka przeszła pomyślnie weryfikację i jej dalszy los zależy od głosowania internetowego. Pod podanym linkiem można głosować na książkę naszych gimnazjalistów. Dziękujemy za wszystkie głosy.
https://ridero.eu/pl/books/w_cztery_strony/
Dnia 24 listopada 2016 r. uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się wraz z wychowawcami do Teatru „Maska” w Rzeszowie, by obejrzeć spektakl pt. „Akademia Pana Kleksa”. Było to przedstawienie oparte na motywach książki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.
Uczniowie zasiedli na widowni prawdziwego teatru i po odsłonięciu kurtyny podziwiali oryginalną scenografię, wyjątkową grę aktorów, którzy poruszali bardzo pomysłowo wykonanymi lalkami. W zachwyt wprawiły ich ciekawe układy choreograficzne i wesołe piosenki. Dodatkowo ogromne wrażenie zrobiło na nich oświetlenie, które oddawało nastój występujących postaci i efekty specjalne, m. in. dymy, spadające na widownię balony, serpentyny w scenie finałowej.
Widzowie po ponad godzinnym przedstawieniu wyszli zadowoleni, przejęci, zachwyceni magią teatru.
W listopadzie uczniowie klasy szóstej podzieleni na pięć grup przygotowali cykl lekcji poświęconych życiu ludzi w XIX stuleciu.
Pierwsza grupa zajęła się przemianami, jakie nastąpiły w mieście, a druga zmianami warunków życia ludzi na wsi.
Trzecia grupa przyjrzała się różnicom w życiu nowych grup społecznych: robotników i fabrykantów.
Z kolei czwarta grupa z zainteresowaniem opowiadała o wielu nowych wynalazkach, które pojawiły się w XIX w. i znacznie ułatwiły funkcjonowanie ludzi.
Ostatnia grupa wyszukała informacji o podróżnikach i ich odkryciach, które znacznie poszerzyły wiedzę ludzi o świecie.
Uczniowie opracowali prezentacje multimedialne, przygotowali krótkie scenki w oryginalnych kostiumach, przynieśli odpowiednie rekwizyty. Zdobywali i przekazywali wiedzę, a przy okazji dobrze się bawili.
Dołącz do Wielkiej Ligi Czytelników
Biblioteka szkolna zaprasza rodziców i uczniów szkoły podstawowej do udziału w ogólnopolskim konkursie.
1.„Wielka Liga Czytelników” to ogólnopolski konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas I - VI szkół podstawowych.
2. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III oraz IV - VI.
3. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie:
- promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytelnictwo,
- kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy,
- rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą,
- promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi,
- promowanie twórczości dziecięcej,
- rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania
informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych.
4. Konkurs przebiega w trzech etapach:
- pierwszy – powiatowy (szkolno-biblioteczny) - indywidualne zdobywanie sprawności i test kwalifikacyjny do półfinału,
- drugi – półfinały wojewódzkie – drużynowy test,
- trzeci – finał ogólnopolski – drużynowe potyczki literackie.
5. Etap pierwszy prowadzony jest przez koordynatora w szkole, a jego celem jest wyłonienie trójki półfinalistów (z każdej kategorii wiekowej), którzy zdobędą 10 sprawności czytelniczych oraz najlepiej napiszą test kwalifikacyjny.
6. Półfinał i finał przeprowadzony zostanie w miejscu i terminie podanym przez organizatora konkursu i będzie miał formę drużynowych potyczek literackich.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.wielka-liga.pl
Lista książek i informacje o wynikach na stronie biblioteki >>> wydarzenia WLCZ
1 grudnia 2016 r. uczniowie kl. III a - Paweł Skomra i Alicja Drozd i III b - Wiktoria Jurek i Karolina Maternia udali się pod opieką pani Anny Wojturskiej do Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej na świętowanie XV Dnia Hotelarstwa i Gastronomii. Uczniowie tamtejszej szkoły w humorystyczny sposób pokazali nam, jakie mają plany na przyszłość.
Po wystąpieniu pani dyrektor i wójta Gminy Łańcut odbył się turniej. Poszczególne klasy konkurowały ze sobą. Kucharze z wylosowanej skrzyneczki przygotowywali wyśmienite desery, kelnerzy pokonywali tor przeszkód w parach. Później nastolatkowie tańcząc zachęcali do zabawy, do której dołączyli się także miejscowi nauczyciele. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy poszerzyć wiedzę na temat szkół w okolicy. Zgłębiliśmy tajniki pracy kucharza, logistyka, hotelarza, kelnera i barmana.
Takie wydarzenia są bardzo ważne dla trzecioklasistów, aby pomóc im w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
Dziękujemy za udział w kiermaszu ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły, który odbył się 13 i 14 grudnia. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zakupimy świąteczne prezenty dla dzieci z Placówki Opiekuńczej.
Wszystkim sympatykom Koła i wspierającym nasze akcje życzymy spokojnych, rodzinnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności oraz wiele ludzkiej życzliwości w Nowym – 2017 Roku.
W dniu 9 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników
Szkolnego Konkursu Plastyczno – Technicznego
pt. „Mój przyjaciel Anioł”.
W rozdaniu dyplomów i nagród wziął udział ks. proboszcz Mieczysław Bizior, pani Dyrektor ZS Joanna Ząbek oraz ks. Dariusz Główczyk. Na początku ks. proboszcz przybliżył dzieciom postać Anioła Stróża, jego znaczenie w życiu człowieka. Następnie dzieci z klasy 0a recytowały wiersz i śpiewały piosenkę o świątecznych aniołkach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe, ciekawe i pracochłonne prace. Cieszymy się, że wiele aniołów wykonane zostało wspólnie z Rodzicami i właśnie te aniołki otrzymały nagrody specjalne – Wyróżnienia Rodzinne. Były one wyjątkowe, wykonane z wielką precyzją, starannością i doborem różnorodnych materiałów. Taka rodzinna praca przy wykonywaniu aniołka, dostarczyła dzieciom dodatkowej radości i satysfakcji z faktu, iż rodzice znaleźli czas i poświęcili go własnemu dziecku. Uważamy, że każdy uczestnik konkursu powinien czuć się wygrany. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.
Serdecznie dziękujemy ks. M. Biziorowi, ks. M. Lorencowi oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół za życzliwość i ufundowanie nagród w konkursie. Organizatorzy konkursu z grupy 0a, dziękując za wsparcie, złożyli księdzu proboszczowi życzenia świąteczne.
Wyniki konkursu:
Kategoria I (klasy 0)
Forma płaska: Forma przestrzenna:
I miejsce: Aniela Kunysz, Daria Wysocka I miejsce: Emil Karewicz
II miejsce: Kamil Tereszkiewicz, Oliwia Trojniar II miejsce: Aniela Malik
III miejsce: Emilia Panek, Anna Jurgielewicz III miejsce: Karolina Panek
Kategoria II (klasy I - III)
Forma płaska:
I miejsce: Szymon Ruszel, Emilia Rumak, Milena Ruszel
II miejsce: Amelia Kwiatkowska, Weronika Panek
III miejsce: Gabriela Wojtan, Zuzanna Kozak, Karim Zareboua
Forma przestrzenna:
I miejsce: Dawid Witek, Agnieszka Dudzińska, Klaudia Seruga, Oliwia Bartman
II miejsce: Gabriela Panek, Milena Jurgielewicz
III miejsce: Milena Drozd, Paulina Kunysz, Dawid Trojnar
Kategoria III (klasy IV - VI)
Forma płaska: Forma przestrzenna:
I miejsce: Amelia Siwak, Maciej Kunysz I miejsce: Karolina Techman
II miejsce: Sebastian Kisała, Jakub Bem II miejsce: Klaudia Michna, Wiktoria Pecuch
III miejsce: Michał Lekowski, Marlena Panek III miejsce: Natalia Bem, Krzysztof Korecki
Wyróżnienia dla prac rodzinnych:
Wiktoria Skoczylas Roksana Bartman Kinga Woźniak
Roksana Ryznar Amelia Sapek Amelia Skrobacz
Paulina Kurasz Weronika Trzyna Antoni Skrobacz
Amelia Bylak Julia Sapek Kamil Całka
Milena Jastrząb Anna Czapka Wiktoria Chwaszcz
8 grudnia 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Wojciecha Ulmana, który z zamiłowania jest pisarzem, poetą i fotografem.
W swoim dorobku ma wiele wierszy dla dorosłych i bajek dla dzieci i, m.in. „ Smok rzeszowski”, „Dziadek Franek”, „Stara lokomotywa”, „ Moje zwierzaki”, „ Bajki rzeszowskie”. W trakcie spotkania autor recytował uczniom swoje utwory. Spotkanie przebiegało w trzech grupach wiekowych: dla najmłodszych, uczniów klas I - III oraz IV - VI. Na koniec dzieci mogły zakupić książki z autografem i dedykacją autora.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w kl. 4a - 6.12.2016.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
„Mój przyjaciel Anioł” - konkurs 5.12.2016.
5 grudnia uczennice należące do Szkolnego Koła Caritas – Klaudia Drąg, Aleksandra Lekowska i Karolina Wisz wraz z opiekunkami - Marzeną Wołos i Iwoną Szczepańską, złożyły wizytę podopiecznym Ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci w Wysokiej.
Celem odwiedzin było dostarczenie mikołajkowych prezentów, które zostały zebrane w trakcie akcji zorganizowanej w sklepie Stokrotka. Wizycie towarzyszyły niemałe emocje - wzruszenie i radość, zarówno po stronie odwiedzanych, jak i odwiedzających. Przedstawiciele SKC zostali bardzo ciepło i przyjemnie przyjęci przez dzieci, pracowników i dyrekcję Ośrodka. Zapoznali się z codziennością podopiecznych placówki oraz specyfiką pracy ich opiekunów i wychowawców. Na długo w naszej pamięci zostanie świadectwo życia, jakie dali nam podopieczni Ośrodka, ich optymizm i radość. Dziękujemy im za uwrażliwianie nas, gdyż często w natłoku codziennych obowiązków, spraw, nie dostrzegamy tego, co jest prawdziwie ważne. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji – ofiarodawcom i wolontariuszom.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W świetlicy 30.11.2016.
W mikołajki, które są dla nas także dniem odpustu parafialnego, młodzież należąca do Szkolnego Koła Caritas zorganizowała charytatywny kiermasz piernikowych mikołai. Rozprowadzane pod kościołem wypieki przygotowały wolontariuszki wraz ze swoimi mamami, za co składamy im serdeczne podziękowania. Słowa podziękowań kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w akcję na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Sióstr Opatrznościanek w Łące k. Rzeszowa i wsparli nasze działania, a zarazem przyczynili się do zorganizowania pomocy dla chorych dzieci.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
1a Wykonujemy aniołki na Szkolny Konkurs Plastyczny "Mój przyjaciel anioł"
Powered by aSc EduPage